Zeeland Geen windmolens bebouwde kom S Negatieve berichten Sluiskil niet terecht Ouderenhulp schenkt duizend euro voor hospice e/imvf/s ZPZC Dinsdag 15 januari 2008 25 Bouw wiekturbine Hoek schept volgens B en W geen precedent. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Als alle bestemmings plannen in de gemeente Terneu zen straks zijn geactualiseerd en bijgewerkt wordt het onmogelijk om in de bebouwde kom een windmolen op te richten. Burgemeester en wethouders ant woorden dat op vragen van raads lid Pim Broekhuysen (eigen lijst) over de bouw van een kleine wiek turbine bij de bio-economische woning op het bedrijventerrein in Hoek. In de vorige raadsperiode heeft een grote meerderheid van de ge meenteraad besloten dat er geen windmolen op die locatie mocht worden gebouw en dat alleen in het buitengebied kleine windmo lens zijn toegestaan. Uiteindelijk bepaalde de rechtbank dat de aan vraag van de wiekwindmolen bij de milieuvriendelijke woning zo bijzonder was, dat een het een af wijking van het gemeentelijk be leid rechtvaardigt. Omdat de gemeente vervolgens de stukken te laat inleverde kon er bij de Raad van State geen beroep meer worden aangetekend tegen de rechterlijke uitspraak. De ge meente kon dus niets anders dan een nieuwe procedure starten om de bouw van de windmolen toch mogelijk te maken. B en W benadrukken dat de ziens wijze en het beleid van de raad en ook van het college onveranderd is gebleven. „In de bebouwde kom Als het Terneuzense beleid in de gemeentelijke bestemmingsplan nen is verwerkt kunnen er geen wiekturbines meer worden ge bouwd in de bebouwde kom. mogen geen wiekturbines worden opgericht." De Middelburgse recht bank wees er op dat de gemeente lijke beleidsregel vooral bedoeld is om woongebieden te beschermen. In het geval van Hoek gaat het wel iswaar om een locatie binnen de bebouwde kom, maar wel op een bedrijventerrein. „De kans dat er nogmaals sprake zal zijn van een dergelijke uitzonderlijke situatie (milieuvriendelijke woningen, gele gen op een bedrijventerrein bin nen de de bebouwde kom)wordt door ons college zeer laag inge schat", betogen B en W. Broekhuysen spreekt de vrees uit dat door het toestaan van de wiek turbine in Hoek een precedent wordt geschapen. Het Terneuzen se college deelt die angst echter niet. Als het beleid voor kleine windmolens straks is verwerkt in de verschillende bestemmingsplan nen wordt het onmogelijk om nog een wiekturbine op te richten bin nen de bebouwde kom. „Unieke si tuaties zoals in Hoek zullen zich hoogstwaarschijnlijk niet meer voordoen", voorspellen B en W. Het plaatsen van andere turbines, dus geen wiekturbines, blijft in specifieke situaties in de kernen wel toelaatbaar. Voor het eerst sinds jaren stijgt aantal inwoners weer. door Eugène Verstraeten SLUISKIL - De negatieve berichten die nog wel eens over de leefbaar heid van Sluiskil verschijnen zijn niet terecht. Dat is de overtuiging van voorzitter Adrie de Bruijne van de dorpsraad. Hij wordt in zijn mening gesterkt door de meest recente bevolkingscijfers. Terwijl verschillende andere ker nen in de gemeente Terneuzen te maken hebben met een teruglo pend inwoneraantal is het in Sluis kil juist omgekeerd. „De bevolking van ons dorp is met zes personen toegenomen", zegt De Bruijne, „en daar zijn we heel trots op. Het gaat met Sluiskil zeker zo slecht nog niet. Verhalen over leegloop, verpaupering en leegstand zijn niet terecht." De laatste jaren is het inwonertal voortdurend ge zakt. Die neerwaartse spiraal is nu gestopt. De Bruijne wijst er op dat 2008 een belangrijk jaar wordt voor de leefbaarheid van Sluiskil. „Denk aan de plannen voor een nieuw Lezing over bezoek aan Spitsbergen OOSTBURC - Op uitnodiging van de heemkundige kring West-Zeeuws-Vlaanderen houdt W. Deijnen woensdag 30 januari vanaf 19.30 uur in het Oostburgse Ledeltheater een voordracht over zijn bezoek aan Spitsbergen. In de lezing is een rol is weggelegd voor oud-burgemeester Van Dongen van Aardenburg als redder van een expeditie naar de eilanden groep. Dorpsraad Terhole houdt jaarvergadering multifunctioneel centrum, nieuw bouw van de rooms katholieke ba sisschool, de bouw van een aantal zorgwoningen en een nieuwe gym zaal. Maar ook aan de aanleg van allerlei nieuwe infrastructuur in het dorp." De Bruijne noemt ook het voor malige hotel Sluiskil dat staat te verpauperen. Dat zou gesloopt worden en op de vrijgekomen grond zouden dan twee-on der-een kap woningen gebouwd worden. „Ik weet het, die plannen zijn nog niet definitief', zegt De Bruijne, „maar er is toch op aller lei fronten beweging in Sluiskil. Dat is uit psychologisch gezien toch een stap vooruit." De verschillende ontwikkelingen in het kanaaldorp komen aan de orde tijdens de openbare vergade ring van de Sluiskilse dorpsraad op dinsdag 12 februari in het ge meenschapscentrum het Meulen- gat. Daarvoor worden alle bewo ners van Sluiskil uitgenodigd. De negatieve berichten over leeg loop en verpaupering in Sluiskil zijn niet terecht vindt voorzitter Adrie de Bruijne van de dorps raad. Bijeenkomst over medicijngebruik CLINGE - De KBO-afdeling in Clin- ge houdt woensdag 13 februari een themamiddag voor ouderen over medicijngebruik. De bijeenkomst is vooral bedoeld voor mensen die vijf of meer verschillende medicij nen gebruiken. De middag wordt gehouden in samenwerking met het Nederlands instituut voor ver antwoord medicijngebruik. Aan vang 14.00 uur in Malpertuus in Clinge. Toonbeeldleerlingen spelen in Porgy Bess OOSTBURC - De afdeling Oostburg van het Nationaal Fonds Ouderen- hulp heeft duizend euro geschon ken aan de Stichting Hospice Zeeuwsch-Vlaanderen. De stichting gebruikt het geld voor de inrichting van het nieuwe hos pice in Terneuzen. Het gebouw aan de Leeuwenlaan is bedoeld voor mensen die hun laatste le vensfase niet thuis in vertrouwde omgeving kunnen doorbrengen. Dankzij het hospice hoeven zij de hun gegeven tijd niet in het zieken huis door te brengen. Knijff Tweewielers Terneuzensestraat 5-9 Zaamslag Tel. 0115-431213 Mangnus Tweewielers Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Profile Axel De Fietsspecialist Kerkdreef 18-20 Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Tweewieler Hengelsport De Boer Molendijk 1 Hoek Tel. 0115-442144 MARTIN DE FOUW TWEEWIELERS Axelsestraat 72 Terneuzen Tel. 0115-615843 TERHOLE - De dorpsraad Terhole TERNEUZEN - De pop- en jazzafde- houdt donderdag 17 januari vanaf ling van Toonbeeld presenteert 19.30 uur haar jaarvergadering. De zich zondag 27 januari in Porgy bijeenkomst vindt plaats in het Bess in Terneuzen. Leden van di- dorpshuis. Diverse ontwikkelin- verse popgroepen en jazzbands gen die spelen in het dorp komen krijgen de gelegenheid voor pu- tijdens de vergadering aan de or- bliek op te treden. The Funky Bas- de: mogelijkheden voor nieuw- terds, Play the 60s, Unplugged, de bouw, de aanpassing van de Huls- Popschool, een big band en enkele terweg en de stand van zaken met nieuwe, beginnende popgroepjes betrekking tot de stankoverlast laten tussen 14.00 en 18.00 uur aan de Notendijk. hun kunsten zien. Ultimate Cross X2, X3 en X4 www.batavus.nl Met een crosstrainer van Batavus traint u zowel uw spieren ais uw conditie. De Ultimate Cross X2 is de gunstig geprijsde instapper De X3 is uitgebreider met meer functies en programma's. Tot slot ;s de X4 het meest complete, rwtsiaggestuurde topmode! Een duidelijk display geeft u heldere informatie over uw trainingsprogramma, hartslag etc. Kijk voor ons complete assortiment fitness apparatuur op www.batavus.nl of qa naar je Batavus-deaier. Prijzen Ultimate Cross-serie: X2 €429,- X3C629 X4C829,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45