Zeeland sfeer is ver weg m Perkpolder ?PscheidePoP Ouderen computeren Pleidooi extra capaciteit C Ti 1 11 Dulfer en Beef A in Terneuzen Kees Muller voorzitter Havendagen Dow-brandweer stopt lekkage giftige stof snel PZC Dinsdag 15 januari 2008 [23 terneuzen - De organisatie van het festival Scheldepop in Terneu zen heeft Hans Dulfer en zijn New Band gestrikt. Ook de reggae- band Beef en Amerikaanse act Mi- nipop zijn aan de line-up voor het hoofdpodium toegevoegd. Voor het Nederlandstalig podium zijn Van Katoen en Takketak ge contracteerd. Aan het rijtje dj's dat op het 8o's- en 90's-podium draait, is de Zeeuwse DJ Peter V toegevoegd. Op het dancepodium praat MC Visionary de dance-dj's aan elkaar. Op het talentenpo dium treden The Straits uit Mid delburg op. Scheldepop is op 12 en 13 juli op de Axelse Vlakte bij Ter- neuzen, op vijf thematische podia. Eerder werden de namen van Kre- zip, Jeckyll 8t Hide, George Baker, Nick en Simon, The Van Jets (Bel gië), Underground Fly (Polen) en voormalig Drukwerk-voorman Harry Slinger al bekendgemaakt. Het veerplein in Perkpolder ademt nu nog niets van de Normandische sfeer uit die het vakantieoord daar moet krijgen. foto Peter Nicolai analyse van het Landbouw Econo misch Instituut en Carthago Con sultancy twintig miljoen euro op. 'De Kop van Hulst' wordt in de MER onder meer bestempeld als een gebied dat aantrekkelijk is voor fietsers. De mogelijkheid om ook een stuk 'aan de zoute kant van de zeedijk' te fietsen wordt ronduit bijzonder genoemd. Aan de andere kant komen de sa menstellers van het milieurapport tot de conclusie dat er langs de re creatieve routes in Hulst een ge brek aan pleisterplaatsen is. Ook daar liggen kansen in de vorm van cafés en terrassen die goed bereik baar zijn voor fietsers en wande laars. Bovendien zijn sommige ho recagelegenheden gesloten op mo menten dat toeristen ze juist wil len bezoeken. Daarnaast ontbre ken ook (meerdaagse) arrangemen ten voor de actieve toerist, aldus de MER. Uit nog een ander onderzoek, de Flora- en Faunascan die in 2005 al is uitgevoerd door de Grontmij, is gebleken dat in het plangebied tien plantensoorten voorkomen die bescherming genieten op basis van de Flora- en Faunawet. Daar naast broeden in het gebied 22 bij zondere vogelsoorten en wonen er drie bijzondere beschermde soor ten zoogdieren en één bijzondere amfibiesoort. Waarschijnlijk is er met de rivier- prik ook een bijzondere bescherm de vissensoort in de aangrenzende Westerschelde aanwezig. Maar zo als de bijzondere planten en die ren geen bedreiging vormen voor de uitvoering van Plan Perkpolder, geldt dat ook omgekeerd, zo lui den de conclusies in het MER. Ster ker nog, de aanleg van ongeveer 110 hectare nieuwe natuur geeft de natuurwaarden in het gebied al leen maar nieuwe impulsen. Veel soorten die nu al voorkomen in het gebied zullen er wel bij varen. Het buitendijkse natuurgebied be looft met zijn slikken en schorren zelfs een pleisterplaats te kunnen worden voor 'nieuwe' vogels als de steltloper en de plevier. Voor een aantal vogelsoorten, waaron der de steenuil, is blijkens een flo ra- en faunaonderzoek door BTL Advies in opdracht van Rijkswater staat, nog aanvullend onderzoek nodig om de effecten die de uit voering van het plan op hun leef wereld heeft beter in beeld te krij gen. Inspraak Plan Perkpolder Het Milieu Effect Rapport (MER) voor Plan Perkpolder wordt vanavond toegelicht op een informatiebijeenkomst. Die vindt plaats in hotel Van Leuven in Kloosterzande en be gint om 19.30 uur. Het MER ligt samen met het voorontwerp van het bestem mingsplan tot en met 30 janua ri ter inzage. De ondertekening van de over eenkomst tussen de overheden en de marktpartijen vindt later dit jaar plaats. - Meer informatie over Plan Perk polder is te vinden op www.perkpolder.nl. terneuzen - Kees Muller van Mul traship is de nieuwe voorzitter van de Stichting Havendagen Terneu zen. Hij neemt de plaats in van de in oktober overleden Siete Roffel. Hij neemt het voorzitterschap maxi maal twee jaar waar. Het bestuur van de stichting ver wacht Terneuzen met Muller nog beter op de kaart te kunnen zet ten. „Hij is een ambassadeur die door zijn vele contacten in en bui ten Nederland voor ons deuren kan openen, die tot nu toe geslo ten bleven", zegt vice-voorzitter Jos Post. De Havendagen vinden dit jaar plaats in het weekend van 27 tot en met 29 juni. Vaste onderdelen blijven (veel) muziek, roeiwedstrijden, vuur werk en de verkiezing van een ha venpersoonlijkheid van het jaar. Mogelijk komt er dit jaar ook weer een havensymposium. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen d.d. 10 janu ari 2008 blijkt, dat ten verzoeke van de naamloze vennootschap ING Bank N.V., statutair gevestigd te Amsterdam, aan Faik Avci en Avse Kilic. beide zonder bekende woon- en of ver blijfplaats, danwel kantooradres of vestigingsplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend de grosse van de notariële akte van geldlening met hypotheekstelling d.d. 09 oktober 2000, in de zaak van requirante als hypotheekneemster en gerequireerden als hypotheekgeefsters, waarbij tevens bevel werd gedaan om binnen twee dagen het verschuldigde aan requirante te betalen. Met aanzegging dat bij niet voldoening aan de inhoud van dit bevel wordt overge gaan tot de executoriale verkoop van de verbonden onroerende zaak. het woonhuis met schuur, ondergrond, erf en tuin, staande en gelegen te 4501 CN OOSTBURG, gemeente Sluis, aan de Brouwerijstraat 55, en dat de verkoop zal plaatsvinden op woensdag 13 febru ari 2008, des namiddags om 14.00 uur te IJzendijke, gemeente Sluis, aan de Mauritsweg 5, in Party- en vergadercentrum het Mauristhof, ten overstaan van mr. E.O.F.J. Verhaegen, nota ris te IJzendijke, danwel diens waarnemer of plaatsvervanger. Van dit exploot kunnen belanghebbenden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN (0115)613651 PHILIPPINE - Seniorweb Terneuzen houdt in samenwerking met Aan Z en Bibliotheek in de Kanaalzone computercursussen voor 55-plus- sers. Het gaat om digitale fotobe werking voor beginners, wegwijs op de computer en wegwijs in Windows XR De cursussen be staan uit acht lessen en worden bij voldoende deelname gegeven in de bibliotheek in Philippine. Er zijn zowel ochtend- als middagcur sussen. Inschrijven kan via de bibli otheek Sas van Gent, 0115-451239, en via Aan Z, 0115-563015, of info@aan-z.eu. Voor inhoudelijke informatie over de cursussen stswterneuzen@zeelandnet.nl of surf naar http://terneuzen.senior- web.nl. Schippers willen ligplaatsen in veerhaven behouden. door Wout Bareman terneuzen - De binnenvaartschip pers in Terneuzen pleiten voor be houd van een calamiteitensteiger en ligplaatsen voor de binnenvaart in de voormalige Veerhaven. De haven wordt in de loop van dit jaar zo goed als zeker door Rijks waterstaat overgedragen aan de ge meente, die overigens zelf niet voor de exploitatie wil opdraaien. De afdeling Terneuzen van de schippersvereniging Koninklijke Schuttevaer wil, net als de overige gebruikers (twee watersportvereni gingen, Multraship en De Hoop), nauw betrokken blijven bij de uit werking van de plannen. Schuttevaer maakt zich ook zor gen over het aantal ligplaatsen in de Kanaalzone. Voorzitter Johnny van Ijk: „In Terneuzen maar ook in Vlissingen houdt het niet over met de ligplaatsen. Zeeland Seaports en Rijkswaterstaat probe ren er wel iets aan te doen door het weghalen van sloopschepen en een studie naar de mogelijk heid om de ligplaatsen voor de sluizen te verbreden naar 23 meter breedte." Dat zou zeven extra lig plaatsen kunnen opleveren. De duwvaart kamp nog steeds met lig plaatsproblemen op het Kanaal Gent-Terneuzen. Er is momenteel één overnachtingsligplaats beschik baar voor een duwcombinatie met vier bakken aan de zuidzijde van de zogenoemde kegelpalen (voor schepen met gevaarlijke stoffen) achter de zeesluis. Zeeland Seaports onderzoekt de behoefte aan overnachtingsplaatsen en cala miteitenligplaatsen in haar hele werkgebied. Rijkswaterstaat heeft een dergelijk onderzoek al afge rond en voorziet pas rond 2010 een tekort aan ligplaatsen. Volgens waterstaat kan efficiënter gebruik van de huidige capaciteit in de ha vens extra ruimte bieden. terneuzen - De brandweer van Dow Benelux voorkwam gister morgen dat lekkage van giftige grondstoffen uit een opslagtank ge vaarlijk kon worden. De bedrijfsbrandweer rukte om streeks negen uur uit nadat een alarmsignaal klonk bij één van de opslagtanks. Een kleine hoeveel heid chemische stoffen, waaron der acrylonitriel, stroomde in een opvangbak. Het halffabrikaat voor diverse kunststoffen is brandbaar en kan bij aanraking of inademing voor irritatie aan huid of luchtwe gen zorgen. „Maar gevaar voor de volksgezondheid is er niet ge weest, omdat er slechts een zeer geringe hoeveelheid van het spul werd gemorst. Die hoeveelheid is ook nog in een speciaal daarvoor bedoelde opvangbak gelekt, zodat er ook geen schoonmaakoperatie nodig was", meldde woordvoerder Erik van Oosten van Dow.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43