StadsRaad Axel wil Normandische nieuw bedrijfsterrein Meeliften op aanpak kust KPN en Vodafone vangen bot bij Sluis voor antennemasten Lantvanbelogte Concert voor nieuwjaar ook voor pianiste 22 Dinsdag 15 januari 2008 PZC Aansluitend op Vaart- wijk en met directe ont sluiting op Tractaatweg. door Eugène Verstraeten AXEL - Ten noordwesten van Axel moet aansluitend op het terrein Vaartwijk een nieuw bedrijventer rein worden aangelegd. De ontslui ting van dit terrein moet direct aansluiten op de Tractaatweg bij de Axelse Sassing, zodat er geen vrachtverkeer meer via de Westsin gel hoeft te rijden. Daarvoor pleit de StadsRaad Axel in een concept-langetermijnvisie op de toekomst van Axel. Het defi nitieve stuk wordt zaterdag 26 ja nuari aan het gemeentebestuur ge presenteerd. Uitgangspunt is dat dat Axel als één van de drie hoofdkernen een belangrijke centrumfunctie moet vervullen voor het zuidoostelijk deel van de gemeente Terneuzen. Vanwege de goede verbindingen is Axel volgens de StadsRaad een uit stekende vestigingsplaats voor schone ondersteunende en op lo gistiek gerichte bedrijven. Het nieuw aan te leggen bedrijfsterrein moet dan ook mikken op dergelij ke bedrijven. De aanwezigheid van de Staats-Spaanse linies, het kunst- bos, de verschillende musea en het vele natuurschoon bieden vol gens de StadsRaad grote mogelijk heden op het gebied van toerisme. Daarom moet zo snel mogelijk een toeristisch beleid worden ge vormd. Gepleit wordt ook voor het aan trekken van jonge inwoners door Axel te promoten als ideale woon locatie. Beeldbepalende panden moeten worden behouden en De StadsRaad Axel heeft een lan- getermijnvisie opesteld voor de toekomst van Axel. Uitgangs punt is dat Axel een centrum functie moet blijven vervullen. College vindt masten te hoog in het open polderlandschap. door Frank van Cooten SLUIS - Het blijft voorlopig nog be helpen met mobiele telefonie in de buurt van de Baanstpolderse- dijk in Nieuwvliet-Bad. Het dage lijks gemeentebestuur van Sluis weigert de aanvraag van KPN te honoreren voor een zendmast van 37,5 meter hoog op een landbouw- perceel bij deze dijk en het recrea tiepark Saint Pierre. Het college vindt de mast in het polderlandschap te hoog. Een com binatie van masten en antennes heeft de voorkeur, waarbij in eer ste instantie aansluiting gezocht moet worden bij bestaande hoge bebouwing of locaties op bedrij venterreinen. Het Best Western Hotel Nieuw vliet-Bad is een dergelijk hoog ge bouw. KPN zou dus kunnen on derhandelen met de directie van dit hotel voor de plaatsing van een mast op het dak van het hotel. Ver der zou KPN contact op kunnen nemen met Vodafone over me de-gebruik van de mast van deze provider aan de Lampzinsdijk in Nieuwvliet. Deze mast moet overi gens nog steeds worden gelegali seerd maar Vodafone heeft nog steeds geen ruimtelijke onderbou wing gegeven. Vodafone mag van het college in ieder geval geen antennemast van 37,5 meter plaatsen in een weiland aan de Westlangeweg in Hoofd plaat. Deze zou de bestaande mast van bijna 23 meter vervangen, die in 2003 illegaal was gebouwd. Het college besloot in 2004 mede onder druk van de plaatselijke dorpsraad deze mast te legaliseren vanwege de zwakke dekking van het mobiele telefoonnet. Aan deze procedure is geen vervolg gegeven, omdat Vodafone niet in staat was een deugdelijke planologische on derbouwing te geven. Een locatie op de sportvelden is volgens het college een betere op tie voor een zendmast. Wi Een antennemast hoort bij be- staande hoge bebouwing of op een bedrijventerrein. Dat vindt het het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis. ZEEUWSS ALMANAK De nieuwe bestuurders zijn nog niet eens aan het werk, of de stad leeft al op. Na al het sloopwerk, gaat Vlissingen weer bouwen. Een lokale pensionado, ooit leidsman van de provinciale omroep, volgt dat op de voet. Vrijwel dagelijks zwerft hij met een fotocamera door de straten. In Lantvanbelogte, zijn logboek op Tip? redactie@pzc.nl het internet, trakteert hij ons op de resultaten. Afgelopen weekend por tretteerde hij de kerstversiering in het winkelgebied. En plaatste daar een kanttekening bij: „Vanwege algehele onherberg zaamheid van binnenstad heeft nieuw gemeentebestuur besloten kerst 2007 tot minimaal Pasen 2008 te laten duren." waar nodige gerestaureerd, be toogt de StadsRaad. Aantrekkelijke woningbouw moet gestimuleerd worden, met behoud van het lan delijke karakter. Dit door in nieu we wijken veel groen te planten en geen hoogbouw toe te staan. De StadsRaad hecht veel belang aan de veiligheid van de inwoners. Gepleit wordt voor een logisch ver keerscirculatieplan dat er voor zorgt dat Axel verkeerstechnisch goed bereikbaar is. Om volgens de geldende normen tijdig bij een brand te kunnen zijn, moet de uit- rukpost behouden blijven, vindt de StadsRaad. „Voor openbare orde en veiligheid is handhaving een eerste vereiste. Om die reden mag een permanent bezette politiepost in de kern Axel met ruim 8.000 inwoners niet ont breken." Tenslotte vindt de StadsRaad dat Axel de nodige faciliteiten op het gebied van cultuur en samenle ving moet behouden. IJZENDIJKE - Het koor Saint David's Minstrels houdt zaterdag vanaf 20.00 uur zijn nieuwjaarsconcert in de rooms-katholieke kerk van thuisplaats IJzendijke. Het concert is speciaal opgedragen aan de onlangs overleden pianiste van het koor, Marie-Louise Ceule- mans. Ceulemans (ook dirigente en muziekpedagoge) was de op richtster en inspirator van het koor. Haar levenspartner David Ey- non is dirigent. De minstrels hiel den vorig jaar hun nieuwjaarscon cert in het kerkje van Ellewouts- dijk. Trombonata was toen te gast. Het Zeeuwse trombone-ensemble treedt zaterdag weer op en dus is er een dubbelconcert in de kerk. Windmolens op oude veerplein worden in maart dit jaar gesloopt. door Harold de Puysseleijr PERKPOLDER - De Normandische uitstraling die Plan Perkpolder moet krijgen is op een winderige winterse dag als gisteren maar moeilijk voor te stellen. Toch is dat de sfeer die de directeur van een van de marktpartijen die het plan vorm gaat geven eerder schetste. De stapel papier die je kunt ma ken met ontwikkelingsvisies, in tentieverklaringen en onderzoe ken naar natuurwaarden en ar cheologische bodemschatten, groeit inmiddels bijna aan tot het aantal meters waarmee het oude veerplein straks moet worden op- Nu ligt opnieuw een dik boek werk in de inspraak. Alle belang hebbenden kunnen vanavond meer informatie krijgen over deze Milieu Effect Rapportage (MER), die ruim tweehonderd pagina's telt. Toch staan er volgens wethou der Frank van Driessche van de ge meente Hulst dit jaar ook nog zichtbare ontwikkelingen op de rol in het kader van het plan. Zo verdwijnen in maart dit jaar de acht windmolens op het veerplein en wordt dat plein wellicht nog eind dit jaar, en anders begin vol gend jaar, zo'n 3,5 meter opge hoogd. Om dit 'Hart van Perkpol der' vorm te geven moet zo'n zes honderdduizend kubieke meter grond worden aangevoerd. Dat grondverzet is tegelijk een van de belangrijkste negatieve effecten die het plan met zich meebrengt. In totaal moet er zelfs 1,7 miljoen kuub grond van elders worden aangevoerd. Andere concrete stappen die in de planning staan, zijn het bouwrijp Meerdaagse arrangementen voor de actieve toerist ontbreken, aldus het MER maken van het veerplein en de westelijke Perkpolder. Die activitei ten staan gepland in 2010 en 2011. De omvorming van de omgeving van de oude veerhaven in Perkpol der tot vakantieoord in een oase van meer dan honderd hectare nieuwe natuur, moet de inwoners van de voormalige gemeente Hon- tenisse nieuw economisch perspec tief bieden na de verdwijning van de veerdienst tussen Perkpolder en Kruiningen. Ook daar is natuur lijk al een studie van gemaakt. De komst van een golfbaan, (va kantie) huizen, een hotel en een jachthaven levert volgens een maatschappelijke kosten-baten Overzichtskaart van de nieuwe omgeving van Perkpolder. repro Peter Nicolai Van wachthaventje in Cadzand tot wandelpad door de duinen. door Frank van Cooten SLUIS - Een wachthaventje in Cad zand en een mooi wandelpad op de dammen, het opknappen van het veerplein in Breskens en een extra wandelpad door de duinen in de Herdijkte Zwarte Polder. Tot aan de concrete voorbereiding van de uitvoering van het kustver- sterkingsplan kunnen dergelijke voorstellen worden gedaan. Die kunnen dan meeliften op de kustversterking. „Of als iemand nog een zeesluis zou willen in Cad- zand-Bad, kan dat ook", zegt pro jectleider Marnix de Vriend van de provincie Zeeland. Deze mogelijkheden worden gebo den in de definitieve versie van het Milieu Effect Rapport (MER) voor de aanpak van de zwakke plekken in de kustverdediging. De ambitie, om in Cadzand en Bres kens op de waterkering een boule vard met enige bebouwing te creë ren, lijkt op grond van de resulta ten van het MER onhaalbaar te zijn. Bij Scheldeveste in Breskens wordt het dijkprofiel in ieder geval zo ontworpen, dat ruimte is voor een fietspad aan de zeewaartse zij de. De kustversterking leidt tot een zeewaartse verbreding van duin en strand. Zeewaarts omdat het rijksgeld niet toereikend is voor een landwaartse verbreding van de duinen. Dat zou fors meer zand vergen en dus meer geld kosten. Uitzondering is de Oud-Breskens- polder bij Breskens waar camping Napoleonhoeve moet wijken voor de landwaartse duinen. Deze ver plaatsing is de grondslag voor re creatie-en natuurproject Waterdu- nen, in het MER de 'parel aan de kust' genoemd. Een aanpassing van het alternatief zorgt ervoor dat alle binnendijkse woningen bij 't Zandertje kunnen blijven staan. Die stonden eerst nog op de nomi natie voor sloop. Het voornemen een aantal pavil joens en het boothuis in Cad- zand-Bad te verplaatsen heeft in middels tot vragen geleid van de Partij voor Zeeland. Deze verplaat sing komt voor eigen rekening van de ondernemers. Buitendijkse bouwwerken zijn voor eigen risi co. De Partij voor Zeeland vraagt het dagelijks provinciebestuur een fi nanciële compensatie te onderzoe ken. Ook moet een nieuwe plek voor het botenhus bekend zijn voordat met de aanpak van de zwakke schakels wordt begonnen. „De ondernemers verdienen een betere behandeling." De aanpak van de zwakke plek- ken in de kustverdediging is niet alleen voor de veiligheid. De aan pak zorgt ook voor nieuwe moge lijkheden voor de recreatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42