Zeeland Rekenkamer kapittelt Sluis PZCI21 Sluis wil groenste stad zijn WD-Sluis zoekt fractie-assistent 15% korting! ZEEUWS-VLAANDEREN 30 en 31 22 en 23 Nostalgisch licht op Dorpsplein Eede Jan de Nooijervo! Buitengebied: insecten veroveren nieuwe duinreservaten Dinsdag 15 januari 2008 Normandische sfeer in Perkpolder ver te zoeken Tip? redtern@pzc.nl Onvoldoende controle op afspraken met ingehuurde externen. door Frank van Cooten SLUIS - Externe adviseurs en -des kundigen hebben vrij spel in de ge meente Sluis. Het is onduidelijk wat de vele 'dure' externen precies doen, hoe lang ze blijven en welke inhuurprocedure is gevolgd. Deze stevige kritiek komt van de Rekenkamercommissie Sluis. „Er is geen procedure voor de inhuur van externen, met hen worden vooraf onvoldoende controleerba re afspraken gemaakt over te leve ren kwaliteit en kwantiteit en tus sentijds en na afloop vinden onvol doende evaluaties plaats', luiden de belangrijkste conclusies in een onderzoeksrapport van deze com missie. „Wij concluderen dan ook dat Sluis niet 'in control' is bij de inhuur van externen." De aanleiding voor het onderzoek was het gevoel bij de Rekenkamer commissie dat de gemeente veel geld besteedt aan externen, terwijl er voldoende menskracht is op het gemeentehuis. Uit het rapport blijkt dat de gemeente over heel 2006 ruim 4,5 miljoen euro kwijt is geweest aan externen. Dit zijn overigens bruto bedragen. Voor sommige uitgaven heeft de ge meente rijks- of andere bijdragen ontvangen. De Rekenkamercom missie vindt het niet relevant dat er inkomsten tegenover de uitga ven staan, omdat het onderzoek In Sluis moet een procedure ko- men voor het beter aansturen van vaak 'dure' externen. De con trole is onder de maat, conclu deert de Rekenkamercommissie. zich richtte op de aansturing van externen door de gemeente. Deze controle is dus onder de maat, luidt de belangrijkste conclusie van de commissie. Om externen beter te controleren moet de Sluise gemeenteraad het college opdracht geven voor de op stelling van een procedure voor de inhuur van derden, luidt de aanbe veling van de commissie. Een aantal aspecten moet in deze procedure worden opgenomen. Zoals het vooraf bepalen en vast leggen van nut, noodzaak en doel van de uitbesteding, het gebruiken van een eenduidige, meetbare op drachtformulering met afbakening van werkzaamheden en doorloop tijd en het voeren van periodieke voortgangsgesprekken. Het college stelt de gemeenteraad voor in te stemmen met de aanbe velingen uit het rapport. Dit rapport is overigens het eerste van de Rekenkamercommissie na de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. Een ingrijpende wijziging van de samenstelling van de commissie en de werving en selectie van een nieuwe voorzit ter waren daar mede debet aan. Sluis hoopt op titel 'groenste stad van Nederland'. SLUIS - Sluis strijdt dit jaar met Bolsward, Sassenheim, Sevenum en Steenbergen om de titel 'Groen ste stad van Nederland'. De onder het ministerie van LNV opererende Entente Florale houdt een nationale competitite onder steden en dorpen tot 15.000 inwo ners. De jury let niet alleen op het (openbaar) groen in de stad, maar kijkt vooral naar een goede, aange name leefomgeving. De inrichting van de openbare ruimte en het groen moeten passen bij het karak ter en de omgeving van de stad. De Entente Florale kijkt verder dan 'het plaatje van het moment' Het groenbeleid van de gemeente, de samenhang met andere beleid sterreinen, ontwikkelingen in de omgeving en belangwekkende ini tiatieven van overheid en/of inwo ners wegen ook mee. De gemeen te ziet kansen op de titel, die het afgelopen jaar door Ubbergen en Uden werd binnengehaald. Burgers, ondernemers en natuur beschermers worden opgeroepen ideeën te spuien en mee te wer ken. De prijs wordt in oktober uit gereikt door minister Verburg. De Boevere wil de politiek in als ze 'haar ei kwijt kan'. door René Hoonhorst SLUIS - Fractie-assistente Ineke Mulder-Bansema van de Sluise WD houdt de lokale politiek even voor gezien. Ze heeft het druk met mantelzorg en geeft toe dat de Sluise politiek op het ogen blik ook 'niet zo leuk is'. Mulder benadrukt dat de zorg voor haar bij haar inwonende va der niet de hoofdreden is voor haar terugtreden. „Als dat de enige moeilijkheid was, had ik daar wel een oplossing voor gevonden. Dat de politiek in Sluis even niet zo leuk is, Sluis aan Zee niet doorgaat en ik nogal eens van mening ver schil met de fractievoorzitter, zijn belangrijkere redenen." Het fractie-assistentschap is in Sluis geen loos baantje, stelt Mul der. „Ik ben altijd serieus geno men en overal bij betrokken. Door mijn eigen partij én door de ge meente. Ik blijf op de lijst staan. Mocht er een fractielid wegvallen, ben ik beschikbaar." Fractievoorzit ter Johan Provoost betreurt het ver trek van Mulder, maar respecteert haar besluit. Hij praat deze week met Petra de Boevere, de volgende op de WD-kandidatenlijst. De Bressiaanse slijter, die ook faam verwerft als webbeheerster en boemlala-danseres, beraadt zich nog op een intrede in de politiek. „Ik wel mijn ei kwijt blijven kun nen. Als ik niets meer over Bres- kens mag zeggen of op mijn websi te mag plaatsen, doe ik het niet." EEDE - De bolbaan, het vlasmonument en de Ca- over het plein laten schijnen is het plaatje com- dorp. Als ook de rioleringen en de bestrating van dillac, de speelauto voor de peuterspeelzaal, ga- pleet. Het Dorpsplein ziet er, ook omdat weer de aangrezende Zwaan- en Greinstraat zijn ver ven het Dorpsplein van Eede al een nostalgische een aantal linden zijn geplant, nu echt uit als het nieuwd en opgeknapt, is Eede helemaal klaar uitstraling. Maar nu antieke armaturen hun licht kloppend hart van het West-Zeeuws-Vlaamse voor de toekomst. foto Peter Nicolai Winteractie: de hele maand januari op het herstoneren van uw meubels. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel:0118-602937 www.jandenooijervof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 10% korting op vitrages 10% korting op tapijt 15% korting op laminaat Showroom opruiming met kortingen tot 50%! Wij leveren o.a Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat, vinyl, behang, binnen- en buitenzonwering en bed, bad en keukentextiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41