'Wat heb ik? Het is meloen' overSnlr Weer ongeval op Zanddijk P.UIVELHNOS MEOBEÜHOIS betere beveiliging Het is even Uruzgan bij Kruiningen GESLAAGD PZC Dinsdag 15 januari 2008 25 Proef met fruitautomaat op middelbare school in Middelburg. door Miriam van den Broek MIDDELBURG - Plaats in een middel bare school een automaat met fruit en meteen verdringen vijftig pubers elkaar voor het apparaat. Het klinkt bijna als een grap. Toch gebeurde dit gisteren bij de Chris telijke Scholengemeenschap Wal cheren in Middelburg. Naast de snoep-, koffie-, frisdrank en broodjesautomaat staat er nu in de Elzenlaan ook een fruitauto maat. Gezond is in, vet is uit en in dat plaatje past een kast met vers fruit. „We zijn vorig jaar begonnen om de ongezonde snacks op een minder prominente plaats te zet ten", zegt Paula de Nooijer van de CSW. „Ook hebben we toen de prijspolitiek ingevoerd. Ongezon de producten werden duurder, ge zonde snacks goedkoper. Regelma tig bekijken we waar behoefte aan is en daar kwam het plan voor de fruitautomaat uit. De komende zes maanden houden we in de ga ten hoe het loopt. Als het aanslaat, komt er misschien ook een fruitau tomaat op andere locaties." Zodra het zwarte doek van de au tomaat afgetrokken wordt, en het apparaat daarmee officieel in ge bruik is genomen, staan zo'n vijf tig scholieren te popelen om de au tomaat uit te proberen. Evenzoveel scholieren staan op een verhoging en kijken naar de gekte rond de nieuwste gadget. Het is dringen, want de pauze is bijna afgelopen. 'Als het aanslaat, komt er misschien een fruitautomaat op de andere CSW-locaties.' Een van de gelukhebbers is Diego (12). Hij heeft iets uit de automaat gehaald. Als hij zich een weg baant naar een rustiger plekje, kijkt hij naar het bakje in zijn han den. „Eens kijken, wat heb ik? Oh, het is meloen. Het zijn zeven stuk ken voor veertig cent." Hij neemt een hap: „Mmm, wel lekker vers." Diego denkt dat veel scholieren de fruitautomaat gaan gebruiken. Koen (12) is daar niet zo zeker van. „Ik gok misschien tien mensen per dag. Vandaag is het anders. De automaat is nieuw." Koen en zijn vrienden Justin (13), Niek (13) en Yannick (12) halen soms een onge zonde snack uit de automaat. De zakjes snoep van Haribo zijn popu lair. Jan (15) haalt in alle rust een zakje snoep uit de andere auto maat. „Drie of vier keer per week koop ik iets omdat ik dan trek heb", zegt hij. Fruit eet hij nooit. „Waarom zou ik?", vraagt hij. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 KRUININGEN - Een grote lading illegale wapens werd gisteren met de boot vanaf de Westerschel- de bij Kruiningen het land opgesmokkeld. Ten minste, dat was het scenario voor de oefening van ruim tweehonderd militairen van land- en luchtmacht die de wapens moesten onderschep pen en de smokkelaars moesten oppakken. „Een situatie die in elk oorlogsgebied zeer denkbaar is", oordeelt majoor Gillesse, die leiding gaf aan de operatie Phoenix Challenge. Hoewel het een standaardoefening betrof, was de sfeer anders dan op andere dagen. Die werd bepaald door het verlies van twee militairen afge lopen weekend in Afghanistan. Precies het ge bied waar de militairen die gisteren oefenden bin nenkort heen worden gezonden. „Maar wij moe ten, net als bijvoorbeeld de brandweermannen uit Arnemuiden, gewoon weer door. Met deze oe fening bereiden we ons juist weer beter voor op gevaarlijke situaties", zegt Gillesse. foto Willem Mieras GOES - Een aantal bedrijven dat kantoor houdt in een pand aan de Nobelweg in Goes overlegt deze week over mogelijkheden om het gebouw beter te beveiligen. Aanlei ding is een inbraak in de nacht van zaterdag op zondag, waarbij voor tienduizend euro aan compu terapparatuur werd gestolen van reclamebureau Photographies. In het pand op bedrijfsterrein De Poel zitten vier ondernemers; naast Photographies nog een an der reclamebureau, een drukkerij en een automatiseerder. Het is niet de eerste keer dat er in het ge bouw werd ingebroken, maar Photographies bleef tot afgelopen weekeinde gevrijwaard. Bijna vijftig ongelukken op toegangsweg naar Yerseke in zes jaar tijd. YERSEKE - Hij is hoog, bochtig én smal. Bovendien krijgt de Zand dijk, de weg die Yerseke verbindt met de A58, steeds meer (vracht)verkeer te verwerken. Die factoren leiden ertoe dat regelma tig ongelukken gebeuren op de Zanddijk, die overigens halverwe ge de naam Molendijk aanneemt. Gisteren was het wéér raak. Dit maal week een met pallets volgela den vrachtwagen uit voor een tege moetkomende truck, die net over de middenstreep van de weg reed. Het gevolg was dat de vrachtwa gen van de dijk afgleed en op z'n zijkant onderaan op de parallel weg belandde. De twintigjarige bestuurder kwam er zonder kleerscheuren vanaf, maar zijn truck raakte totalloss. Vanaf 2002 tot nu vonden 48 onge lukken plaats op de dijk, blijkt uit cijfers van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO- VZ) en de Zeeuwse politie. In der tien gevallen vielen daar (lichtge wonden bij. Het ongeluk van gisteren baart wethouder Cees Knuit van de ge meente Reimerswaal zorgen. „Het is levensgevaarlijk, er wordt ge woon te hard gereden. Maar als ge meente kunnen we er niet zoveel aan doen, die weg is niet van ons." Knuit zegt nog wel een keer in overleg te willen met de provin cie, eigenaar van de weg, over eventuele maatregelen om de dijk veiliger te maken. Die zijn de voorbije jaren al veel vuldig getroffen, weet Sjaak Lin- denberg van het ROVZ. Jaren gele den zijn bijvoorbeeld de bomen ge kapt om meer overzicht te krijgen en zijn in alle bochten rood-witte bordschilden geplaatst. „En on langs is de weg voorzien van nieu we belijning. Technisch ligt hij er dus goed bij. Het euvel met dijken is dat je er gauw vanaf valt, zodra je in de berm belandt." De gemeente Reimerswaal wil overleg met de provincie over eventuele maatregelen om de Zanddijk/ Molendijk veiliger te maken. Hotelschool werkt samen met Berlijn MIDDELBURG - De middelbare hotel school uit Middelburg gaat naar verwachting in juni met veertien leerlingen naar een privéhotel- school bij Berlijn om daar geduren de drie weken te leren en te wer ken. In september komt er een de legatie leerlingen van Berlijn naar hier. Dat hebben beide hotelscho len vorige week vastgelegd in een principeovereenkomst. De scholen gaan nog subsidie aanvragen voor het project. Palazzoli begint nieuwe rouwverwerkingsgroep GOES - De stichting Palazzoli, steunpunt voor kankerpatiënten en hun familieleden, organiseert een nieuwe reeks rouwverwer kingsbijeenkomsten. Vanaf maart zijn er acht bijeenkomsten voor mensen die minimaal zes maan den geleden een familielid hebben verloren aan kanker. De groepen komen bijeen in de Palazzoli hui zen in Goes en Oost-Souburg. In schrijven kan tot 15 februari. Sluis genomineerd voor 'groenste stad' SLUIS - Sluis strijdt dit jaar met Bolsward, Sassenheim, Sevenum en Steenbergen om de titel 'Groen ste stad van Nederland'. Entente Florale van het ministerie van LNV houdt een nationale competi- tite onder steden en dorpen tot 15.000 inwoners. De jury let niet alleen op het groen in de stad, maar kijkt vooral naar een goede, aangename leefomgeving. De prijs wordt in oktober uitgereikt door minister Verburg. De heer C.Apon uit Zierikzee is in Goes geslaagd voor het rijbewijs D (bus) en voor het Chauffeurs diploma CCV-B Beroepspersonenvervoer. De opleiding werd gevolgd bij Dek Verkeers-opleidingen te Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39