het druppelt langzaam door' Muziekschool krijgt Heemkundekring wél steun in Kapelle Tholen verhaalt over kolenhandel Nu OPRUIMING s pzc Dinsdag 15 januari 2008 23 Ruben de Jonge I TOTAAL WONEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.nl Kijk voor alle aanbiedingen op onze website De Zierikzeese makelaar Anton Verbraak: „Het accent ligt op mensen die hier wonen en elders werken, bijvoorbeeld in de Randstad." foto Marijke Folkertsma Subsidievoorstel is contrast met idee CDA Schouwen-Duiveland. KAPELLE - De ene gemeente is de andere niet. Dat bleek gisteren weer, toen het college van de ge meente Kapelle voorstelde flink wat meer geld in het muziekonder wijs te steken. En dat, terwijl uitge rekend vorige week de CDA-frac- tie op Schouwen-Duiveland aan gaf de gemeentelijke subsidie voor de muziekschool helemaal stop te willen zetten. De Kapelse gemeenteraad behan delt volgende week het voorstel van burgemeester en wethouders om de jaarlijkse bijdrage aan de Zeeuwse Muziekschool met ruim tien procent te verhogen. Dat is no dig om te kunnen inspelen op de groeiende belangstelling voor mu ziekonderwijs in Kapelle. Daar vol gen op dit moment 230 leerlingen muziekonderricht bij de Muziek school. Op Schouwen-Duiveland zijn dat er ongeveer 400. Kapelle draagt nu jaarlijks ruim 90.000 euro bij aan de Muziek school. Dat vindt het college te weinig. Tot dusver hebben de ove rige Zeeuwse gemeenten die de muziekschool financieren de kos ten opgevangen die de groeiende belangstelling vanuit Kapelle met zich meebrengt. Zo legt Schou wen-Duiveland jaarlijks 260.000 euro neer. Het voorstel staat dus in schril con trast met het idee van het CDA Schouwen-Duiveland om subsidie in deze gemeente stop te zetten. Momenteel kost de muziekschool Schouwen-Duiveland wel veel meer geld dan Kapelle: 260.000 eu ro. De christendemocraten reken den uit dat dit 650 euro per leer ling is. Dat vinden ze te veel. door Rob Paardekam THOLEN - Liefhebbers van de histo rie van het eiland Tholen kunnen hun hart weer ophalen. Heemkun dekring Stad en Lande heeft voor de vierde keer een jaarboek uitge bracht. Het verhaalt onder meer over de opkomst en ondergang van een Thoolse kolenhandel. Schrijver Ben van den Aarssen te kent de geschiedenis van kolenhan del Moerland op uit de mond van Rinus Moerland (66), zoon van de oprichter van het bedrijf De eer ste jaren van de handel, die begin jaren dertig werd opgericht, kent hij enkel uit de overlevering. Vader Leen was volgens hem een eenvou dige boerenknecht, die op aanra den van Sakko - destijds een grote distributeur van kolen - een kolen handel begon. De beginjaren wa ren soms moeilijk, maar beetje bij beetje ging het steeds voortvaren der, waarna de onderneming in de jaren vijftig en zestig floreerde. Overigens viel aan het eind van de zestiger jaren wel het doek voor de kolenhandel, omdat aardgas lang zaam won aan populariteit. Rinus Moerland doet uit de doeken hoe de vondst van de aardgasbel in Slochteren de neergang van de ko lenhandel onontkoombaar maak te. 'Thoolse vertelsels en gedichten', het vierde jaarboek van heemkunde kring Stad en Lande, is voor 4,50 eu ro te koop bij penningmeester Die- neke van Dijke. Ze is bereikbaar via telefoonnummer 0166-652774 en e-mail: cdijk@zeelandnet.nl. Weekeinde vol met jeugdtheater in Goes goes - De jeugdtheatergroepen van Goes, Middelburg en Renesse geven zaterdag en zondag een pre sentaties in 't Beest in Goes. Elk van de twaalf groepen, bestaan de uit leerlingen van negen tot ze ventien jaar, krijgt een uur de tijd op het podium. Naast theater is er ook nog ruimte voor zang. Zowel op zaterdag als zondag be ginnen de voorstellingen om 13.30 uur. ZVU geeft cursus binnenhuisarchitectuur zierikzee - De Zeeuwse Volksuni versiteit houdt vanaf 6 februari een cursus binnenhuisarchitectuur in het ROC aan het Jannewekken in Zierikzee. Die is op acht woens dagavonden tussen 19.30 en 21.30 uur. Aan bod komen de beginselen van het inrichten van de eigen woon ruimte. Aanmelden via 0118-634800 of zeeland@volksuniversiteit.nl Palazolli begint nieuwe rouwverwerkingsgroep goes - Stichting Palazzoli, steun punt voor kankerpatiënten en hun familieleden, organiseert een nieu we reeks rouwverwerkingsbijeen komsten. Vanaf maart zijn er acht bijeenkomsten voor mensen die minimaal zes maanden geleden een familielid hebben verloren aan kanker. De groepen komen bijeen in de Pa- lazzolihuizen in Goes en Oost-Sou burg. Inschrijven kan tot 15 februari. Film Zwartboek in Filmhuis Middelharnis middelharnis - Het Filmhuis Mid delharnis vertoont donderdag de succesvolle film Zwartboek van re gisseur Paul Verhoeven. De film gaat over een joodse vrouw, die in de Tweede Wereldoorlog als enige een mislukte vluchtpoging van een groep joden overleefd en zich aansluit bij het verzet. De voorstelling begint om 20.00 uur. Reserveren is gewenst en kan via receptie@hetdiekhuus.nl of 0187 482400. Man zwaargewond bij explosie in woning stellendam - Een 87-jarige man uit Stellendam is zondagavond zwaar gewond geraakt bij een ex plosie in zijn woning. De man is door zijn buurman uit het huis ge haald en met brandwonden over gebracht naar het brandwonden centrum van het Zuiderzeezieken- huis. De buurman heeft ook de hond van de man weten te red den. De politie onderzoekt de oor zaak van de explosie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37