Zeeland 'Geen zorgen, MFC en gemeente vereffenen rekening Animo voor horeca in houtloods Brouwershaven wil nieuw verkeersplan Jeugdtheater Renesse in Goes Nieuwe programmering bij De Punt r< www.de-punt.nl 22 Dinsdag 15 januari 2008 pzc Stichting betaalt werk aan interieur uit eigen portemonnee. door Ton van den Nouweiand zierikzee - De stoffeerder gaat de ze week aan de gang in het Multi functioneel Centrum (MFC) in Zierikzee. Met de nieuwe vloerbe dekking in twee lokalen komt een eind aan jarenlang touwtrekken over geld tussen het MFC-bestuur en de gemeente. Het MFC heeft voor 70.000 euro werkzaamheden laten uitvoeren en 6000 euro betaald aan de ge meente. Het touwtrekken ging over het verschil tussen de achter stallige huur aan de gemeente en een subsidiebetaling door de ge meente. Het MFC stond daardoor voor 76.000 euro in het krijt. Door het werk zelf te betalen in plaats van de rekening door te sturen naar de gemeente, heeft het MFC nu aan zijn verplichtingen vol daan. „De stichting heeft alles net jes terugbetaald," zegt Jos Slicher, de ambtenaar die over dorpshui zen en MFC's gaat. Er is behoorlijk wat werk verricht in het MFC. De nieuwe gordijnen in aula en de vloerbedekking kos ten samen 19.000 euro. In de aula kwam een nieuwe geluidsinstalla tie, die 4000 euro heeft gekost. Voor 13.000 euro werd de repetitie ruimte van clownsduo Rijn Trijn omgebouwd tot kantoor voor het Welzijnshuis. Verder werd de keuken uitgebreid en voor zien van onder andere een afwas machine en een friteuse. Dat heeft alles bij elkaar 12.000 euro gekost. Bij de fietsenstalling werden nog paaltjes geplaatst die auto's moe ten weren en er werd wat tegel werk vervangen. Tenslotte werd een oude rekening van onder houdswerk aan de lift betaald. Door daarna nog 6000 euro over te maken naar het gemeentehuis, zijn de rekeningen vereffend en konden MFC en gemeente met een schone lei verder. Met een aan passing van de jaarrekening 2006 hebben B en W vorige maand de boeken gesloten. Inmiddels is het Multifunctioneel Centrum in ei gendom overgedragen aan woning bouwvereniging Zeeuwland. MFC betaalt opknapbeurt van het interieur uit eigen zak en vereffent daarmee de huurschuld bij de gemeente. Jarenlang touw trekken over geld is nu voorbij. goes - De jeugdtheatergroepen van Renesse, Middelburg en Goes geven zaterdag en zondag presenta ties op het podium van 't Beest in Goes. De leerlingen, in de leeftijd van ne gen tot zeventien jaar, zijn inge deeld in twaalf groepen. Die krij gen allemaal een uur op het po dium. Naast theater is er ook nog ruimte voor zang. Zowel op zaterdag als zondag be ginnen de voorstellingen om 13.30 uur. Vergunning aangevraagd voor verbouwing. door Piet «leemans zierikzee - Het plan om in een van de houtloodsen aan de Vissers- dijk in Zierikzee horeca te vestigen begint gestalte te krijgen. Eigenaar de Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland heeft bij de ge meente Schouwen-Duiveland ver gunning aangevraagd voor een ver bouwing van de zogeheten 'hoge loods' Er hebben zich inmiddels spontaan vier kandidaten gemeld voor een horecavestiging in de houtloodsen. Voorzitter R. Erenst van de Stich ting monumenten waagt zich nog niet aan voorspellingen over het tijdstip waarop daadwerkelijk een grand-café of andersoortige horeca vestigt in de hoge loods. „Wij wil len in ieder geval wel serieus kij ken of het haalbaar is. De locatie zo vlakbij het monumentale poor tencomplex is natuurlijk schitte rend." Om de hoge loods - onderdeel van een complex met meerdere hout loodsen - geschikt te maken voor bijvoorbeeld een grand-café dient het rijksmonument verbouwd te worden. Om de ruimte geschikt te maken voor dat gebruik moet een 'binnenbak' gemaakt worden. Uit gangspunt daarbij is dat het karak teristieke uiterlijk van de loods on aangetast blijft. Architect W. Kort heeft al enige schetsen geprodu ceerd. Erenst: „En daar heb ik alle vertrouwen in. die man heeft meer met dit bijltje gehakt. De houtloodsen zijn eigendom van de Stichting Monumenten Schouwen-Duiveland, een dochter van de Stichting Renesse. In de la ge loods is sinds 2004 de Stads- en Commerciewerf gevestigd. De Stichting Monumenten Schou- wen-Duiveland heeft bij de ge meente vergunning gevraagd voor de verbouw van een histori sche houtloods. Makelaar gelooft niet in veel leegstand op Schouwen-Duiveland. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Natuurlijk hoort hij het regelmatig: de kritiek dat er op Schouwen-Duiveland op het mo ment veel te veel huizen worden gebouwd. Anton Verbraak van Bij devaate Makelaardij uit Zierikzee denkt er een stukje genuanceerder over. „Het gaat best, zolang het maar in fasen gebeurt." Noorderpolder, Poortambacht, Vil- lemaire, Minderbroederstraat en straks ook Innovation Island: ont wikkelaars zijn flink bezig met gro te en kleine projecten op het ei land. Bijdevaate en Delta Makelaar dij springen er samen op in door die projecten vrijdag en zaterdag in de Grote Kerk in Zierikzee te la ten zien in een expositie. Samen vormen ze een divers aan bod, vindt Verbraak. „Dat maakt het leuk om die expo te doen. Er is voor bijna iedereen wel iets." Bijna iedereen inderdaad, want voor starters, toch altijd een be langrijke doelgroep op de huizen markt, ontbreekt het aanbod. De goedkoopste huizen van genoem de projecten doen toch al gauw twee ton. „Ik zou graag zien dat het anders was", zegt Verbraak. Maar als makelaar heeft hij daar nauwelijks invloed op. „Was het maar waar." Projectontwikkelaars kiezen mo menteel liever voor minder goed kope woningen. Verbraak: „Het ac cent ligt op mensen die hier wo nen en elders werken, bijvoor beeld in de Randstad." De make laars springen er op in door ook in die contreien hun aanbod te pro moten. „Reclame voor de exposi tie maken we nadrukkelijk ook daar." Daarnaast heeft Verbraak ook veel mensen van het eiland als klant. „Dat zijn vooral doorstromers", legt hij uit. „)e kunt niet in zijn al gemeenheid spreken, maar vaak zijn dat mensen die ooit met z'n tweeën begonnen met een goedko pe woning, bijvoorbeeld in de bin nenstad van Zierikzee, vervolgens als gezin in wijken als Poortam bacht terecht kwamen en nu toe zijn aan nieuwbouw." Het zorgt voor aardig wat verloop, want ko pers laten hun vorige huis vaak achter voor de markt. Van een flinke volksverhuizing is echter geen sprake, meent Ver braak. Dat komt mede doordat er gefaseerd wordt gebouwd. Dik wijls kiest een ontwikkelaar er voor pas aan een volgend deel van 'De tijd dat we tien woningen per week verkochten, is wél voorbij' een project te beginnen als de meerderheid van eerder gebouw de woningen verkocht is. Ver braak: „Dat gaat zo bij Waterwijk (het elfde en laatste deel van Poort ambacht, red.) en straks ook bij Noorderpolder. De bouw daarvan start op 1 mei, maar wel met nog maar 40 van de 105 huizen die daar in eerste instantie komen." Voor dat nieuwe deel van Zierik zee zijn inmiddels twintig wonin gen verkocht. Dat lijkt niet veel, maar Verbraak maakt zich geen zorgen. „Natuurlijk, de tijd dat we tien huizen per week verkochten is voorbij. Maar het druppelt door, en ik zie geen tekenen dat het echt stil zal vallen." Expositie van nieuwbouwprojecten De Zierikzeese makelaarskantoren Bijdevaate en Delta geven vrijdag en zaterdag tijdens een expositie in de Grote Kerk in Zierikzee een over zicht van een aantal nieuwbouwprojecten op het eiland. - Er is informatie over woningen in De Poort (Poortambacht 10), Water- wijk (Poortambacht 11), Noorderpoider, Minderbroederstraat (allemaal Zierikzee), Villemaire en Zuidrand (beiden Zonnemaire). Openingstijden: vrijdag van 16 tot 21 uur en zaterdag van 10 tot 16 uur. Stadsraad bepleit terugkeer van voorrangskruisingen. door Piet Kleemans brouwershaven - De Stadsraad Brouwershaven wil weer voor rangskruisingen op toegangswe gen als Grachtweg, Noorddijk- straat, de Kromwal en de Zuidwal. Dat wordt een van de onderdelen van een - door de stadsraad samen met de Brouwenaren op te stellen - nieuw verkeersplan. Nu geldt voor genoemde wegen een 30-kilometerregime zonder voorrangskruisingen. „Dat is uit kostenoogpunt wellicht mooi mee genomen. Het scheelt je als ge meente kosten voor het maken van extra voorzieningen als voor rangstekens. Maar door het ontbre ken hiervan zijn de kruisingen j ronduit gevaarlijk", stelt de stads raad. Stadsraadvoorzitter M. Wee- zepoel: „Net als de Grachtweg. Dat is niet echt een doorgaande weg, maar wel een soort rondweg en daar is het altijd druk. Omdat de voorrangskruisingen daar verdwe nen zijn is het gewoon gevaarlijker geworden. Wat dat betreft is de in voering van de dertigkilometerzo- ne geen verbetering. Het parkeren in de Smalstad - ja renlang een bron van ergernis - is anno 2008 redelijk goed geregeld, maar voor wat betreft te hard rij den is er nog niet veel verbeterd. In de hele bebouwde kom geldt een snelheidslimiet van 30 kilome ter per uur, maar er zijn maar wei nig mensen die zich daaraan hou den volgens Weezepoel. De eerlijkheid gebiedt hem te zeg gen dat het vooral de Brouwe naren zelf zijn de maximumsnel heid negeren. De stadsraad doet daarom een dringen beroep op de De Stadsraad Brouwershaven wil weer voorrangskruisingen op onder meer de Kromwal en de Zuidweg. foto Marijke Folkertsma inwoners van de Smalstad om zich aan de 30-kilometer te hou den. „Er bereiken ons veel klach ten dat juist inwoners de 30-kilo meter aan hun laars lappen. Voor de schooljeugd en ouderen die dik wijls geen kant op kunnen in de smalle straatjes is dit ronduit ge vaarlijk." De stadsraad wil samen met de in woners van Brouwershaven de knelpunten op verkeersgebied in ventariseren. Aan de hand van wat dat oplevert wil de stadsraad een nieuw verkeersplan voor Brou wershaven. De verkeerssituatie in Brouwersha ven komt op vrijdag 18 januari aan de orde tijdens de vergadering van de stadsraad. De vergadering wordt gehouden in het Tonnenma- gazijn en begint om 20.00 uur. ZIERIKZEE - In verband met de win- terstilte houdt kinderboerderij De Punt in Zierikzee de komende tijd de deur eens in de twee weken op zaterdag gesloten. Het verdere pro gramma wordt ongewijzigd voort gezet. Ook de knufiëlochtend is - na een korte pauze - hérvat. Een nieuwe vrijwilliger heeft deze don derdagactiviteit op zich genomen. Kleine kinderen kunnen eens in de maand tussen ro.oo en ït.oo uur met dieren knuffelen. Slaat de ze activiteit aan dan wordt het aan tal knuffelochtenden uitgebreid. De eerstvolgende staat 7 februari gepland. Ook staat weer een knut- selmiddag op de agenda. Woens dag 23 januari kunnen kinderen een auto of poppetje komen ma ken, tussen 13.30 en 15.30 uur. Op geven voor deze activiteiten kan via telefoonnummer 0111-417179.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36