Zeeland PZC 21 Leerlingen knappen speeltuig op Dorpen wisselen uit 15% korting! SCHOUWEN-DUIVELAND 30 en 31 22 en 23 JandeNooijervot Rechter wijst bezwaren tegen verhuizen van drugsopvang af Met de tango is het altijd zomer Buitengebied: insecten veroveren nieuwe duinreservaten Dinsdag 15 januari 2008 Makelaar gelooft niet in veel leegstand op Schouwen-Duiveland Tip? redzzee@pzc.nl Welzijnshuis, gemeente en Pontes samen aan slag in werkproject. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Derdejaars leerlingen van de afdeling techniek van het vmbo en van de Praktijkschool van Pontes Pieter Zeeman gaan oude speeltoestellen opknappen. De gereviseerde toestellen gaan mogelijk naar een goed doel: kin dertehuizen in Roemenië. Het mes van dit 'jeugdpanelproject' snijdt aan vele kanten. „Leerlingen kunnen levensecht le ren", geeft Jacques Schreinema- cher (teamleider vmbo basiskader Pontes Pieter Zeeman) één van de pluspunten weer. Voor de betrok ken school is dat een belangrijk aspect. Voor de 'gevoelswaarde' maakt het namelijk nogal wat uit of een leerling een pen-gatverbin- ding maakt met een functie of dat hij er eentje maakt die meteen in de vuilnisbak verdwijnt. Bovendien past deze opzet bij de filosofie dat jongeren iets zouden moeten doen voor de gemeen schap. „Je kunt laten zien hoe waardevol vmbo-leerlingen, ook voor de samenleving, zijn." Dat is één van de dingen die jongeren werker Jeroen Portier van het Wel zijnshuis Schouwen-Duiveland op het idee bracht dit project te ont wikkelen. „Er wordt vaak negatief over het vmbo gedaan, maar het zijn gewoon jongeren die bezig zijn met school en vrijetijdsbeste ding. Zo zet je hen in een wat posi tiever licht." Bijkomend effect is dat er een pre- Pontesleerlingen knappen oude speeltoestellen op. Deze worden waarschijnlijk bestemd voor een goed doel. De scholieren leren zo 'levensecht'. ventieve werking van dit project kan uitgaan. Door speeltoestellen te repareren, krijgen jongeren meer inzicht in en een groter ge voel van verantwoordelijkheid voor hun leefomgeving. „Dragen ze daar iets aan bij, dan geeft dat ook een stuk trots." De gemeente heeft een werkplaats in Zierikzee ter beschikking ge steld. Ook zorgt iemand van ge meentewerken voor begeleiding van de jongeren. School en ge meente treffen op dit moment voorbereidingen om aan de slag te gaan. De verwachting is dat het project al in maart kan gaan draaien. Portier hoopt dat het uit eindelijk een structureel project wordt. De opgeknapte toestellen wacht, als het aan Portier ligt, een tweede leven in Roemenië. „Mis schien is het zelfs mogelijk daar dan met leerlingen op werkweek te gaan", oppert hij voorzichtig. Schreinemacher ziet vooralsnog meer in terugplaatsing. „Dan zien de leerlingen hun werk terug." Het project vloeit voort uit de jeugdpanels waarvoor de gemeen te geld beschikbaar heeft gesteld. Komt bij dat het Welzijnshuis een adviserende rol vervult inzake speeltuinen. Winteractie: de hele maand ianuari op het herstofferen van uw meubels. Woning en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel:0118-602937 www.jandenooijervof.nl Voor het stofferen van uw meubefs komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 10% korting op vitrages 10% korting op tapijt 15% korting op laminaat Showroom opruiming met kortingen tot 50%! Dorpsraden Ellemeet, Noordwelle en Serooskerke in gesprek. door Esme Soesman ellemeet - De dorpsraden van Serooskerke, Noordwelle en Elle meet schuiven in februari met el kaar aan tafel om informatie uit te wisselen. Het gaat om drie dorpen van vergelijkbare grootte (net iets meer dan driehonderd inwoners). „Wellicht kunnen we iets van el kaar leren", motiveert Ruud de Groot van de dorpsgemeenschap Serooskerke. De kernen kampen met vergelijkbare problematiek. Denk aan oudere jeugd of dorps huizen, verduidelijken De Groot en collega Colinda de Feiter van de dorpsraad Ellemeet. Het is vol gens hen absoluut niet de bedoe ling om een overkoepelende orga nisatie te vormen. De Feiter: „Het zijn heel andere dorpen. Daar naast is het, juist ook omdat je als dorpsraad belangen van mensen behartigt, heel belangrijk om op je eigen dorp bezig te zijn." door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Achttien maanden om een andere locatie te vinden is niet te lang, zoals de bewonersvere niging beweert, maar ook niet te kort, zoals drugsopvang HKPD stelt. De rechtbank in Middelburg heeft beide partijen ongelijk gege ven. Beiden waren in beroep gegaan te gen een bepaling van de gemeente Vlissingen, die juni vorig jaar be sloot dat de drugsopvang binnen achttien maanden moest verhui zen uit de Coosje Buskenstraat. Het Huiskamerproject voor Drugs gebruikers (HKPD) verzette zich tegen dat besluit. De stichting, die inmiddels is gefuseerd met Emer- gis, wil best verhuizen, maar het valt niet mee om een geschikte an dere locatie te vinden. Dat is de ge meente zelf immers na jaren zoe ken ook nog niet gelukt. Ook bewonersvereniging De Kom ging in beroep. Voor hen heeft de overlast nu wel lang genoeg ge duurd, vindt de buurt. In de straat hoort geen drugsopvang; dat is in strijd met het bestemmingsplan. Tip? redactie@pzc.nl Lantvanbelogte De nieuwe bestuurders zijn nog niet eens aan het werk, of de stad leeft al op. Na al het sloop werk, gaat Vlissingen weer bou wen. Een lokale pensionado, ooit leidsman van de provinciale om roep, volgt dat op de voet. Vrij wel dagelijks zwerft hij met een fotocamera door de straten. In Lantvanbelogte, zijn logboek op het internet, trakteert hij ons op de resultaten. Afgelopen week end portretteerde hij de kerstver siering in het winkelgebied. En plaatste daar een kanttekening bij: „Vanwege algehele onher bergzaamheid van binnenstad heeft nieuw gemeentebestuur be sloten kerst 20oy tot minimaal Pasen 2008 te laten duren. ZIERIKZEE - Gepassioneerd moet het zijn. En zar. Samen met collega-tango-enthousiast Hui- oppikken. De stichting verzorgt vanaf februari strak gedanst. De tango is de warmbloedige dans bert-Jan Vader verzorgde zij gisteren op de vesti- tangolessen in de Kloveniersdoelen, van de verleiding. „Bij ons is het altijd zomer", ging Zierikzee van de Pontes-scholengroep tango- Wie meer wil weten, kan mailen naar zegt Marie-José Janssen van Stichting Tango Ala- lessen. „En ik moet zeggen dat ze het heel snel alazar@zeelandnet.nl. foto Marijke Folkertsma Wij leveren o.a. Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat vinyl, behang, binnen- en buitenzonwering en bed. bad en keukentextiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35