Zeeland Spoorbrug komt naar Goes P.ÜIVELfiNDS MEÜBEÜHÜIS Sluis gaat voor 'groenste stad van Nederland' Leeuwenloze Ieeuwentrap PZC Dinsdag 15 januari 2008 I 25 Ruime meerderheid raadscommissie kiest goedkoopste oplossing. door Emile Calon MIDDELBURG - De monumentale Middelburgse voetgangersbrug komt naar Goes. Een ruime meer derheid van de Middelburgse raadscommissie maakte gister avond duidelijk dat verhuizing van die brug uit 1871 naar het ter rein van de Stoomtrein Goes-Bor- sele de beste optie is. Daar komt de brug, die tot het eind van de vo rige eeuw in het stationsgebied stond, het best tot z'n recht, aldus E. Bak (PvdA). Woordvoerders van de WD, CDA, SP, Groenlinks en SGP de len die mening. Bovendien is dat de goedkoopste oplossing, voer den ze aan. Herplaatsing in de gemeente Mid delburg gaat zo goed als zeker vele tonnen kosten. Verhuizen naar Goes kost de Middelburgse ge meenschap 64 mille. Inwoner en historicus L. van der Vliet pleitte aan het begin van de vergadering voor behoud van de brug voor Middelburg. Met name omdat al veel monumenten uit De gemeenteraad van Middel- burg besliste gisteravond dat de monumentale voetgangerbrug naar het terrein van de stoom trein in Goes mag. de negentiende eeuw uit de stad zijn verdwenen. „Die worden sys tematisch gesloopt." Cynisch merkte hij op dat mensen die een beeld van het negentien- de-eeuwse Middelburg willen zien, naar Goes moeten. Voorzitter P. Smallegange van de Vrienden van Middelburg herin nerde de commissieleden aan hun belofte dat het monument terug geplaatst zou worden. Die belofte was voor E. Heringa (Christenunie) zo belangrijk dat hij zelfs enigszins verontwaardigd reageerde toen andere fracties op merkten dat er nooit geld is gere serveerd voor het herplaatsen van de voetgangersbrug. Wethouder H. Kool erkende dat de gemeente een fout heeft ge maakt door dat geld niet te reserve ren. Op het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele (SGB) heeft de brug een recreatieve functie, in een his torische omgeving. Het monument wordt bij de sto omtrein verenigd met de goederen loods en het seinwachterhuisje uit Middelburg. De brug maakt daar onderdeel uit van een compleet na gebouwd stationsterrein: met een nog te bouwen station én de oude overkapping van het station in Utrecht Ook vormt de voetgangersbrug een verbinding tussen de openba re weg en de parkeerplaats bij de stoomtrein. Leuke fauteuil In lime of petrol kleur, met metalen frame. Ook in andere leerkleuren leverbaar. Van 475,- voor 375,- Wilgenstraat 1 Oosterland Tel.: 0111 - 64 12 13 VLISSINGEN - Bewoners van de Burgemeester van Woelderenlaan en de Badhuisstraat kijken de ko mende tijd even tegen een kale trap aan. De be roemde leeuwen met wapenschild zijn gisteroch tend weggehaald. Ze waren toe aan een make over, zegt de gemeente Vlissingen. Die heeft slechte plekken in de loop der jaren wel bijge werkt met cementmortel, maar voor een grondi- GOURMET ZIEWWW.MAROS.NL Hans Dulfer en Beef op Scheldepop Terneuzen TERNEUZEN - De organisatie van het festival Scheldepop in Terneu zen heeft Hans Dulfer en zijn New Band gestrikt. Ook de reggae- band Beef en Amerikaanse act Mi- nipop zijn aan de line-up voor het hoofdpodium toegevoegd. Voor het Nederlandstalig podium zijn Van Katoen en Takketak ge contracteerd. Aan het rijtje dj's is de Zeeuwse dj Peter V toegevoegd. Scheldepop is op 12 en 13 juli op de Axelse Vlakte bij Terneuzen. Man mishandeld bij caféruzie Kamperland KAMPERLAND - Een 29-jarige inwo ner van Kamperland heeft gisteren bij de politie aangifte van mishan deling gedaan. De man werd in de nacht van zaterdag op zondag bij een caféruzie in zijn woonplaats door enkele bezoekers tegen de grond zijn gewerkt, waarna hij werd geschopt en geslagen. Hij liep daarbij diverse kneuzingen en bloeduitstortingen op. De ruzie ontstond nadat de man een op merking maakte die 'fout' viel. Onderscheiding voor oud-brandweerman ge restauratie moeten de beelden toch echt naar Goes. Het Natuursteenhuis lapt ze op. Dat doet ze met zandsteen, hetzelfde materiaal als waar van ze gemaakt zijn. foto Lex de Meester sluis - Sluis strijdt dit jaar met Bolsward, Sassenheim, Sevenum en Steenbergen om de titel 'Groen ste stad van Nederland'. Entente Florale, van het ministerie van Landbouw Natuurbeheer en Visserij, houdt een nationale com- petitite onder steden en dorpen tot 15.000 inwoners. De jury let niet alleen op het groen in de stad, maar kijkt vooral naar een goede, aangename leefomgeving. De in richting van de openbare ruimte moet passen bij het karakter en omgeving van de stad. Entente Flo rale kijkt verder dan 'het plaatje van het moment'Ook het groen- beleid weegt mee. De prijs wordt in oktober uitgereikt. Piet Wisse kapelle - Oud-brandweerman Piet Wisse uit Kapelle is gistera vond benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau. De koninklijke onderscheiding werd hem opge speld door burgemeester Siebe Kra mer. Dat gebeurde tijdens de jaar vergadering van de brandweer. Wisse (1952) was van 1978 tot 1985 vrijwilliger bij de brandweer in Kattendijke. Van 1987 tot eind vo rig jaar was hij hoofdbrandwacht bij de vrijwillige brandweer Kapel le. Per 1 december ging hij met functioneel leeftijdsontslag. r'*r»rMr-, j$:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 33