Zeeland 'Wat heb ik? Oh, het is meloen' ifersekse Zanddijk 'Communicatie raad en college niet best' Inbrekers slaan slag bij Goes' bedrijf Nu OPRUIMING Onderzoek naar verzilten van Pluimpot Bpzc Dinsdag 15 januari 2008 23 Scholieren van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren aan de Elzenlaan kunnen vanaf gisteren een verantwoord tussendoortje halen uit een fruit automaat. De school probeert zo gezonde voeding aan te moedigen. foto Lex de Meester Proef met fruitautomaat op middelbare school in Middelburg. door Miriam van den Broek middelburc - Plaats in een middel bare school een automaat met fruit en meteen verdringen zo'n vijftig pubers elkaar voor het appa raat. Het klinkt bijna als een grap. Toch gebeurde dit gisteren bij de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren aan de Elzenlaan in Middelburg. Naast de snoepautomaat, koffieau- tomaat, frisdrankautomaat en broodjesautomaat staat er nu ook een fruitautomaat. Gezond is in, vet is uit en in dat plaatje past een kast met vers fruit. „We zijn vorig jaar begonnen om de ongezonde snacks op een minder prominente plaats te zetten", zegt Paula de Nooijer van de CSW. „Ook heb ben we toen de prijspolitiek inge voerd. Ongezonde producten wer den duurder, gezonde snacks goed koper. Regelmatig bekijken we waar behoefte aan is, en daar kwam het plan voor de fruitauto maat uit. De komende zes maan den houden we in de gaten hoe het loopt. Als het aanslaat, komt er misschien ook een fruitauto maat op andere locaties." Zodra het zwarte doek van de au tomaat afgetrokken wordt, en het apparaat daarmee officieel in ge bruik is genomen, staan zo'n vijf tig scholieren te popelen om de au tomaat uit te proberen. Evenzoveel scholieren staan op een verhoging en kijken naar de gekte rond het nieuwste apparaat. Het is dringen, want de pauze is bijna afgelopen. Een van de gelukhebbets is Diego (12). Hij heeft iets uit de automaat gehaald. Als hij zich een weg baant naar een rustiger plekje, 'Als het aanslaat, komt er misschien een fruitautomaat op de andere CSW-locaties.' kijkt hij naar het bakje in zijn han den. „Eens kijken, wat heb ik? Oh, het is meloen. Het zijn zeven stuk ken voor veertig cent." Dan neemt hij een hap: „Mmm, wel lekker vers." Diego denkt dat veel scholieren de fruitautomaat gaan gebruiken. Koen (12) is daar niet zo zeker van. „Ik gok misschien tien mensen per dag. Vandaag is het anders. De automaat is nieuw." Koen en zijn vrienden Justin (13), Niek (13) en Yannick (12) halen soms een onge zonde snack uit de automaat. De zakjes snoep van Haribo zijn popu lair, vooral de 'zure matjes'. Ook de zakjes Dorito Bits (soort mi- ni-wokkels met barbecuesmaak) vinden gretig aftrek. Terwijl het dringen is voor de nieuwe auto maat, haalt Jan (15) in alle rust een zakje snoep uit de andere auto maat. „Drie of vier keer per week koop ik iets omdat ik dan trek heb", zegt hij. Fruit eet hij nooit. „Waarom zou ik?", vraagt hij. 11wt Een truck belandde gisteren onderaan de Zanddijk, foto Manfred Berrevoets CU wil discussie over de ontwikkelingen aan de zuidkant van Tholen. door Maartje Huijben tholen - De communicatie tussen het college van B en W en de Thoolse raad is niet al te best. Dat concludeert de Christenunie na berichten over recreatieve ontwik kelingen aan de zuidkant van Tho len. „Er zijn allerlei plannen gaan de", zegt Jaap Hage (CU). „Wulp dal, uitbreiding van vakantiepark De Pluimpot, verzilting van De Pluimpot. We hebben er nooit over gesproken in de gemeente raad. Vanuit het college komt geen informatie onze kant op, terwijl dit soort zaken grote impact heeft op onze inwoners. 250 Extra bun galows op bijvoorbeeld De Pluim pot is niet niks." Hage wil weten hoe het college al deze ontwikke lingen denkt in te passen in de be staande nota's. „Hoe past het bin nen de rust en ruimte die we op Tholen zo graag willen behouden? Wij moeten eerst eens een discus sie in de gemeenteraad of commis sie voeren, voordat al deze plan nen al in uitvoering zijn. De raad moet eerst de randvoorwaarden vaststellen." Vooralsnog heeft de CU geen me ning over de diverse plannen. „We hebben te weinig informatie." Kijk voor alle aanbiedingen op onze website Ondernemers Nobelweg overleggen over betere beveiliging. door Luc Oggel goes - Een aantal bedrijven dat kantoor houdt in een pand aan de Nobelweg in Goes overlegt deze week over mogelijkheden om het gebouw beter te beveiligen. Aanlei ding is een inbraak in de nacht van zaterdag op zondag, waarbij voor tienduizend euro aan compu terapparatuur werd gestolen van reclamebureau Photographies. In het pand op bedrijfsterrein De Poel zitten vier ondernemers; naast Photographies nog een an der reclamebureau, een drukkerij en een automatiseerder. Het is niet de eerste keer dat er in het ge bouw werd ingebroken, maar Photographies bleef tot afgelopen weekeinde gevrijwaard. Mede-eige naar Fred Mewe denkt dat er spra ke was van voorkennis bij de da ders. „Er is heel snel en doelge richt te werk gegaan." Omdat een belangrijke data-computer niet is meegenomen, heeft de inbraak niet direct gevolgen voor de be drijfsvoering. Om herhaling te voorkomen, overleggen de bedrij ven deze week over betere beveili ging in de vorm van camera's of tralies, in mei vorig jaar werd nog een bende opgerold die verant woordelijk was voor veel inbraken op bedrijfsterreinen langs de A58. sint-maartensdijk - De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk zout maken is de enige oplossing om de na tuurwaarde ervan te verhogen. Dat zegt Rob van der Laan van Bu reau Salix. De gemeente Tholen onderzoekt de mogelijkheden. De Pluimpot is een oude kreek. Vroeger liep de watergeul tot aan Sint-Annaland. In de zestiende eeuw is er voor het eerst een dam geplaatst. In 1957 is de oude geul volledig afgesloten. „Nu is het ge bied nog maar 27 hectare groot", zegt Van der Laan, die het onder zoek uitvoert. „Het is vrij klein en er lopen twee wandelpaden door heen. Daardoor is het niet veilig voor bodembroeders." Verzilting kan het tij keren. „Voor de landbouw heeft het geen gevol gen", zegt Van der Laan. „Het ge bied is bedijkt en het water is nooit helemaal zoet geweest."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31