Zeeland PZC Kiekieris wil graag discobus terug Veerplein voor even Uruzgan Landschapspark in de maak bij Krabbendijke BEVELANDEN-THOLEN 30 en 31 21 22 15% korting! Jan de Nooijer vof Lantvanbelogte Buitengebied: insecten veroveren nieuwe duinreservaten Dinsdag 15 januari 2008 Kapelle geeft meer geld aan muziekonderwijs Tip? redgoes@pzc.nl Initiatief jongerenraad Borsele vindt meer en meer gehoor. door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Discotheek Kiekie ris in 's-Heerenhoek wil graag een discobus terug, waarvoor de jonge renraad Borsele in actie is geko men. De Borselse politiek heeft; er ook oren naar. CDA en PvdA in de gemeenteraad steunen het initia tief Voorzitter Björn Boonman van de jongerenraad Borsele rea geert enthousiast. „Dat is hartstik ke mooi." Zaterdagnacht staan er veel te wei nig taxi's in 's-Heerenhoek, het uit- gaansdorp van Borsele. Jongeren moeten lang wachten voordat ze naar huis kunnen. Een aantal gaat daarom maar op de fiets, wat niet al te veilig is 's nachts. Boonman: „En dat komt deels door die taxi's. Sommige chauffeurs rijden extra hard om een ritje zo snel mogelijk af te werken." Kees van Damme, eigenaar van dis cotheek Kiekieris, herkent de door Boonman geschetste situatie. Hij is er ook allerminst gelukkig mee. „Kiekieris is een echte jongeren- zaak. Veel jongeren van zestien tot achttien jaar komen bij ons. Er is ons veel aan gelegen dat zij veilig thuis kunnen komen." Van Dam me is dan ook bereid aan een discobus financieel bij te dragen. „Door bijvoorbeeld korting te ge ven op de entree." CDA-raadslid Ad Schenk en zijn PvdA-collega Arno Witkam steu nen eveneens het idee van de jon gerenraad. Volgens hen zou het Idee van discobus, onlangs gelan- ceerd door jongerenraad Borsele, begint aan te slaan. De gemeente Borsele en ook de 's-Heerenhoek- se disco Kiekieris zijn positief. ook niet gek zijn als de gemeente Borsele een duit in het zakje doet om een discobus terug te laten ke ren. De discobus is eerder gesneu veld door vandalisme. Witkam heeft als bestuurslid van de 's-Heerenhoekse carnavalsstich ting De Koenkelpot ervaring met busvervoer tijdens carnaval. Twee jaar geleden is De Koenkelpot er mee begonnen. „Dat werkt goed en er is veel belangstelling voor." Op verzoek van de buschauffeurs rijdt dit jaar wel beveiliging mee. Witkam: „Niet omdat er wat ge beurd is, maar je kunt beter voor komen dan genezen." Het is aan het Borsels college van B en W om het initiatief voor een discobus uit te werken. Wethou der Marga Vermue (CDA, verkeer) ziet er wel mogelijkheden toe, in samenwerking met de provincie (die verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer) en andere Beve- landse gemeenten. Als het aan Ver mue en ook de jongerenraad ligt, blijft het discovervoer niet beperkt tot 's-Heerenhoek. Ook voor Goes zou een discobus moeten komen. Boonman van de jongerenraad be seft dat dit niet zomaar is geregeld. Hij hoopt dat de bus er dit najaar kan zijn. door Joeri Wisse KRUININGEN - Een grote lading ille gale wapens werd gisteren met de boot vanaf de Westerschelde bij Kruiningen het land opgesmok- keld. Tenminste, dat was het scena rio voor de oefening van ruim tweehonderd militairen van land en luchtmacht die de wapens moesten onderscheppen en de smokkelaars moesten oppakken. „Een situatie die in elk oorlogsge bied zeer denkbaar is", oordeelt majoor Gillesse, die leiding gaf aan de operatie Phoenix Challenge. Hoewel het een standaardoefening betrof, was de sfeer anders dan op andere dagen. Die werd bepaald door het verlies van twee militai ren afgelopen weekend in Afgha nistan. Precies het gebied waar de militairen die gisteren oefenden binnenkort heen worden gezon den. „Maar wij moeten, net als bij voorbeeld de brandweermannen uit Arnemuiden, gewoon weer door. Met deze oefening bereiden we ons juist weer beter voor op ge vaarlijke situaties", zegt Gillesse. Winteractie: de hele maand januari op het herstofferen van uw meubels. Woning-en meubelstoffeerder Langstraat 79 Arnemuiden tel:0118-602937 www.jandenooiiervof.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 10% korting op vitrages 10% korting op tapijt 15% korting op laminaat Showroom opruiming met kortingen tot 50%! Anderhalve hectare groot dorpspark op voormalige vuilstort. door Luc Oggel KRABBENDIJKE - Inwoners van Krab bendijke kunnen over een tijdje wandelen door een eigen dorps parkje. De gemeente Reimerswaal legt op de plek van de voormalige vuilstortplaats, aan de rand van het dorp, een anderhalve hectare groot landschapspark aan. In het park komen een educatieve wandelroute, bankjes en een uit- zichtspunt aan de Oosterschelde- dijk. De gemeente roept inwoners op een geschikte tekst voor op de pla quette met 'uitzichtsverklaring' te bedenken. Ook mogen Krabbendij- kenaren hun creativiteit aanwen den om een naam voor het park te verzinnen. De komende maanden worden de honderden bomen die het park moeten gaan vormen geplant. Tij dens boomfeestdag, op 19 maart, zullen basisschoolleerlingen de laatste bomen in de grond zetten. Ook worden dan de plaquette en de naam van het park onthuld. Suggesties kunnen tot 7 februari verstuurd worden naar g.uytdewilligen@reimerswaal.nl of naar Postbus 70, 4416 ZH Kruinin gen. Tip? redactie@pzc.nl De nieuwe bestuurders zijn nog niet eens aan het werk, of de stad leeft al op. Na al het sloop werk, gaat Vlissingen weer bou wen. Een lokale pensionado, ooit leidsman van de provinciale om roep, volgt dat op de voet. Vrij wel dagelijks zwerft hij met een fotocamera door de straten. In Lantvanbelogte, zijn logboek op het internet, trakteert hij ons op de resultaten. Afgelopen week end portretteerde hij de kerstver siering in het winkelgebied. En plaatste daar een kanttekening bij: „Vanwege algehele onher bergzaamheid van binnenstad heeft nieuw gemeentebestuur be sloten kerst 2007 tot minimaal Pasen 2008 te laten duren." Militairen die binnenkort uitgezonden worden naar Afghanistan, oefenen met losse flodders in Kruiningen. foto Willem Mieras Wij leveren o a Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat, vinyl, behang binnen- en buitenzonwering en bed, bad en keukentextiel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29