Rekenkamer tikt Sluis op vingers ra S ZsslsiicS Discotheek Kiekieris Onderzoek naar verzilten van Thoolse Pluimpot wil discobus terug Bedrijven willen samen pand beter beveiligen Ultimate Cross X2, X3 en X4 WPZC Dinsdag 15 januari 2008 25 Onvoldoende controle op afspraken met ingehuurde externen. door Frank van Cooten SLUIS - Externe adviseurs en des kundigen hebben vrij spel in de gemeente Sluis. Het is onduidelijk wat de vele 'dure' externen pre cies doen, hoe lang ze blijven en welke inhuurprocedure is ge volgd. Deze stevige kritiek komt van de Rekenkamercommissie Sluis. „Er is geen procedure voor de inhuur van externen, met hen worden vooraf onvoldoende controleer bare afspraken gemaakt over te le veren kwaliteit en kwantiteit en tussentijds en na afloop vin den onvoldoende evaluaties plaats', luiden de belangrijkste con clusies in een onderzoeksrapport van deze commissie. „Wij conclu deren dan ook dat Sluis niet 'in control' is bij de inhuur van exter nen." De aanleiding voor het onder zoek was het gevoel bij de Reken kamercommissie dat de gemeente veel geld besteedt aan externen, terwijl er voldoende menskracht is op het gemeentehuis. Uit het rapport blijkt dat de gemeente over heel 2006 ruim 4,5 miljoen euro kwijt is geweest aan exter nen. Dit zijn overigens bruto be dragen. Voor sommige uitga ven heeft de gemeente rijks- of an dere bijdragen ontvangen. De Re kenkamercommissie vindt het niet relevant dat er inkomsten te genover de uitgaven staan, om dat het onderzoek zich richtte op In Sluis moet een procedure ko- men voor het beter aansturen van vaak 'dure' externen. De con trole is onder de maat, conclu deert de Rekenkamercommissie. de aansturing van externen door de gemeente. Deze controle is dus onder de maat, luidt de belang rijkste conclusie van de commis sie. Om externen beter te controle ren, moet de Sluise gemeente raad het college opdracht geven voor de opstelling van een proce dure voor de inhuur van derden, luidt de aanbeveling van de com missie. Een aantal aspecten moet in deze procedure worden opgenomen. Zoals het vooraf bepalen en vast leggen van nut, noodzaak en doel van de uitbesteding, het gebruiken van een eenduidige, meetbare op drachtformulering met afbakening van werkzaamheden en doorloop tijd en het voeren van periodieke voortgangsgesprekken. Het college stelt de gemeenteraad voor in te stemmen met de aanbe velingen uit het rapport. Dit rapport is overigens het eerste van de Rekenkamercommissie na de gemeenteraadsverkiezingen van 7 maart 2006. Een ingrijpen de wijziging van de samenstel ling van de commissie en de wer ving en selectie van een nieuwe voorzitter waren daar mede debet aan. Initiatief jongerenraad Borsele vindt meer en meer gehoor. door Harmen van der Werf 's-heerenhoek - Discotheek Kiekie ris in 's-Heerenhoek wil graag een discobus terug, waarvoor de jonge renraad Borsele in actie is geko men. De Borselse politiek heeft er ook oren naar. CDA en PvdA in de gemeenteraad steunen het initia tief. Voorzitter Björn Boonman van de jongerenraad Borsele rea geert enthousiast. „Dat is hartstik ke mooi." Zaterdagnacht staan er veel te wei nig taxi's in 's-Heerenhoek, het uit- gaansdorp van Borsele. longeren moeten lang wachten voordat ze naar huis kunnen. Een aantal gaat daarom maar op de fiets, wat niet al te veilig is 's nachts. Boonman: „En dat komt deels door die taxi's. Sommige chauffeurs rijden extra hard om een ritje zo snel mogelijk af te werken." Kees van Damme, eigenaar van dis cotheek Kiekieris, herkent de door Boonman geschetste situatie. Hij is er ook allerminst gelukkig mee. „Kiekieris is een echte jongeren- zaak. Veel jongeren van zestien tot achttien jaar komen bij ons. Er is ons veel aan gelegen dat zij veilig thuis kunnen komen." Van Dam me is dan ook bereid aan een discobus financieel bij te dragen. „Door bijvoorbeeld korting te ge ven op de entree." CDA-raadslid Ad Schenk en zijn PvdA-collega Arno Witkam steu nen eveneens het idee van de jon gerenraad. Volgens hen zou het ook niet gek zijn als de gemeente Borsele een duit in het zakje doet om een discobus terug te laten ke ren. De discobus is eerder gesneu veld door vandalisme. Witkam heeft als bestuurslid van de 's-Heerenhoekse carnavalsstich ting De Koenkelpot ervaring met busvervoer tijdens carnaval. Twee jaar geleden is De Koenkelpot er mee begonnen. „Dat werkt goed en er is veel belangstelling voor." NRj Idee van discobus, onlangs gelan- ceerd door jongerenraad Borsele, begint aan te slaan. De gemeente Borsele en ook de 's-Heerenhoek- se disco Kiekieris zijn positief. Op verzoek van de buschauffeurs rijdt dit jaar wel beveiliging mee. Witkam: „Niet omdat er wat ge beurd is, maar je kunt beter voor komen dan genezen." Het is aan het Borsels college van B en W om het initiatief voor een discobus uit te werken. Wethou der Marga Vermue (CDA, verkeer) ziet er wel mogelijkheden toe, in samenwerking met de provincie (die verantwoordelijk is voor het openbaar vervoer) en andere Beve- landse gemeenten. Als het aan Vermue en ook de jongerenraad ligt, blijft het discovervoer niet be perkt tot 's-Heerenhoek. Ook voor Goes zou een discobus moeten ko- sint-maartensdijk - De Pluimpot reau Salix. De gemeente Tholen bij Sint-Maartensdijk zout maken onderzoekt de mogelijkheden, is de enige oplossing om de na- De Pluimpot is een oude kreek, tuurwaarde ervan te verhogen. Vroeger liep de watergeul tot aan Dat zegt Rob van der Laan van Bu- Sint-Annaland. In de zestiende eeuw is er voor het eerst een dam geplaatst. In 1957 is de oude geul volledig afgesloten. Verzilting kan het tij keren en voor de landbouw heeft het geen gevolgen. door Luc Oggel goes - Een aantal bedrijven dat kantoor houdt in een pand aan de Nobelweg in Goes, overlegt deze week over mogelijkheden om het gebouw beter te beveiligen. Aanlei ding is een inbraak in de nacht van zaterdag op zondag, waarbij voor tienduizend euro aan compu terapparatuur werd gestolen van reclamebureau Photographies. In het pand op bedrijfsterrein De Poel zitten vier ondernemers; naast Photographies nog een an der reclamebureau, een drukkerij en een automatiseerder. Het is niet de eerste keer dat er in het gebouw werd ingebroken, maar Photographies bleef tot afge lopen weekeinde gevrijwaard. Me de-eigenaar Fred Mewe denkt dat er sprake was van voorkennis bij de daders. „Er is heel snel en doel gericht te werk gegaan." Omdat een belangrijke data-computer niet is meegenomen, heeft de in braak niet direct gevolgen voor de bedrijfsvoering. Om herhaling te voorkomen, over leggen de bedrijven deze week over betere beveiliging in de vorm van camera's of tralies. In mei vo rig jaar werd nog een bende opge rold die verantwoordelijk was voor veel inbraken op bedrijfster reinen langs de A58. Rijwielhandel Piet Voskamp Breeweg 17 Middelburg Tel. 0118-613187 www.pietvoskamp.nl Rijwielshop Westkapelle Zuidstraat 125 Westkapelle Tel. 0118-572258 www.rijwielshopwestkapelle.nl Profile Van Den Driest Zusterstraat 24 Middelburg Tel. 0118-612410 www.profile-vandendriest.nl Melse Tweewielers Vlissingsestraat 67 Oost- Souburg Tel. 0118-465599 Jeremiasse Fiets Fitness van de Spiegelstraat 54, Goes Troelstraweg 364, Vlissingen Tel. 0113-216063 0118-477230 www.fietsplezier.nl Fiets Scooter Shop Dauwendaele Vrijlandstraat 55 Middelburg Tel. 0118-614994 www.dauwendaele.nl Roose Tweewielers v.o.f. Badhuisstraat 19 Vlissingen Tel. 0118-412084 www.roosetweewielers.nl Rijwielhandel S. Kluijfhout Kaapduinseweg 14 A Dishoek Tel. 0118-552653 www.kluijfhout.nl 0ATV1WS www.batavus.nl Met een crosstra.-ner van Batavus traint u zowel uw spieren als uw conditie De Ultimate Cross X2 is de gunstig geprijsde instapper. De X3 is uitgebreider met meer functies en programma's. Tot slot is de X4 het meest complete, nsrtslaggestuurde topmodel Een duidelijk display geen u heldere informatie over uw trainingsprogramma, hartslag etc. Kijk voor www.batavus.nl of ga naar je Batavus-deaier. Prijzen Ultimate Cross-serie: X2C429,- X3 €629,- X4 829,-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27