Zeeland PZC Nog elf maanden voor het HKPD Project hotelscholen 15% korting! WALCHEREN 30 en 31 21 22 en 23 Leeuwenloze leeuwentrap Jan de Nooijervof Vodafone wil mast Ritthem Lantvanbelogte Buitengebied: insecten veroveren nieuwe duinreservaten Dinsdag 15 januari 2008 Gezonde fruitautomaat voor middelbare scholieren CSW Tip? redwalch@pzc.nl Rechtbank: beroep van zowel drugsopvang als buurt is ongegrond. door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Achttien maanden om een andere locatie te vinden is niet te lang, zoals de bewonersvere niging beweert, maar ook niet te kort, wat drugsopvang HKPD stelt. De rechtbank in Middelburg heeft beide partijen ongelijk gegeven. Beide waren in beroep gegaan te gen een bepaling van de gemeente Vlissingen, die juni vorig jaar be sloot dat de drugsopvang binnen achttien maanden moest verhui zen uit de Coosje Buskenstraat. Anders zou de gemeente de op vang onvoorwaardelijk sluiten. 'Dichttimmeren, dus', lichtte ze destijds toe in de rechtbank. Het Huiskamerproject voor Drugs gebruikers (HKPD) verzette zich tegen dat besluit. De stichting, die inmiddels is gefuseerd met Emer- gis, wilde best verhuizen, maar niet op deze manier. Ze wordt al dertig jaar gedoogd, haar cliënten veroorzaken nauwelijks nog over last en het valt niet mee om een geschikte andere locatie te vinden. Dat is de gemeente zelf immers na jaren zoeken ook nog niet gelukt. Ook bewonersvereniging De Kom ging in beroep. Er is nog altijd overlast ('het huis van de buur man is onverhuurbaar') en boven dien heeft het gedogen voor hen nu wel lang genoeg geduurd, vindt de buurt. In de straat hoort geen drugsopvang; dat is in strijd met het bestemmingsplan. Over slui ting moest maar niemand moeilijk m De rechtbank in Middelburg vindt dat de gemeente Vlissin gen heel redelijk is met het be sluit dat het HKPD binnen ander halfjaar moet verhuizen. doen. „Dat is een kwestie van de deur op slot draaien." Zo makke lijk denkt de rechtbank daar niet over. Die opvatting getuigt volgens rechter W. van Alphen van 'een kortzichtige blik op de aard van de activiteiten van het HKPD en het belang van de continuïteit in de hulpverlening'. Hij is ook gevoelig voor het argument dat de opvang al dertig jaar wordt gedoogd. Maar, zo zegt hij, met een termijn van achttien maanden moet het de stichting HKPD lukken om andere huisvesting te vinden, ook al is het tot nu toe niet gelukt. Die termijn loopt af in december van dit jaar. De gemeente Vlissin gen is met dat besluit volgens de rechtbank heel redelijk geweest. Dat vinden de omwonenden juist niet, zegt hun advocaat K. Moeli- ker. Zijn cliënten gaan waarschijn lijk tegen deze uitspraak in beroep. „De opvang had al lang gesloten moeten zijn. De gemeente Vlissin gen moet het zo snel mogelijk slui ten, zeker nu ze zelf heeft gezegd dat de sluiting terecht is." Of ook het HKPD naar de Raad van State gaat, valt nog te bezien. Advocaat J. Boogaard zegt de uit spraak nog met het stichtingbe- stuur te moeten bespreken. VLISSINGEN - Bewoners van de Burgemeester Van Woelderenlaan en de Badhuisstraat in Vlissingen kijken de komende tijd even tegen een kale trap aan. De beroemde leeuwen met wapenschild zijn gisterochtend weggehaald. Ze waren toe aan een makeover, zegt de gemeente Vlissingen. Die heeft slechte plekken in de loop der jaren wel bijge werkt met cementmortel, maar voor een grondi- Winteractie: de hele maand Januari op het herstoNeren van uw meubels. Woning-en meubelstoffeerder langstraat 79 Ainemulden tel:0118-602937 www.jandenooijervot.nl Voor het stofferen van uw meubels komen wij geheel vrijblijvend langs en geven wij een gratis offerte!! 10% korting op vitrages 10% korting op tapijt 15% korting op laminaat Showroom opruiming met kortingen tot 50%! Middelbare hotelschool gaat samenwerken met school uit Berlijn. door Miriam van den Broek middelburg - De middelbare hotel school uit Middelburg gaat naar verwachting in juni met veertien leerlingen naar een privéhotel- school bij Berlijn om daar geduren de drie weken te leren en te wer ken. In september komt er een de legatie leerlingen van Berlijn naar hier. Dat hebben beide hotelscho- door Wendy van den Hurk RITTHEM - Om het umts-netwerk uit te breiden wil telefoonaanbie der Vodafone een mast plaatsen in Ritthem. De mast - 26,70 meter hoog - past volgens de provider het beste op het sportpark van korfbalvereniging Atlas. Daar staat hij zo ver mogelijk buiten de be bouwing. Vodafone wil daarvoor een vergun ning van de gemeente Vlissingen. Die heeft de provider geadviseerd om eerst maar eens met het dorps comité van Ritthem te gaan pra ten. De secretaris daarvan, Paula Wouters, wil zich nu nog niet uit laten over de mast. Ze zoekt uit welke gevolgen zo'n telecommuni- catiemast heeft voor de omgeving. Het comité komt dinsdag 5 februa ri bijeen om erover te praten. Dat gebeurt intern. De leden besluiten dan of een openbare vergadering moet worden uitgeschreven. En dat zou best eens kunnen. Het dorp kwam eerder - met succes - in opstand tegen de komst van nieuwe windmolens, een dierena siel, bebouwing van een boom gaard en naturisten op het strand. SI Meer informatie over masten: www.antennebureau.nl ge restauratie moeten de beelden naar Goes. Het Natuursteenhuis lapt ze op. Dat doet ze met zandsteen, hetzelfde materiaal als waarvan de leeuwen gemaakt zijn. foto Lex de Meester len vorige week vastgelegd in een principeovereenkomst. De scholen gaan nog subsidie aanvragen voor het project. Jos Leijs van de hotelschool uit Middelburg ziet voor zijn leerlin gen een groot voordeel in het le ren en werken in een ander land met een andere taal. De school uit Duitsland wil in Nederland leren werken met voor hun leerlingen nieuwe producten zoals mosselen. De scholen kwamen met elkaar in contact via reizenorganisator Jan Geldof uit Vrouwenpolder. Tip? redactie@pzc.nl De nieuwe bestuurders zijn nog niet eens aan het werk, of de stad leeft al op. Na al het sloop werk, gaat Vlissingen weer bou wen. Een lokale pensionado, ooit leidsman van de provinciale om roep, volgt dat op de voet. Vrij wel dagelijks zwerft hij met een fotocamera door de straten. In Lantvanbelogte, zijn logboek op het internet, trakteert hij ons op de resultaten. Afgelopen week end portretteerde hij de kerstver siering in het winkelgebied. En plaatste daar een kanttekening bij: „Vanwege algehele onher bergzaamheid van binnenstad heeft nieuw gemeentebestuur be sloten kerst 2007 tot minimaal Pasen 2008 te laten duren." Wij leveren o a. Meubels, verlichting, tapijt, overgordijnen en vitrages, laminaat, vinyl, behang, binnen- en buitenzonwenng en bed, bad en keukentextiel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23