Moeder onderneemt parttime deOndernemer-ni Moet ik een bedrijfsauto JÊÊÊt kopen of leasen? Rffijgg Meevaller voor klanten mobiele communicatie Alles over uw bedrijfsvoering en méér. Protest tegen de macht van oliebedrijven pzc Dinsdag 15 januari 2008 13 MAKATI - Regeringen moeten wat doen aan de tijdens een demonstratie voor het kantoor van tegen de hoge olieprijzen. Onlangs doorbrak de macht van oliemaatschappijen. Dat was de bood- Shell op de Filipijnen. Ze demonstreerden ten zui- olieprijs de magische grens van honderd dollar schap van tientallen militante activisten gisteren den van de hoofdstad Manila, in de stad Makati, per vat. foto Francis R. Malasig/EPA Veel vrouwen combineren zaak aan huis met moederschap. door Mare Laan AMSTERDAM - Met zicht op haar spelende kinderen in de tuin, mailt Brigitte lansen-Tervoort van uit de huiskamer offertes naar haar klanten. De parttime onder nemer handelt vanuit haar huis in Velzen in onderdelen voor vliegtui gen. Zij is er zo'n vijf uur per dag mee bezig. „De jongste van drie is meestal thuis, de oudste van vijf na school natuurlijk ook. Het ene moment zit ik een half uurtje zaken te rege len, het volgende ben ik er weer voor de kinderen." Brigitte is niet de enige moeder die een zaak aan huis combineert met zorg voor de kinderen. Arlette van Dort strijdt zelfs op drie fronten: ze is partti me ondernemer, moeder én werkt in loondienst. De freelance-journa liste publiceert onder meer over management in vakbladen als Computable en Management Team. Van Dort schreef een boekje over de verleiding van het parttime on dernemen voor vrouwen, onder de titel Van 10 tot i BV. Het is een gids met tips, aangevuld met ver halen van vrouwen die vertellen hoe zij de uurtjes aan elkaar kno pen. Het aantal mensen dat een ei gen deeltijdbedrijf begint, zit al ja ren in de lift. Alleen al in 2006 kwamen er 143.000 bij, mannen en vrouwen. Vaak zoeken ze naar de uitdaging van een eigen bedrijf én de financiële zekerheid van een vaste baan. Van Dort: „Deeltijd on dernemerschap was lange tijd een 'Het ene moment regel ik zaken, het volgende ben ik er voor de kinderen' voorportaal. Het uiteindelijke doel was altijd de eigen onderneming succesvol maken en daar de volle dige werkweek mee te vullen. Die tijd is voorbij." Lyseloth van Barnau Sythoff ont werpt babykleding voor haar ei gen merk Anno. Haar winkel in Utrecht runt zij samen met haar man. Alle dagen open dus. „Maar als er wat gebeurt met de kinderen op school, dan draai ik de deur op slot, stap ik op de fiets en ga er naar toe. Dan vergaat de wereld heus niet." De combinatie werk en gezin maakt vrouwen het gelukkigst, blijkt uit onderzoek van de Rad boud Universiteit in Nijmegen. Wie aan het avontuur begint, moet wel de ergste criticus van het plan smoren, aldus Van Dort. „Waarschijnlijk ben je dat zelf" Het vage stemmetje in je achter hoofd dat zegt 'lij kan het niet' abrupt afkappen, luidt haar advies. Goudprijs schiet door grens van 900 dollar londen - De goudprijs kwam giste ren voor het eerst uit boven de 900 dollar. In Londen kostte een ounce (31,1 gram) 905,56 dollar. Door de zwakke dollar en onrust op de beurzen kiezen veel beleg gers voor het edelmetaal. Het re cord betreft goud dat direct kan worden geleverd. Er is ook een ter- mijnmarkt, waar de prijs vrijdag al de grens van 900 dollar doorbrak. Amels jachtenbouw bouwt nieuwe hallen vlissingen - lachtenbouwer Amels in Vlissingen breidt fors uit om de stroom aan opdrachten te kunnen verwerken. Twee oude hal len van de Koninklijke Schelde Groep worden omgebouwd tot overdekte dokken om jachten af te kunnen bouwen. Daarmee is een investering ge moeid van 8 miljoen euro. Ook ko men er werkplaatsen en opslag ruimtes bij voor onderaannemers. EU overweegt wijziging richtlijn biobrandstof brussel - De Europese Unie heeft niet voorzien dat haar doelstelling om in 2020 10 procent van de auto brandstof te laten bestaan uit bio brandstof een bedreiging vormt voor de regenwouden en leidt tot stijging van de voedselprijzen. Dat zei EU-commissaris Stavros Dimas gisteren. Hij vindt dat het beter is het gestelde doel niet te halen dan dat schade toegebracht wordt aan de armen en aan het milieu. Bahrein plaatst order voor zestien Boeings Manama - De Amerikaanse vlieg tuigbouwer Boeing zal zestien toe stellen van het type 787 leveren aan Gulf Air uit Bahrein, dat een optie nam op nog eens acht van deze toestellen. Boeing begon in 2004 met de bouw van de 787, die nog niet ope rationeel is. Tot nu toe zijn er 833 besteld. Vorig jaar kreeg Boeing or ders voor 1413 vliegtuigen. den haag - De 59.000 particulie ren en bedrijven die een sema foon, marifoon, mobilofoon of an dere communicatievormen gebrui ken waarvoor een speciale vergun ning nodig is, kunnen in totaal 5,4 miljoen euro tegemoet zien. Het Agentschap Telecom, de overheids instelling die de infrastructuur ver zorgt, deelde dat gisteren mee. Het bedrag dat gebruikers kunnen verwachten varieert van enkele tientjes voor particulieren met een zeilboot of plezierjacht tot een paar ton voor grootverbruikers. Agentschap Telecom heeft fors be zuinigd. „We streven naar kosten dekkende tarieven", zegt staatsse cretaris Heemskerk (Economische Zaken). „Agentschap Telecom maakt nu in de praktijk veel min der kosten dan voorheen. De afge lopen jaren is daarom al een aantal tarieven geleidelijk verlaagd, maa' dat was dus nog te voorzichtig ir geschat." Home Mijn Bedrijf Mijn Netwerk deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland. U vindt er bijvoorbeeld gratis handige tips, praktische artikelen, checklists, modelbrieven, modelcontracten en andere antwoorden op vragen met betrekking tot personeel, financiën, bedrijfsvoering, ICT, juridische zaken en meer. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers. Gericht op succes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 13