Meningen PZC Maandag 14 januari 2008 9 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl Eilanddenken 4 In het gevecht om de ziekenhui zen is geen argument meer te dol om te misbruiken. Natuurlijk dient elke gemeente zijn eigen be langen. Als bestuurder leg je daar zelfs de eed voor af! Zaten Poppe- laars en Van der Zaag toevallig in dezelfde kerkbank op biddag of dankdag, dat dit fenomeen uit de hoge hoed kwam rollen? Meneer Simons is als een splijtzwam de Zeeuwse samenleving binnengeval len en heeft daar een rampzalige maatschappelijke onrust veroor zaakt. Tienduizenden Zeeuwen in het westen van de provincie heb ben geen vertrouwen in de voorge spiegelde zegeningen van Simons. Tienduizenden Vlissingers zijn zich bewust (of moeten dat wor den!) van de financiële strop die ons boven het hoofd hangt aan de Koudekerkseweg bij de kaalslag al daar. Burgemeester Dijkstra, uw taal is daadkrachtig, nu graag uw daadkracht om ons deze ellende te besparen. Er is Vlissingen nu wel genoeg 'ontstolen'! Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39, Vlissingen Eilanddenken 5 Laat ik nu altijd gedacht hebben, dat het college van B&W op de eerste plaats het belang moet ver dedigen van zijn eigen gemeente. Op provinciaal niveau hebben we de Provinciale Staten en op lande lijk niveau onze eigen regering. Willen we dus een provinciaal zie kenhuis hebben, dan is dat een taak van de provincie en hopelijk hebben die kennis genoeg in huis om een gedegen beslissing te ne men en zijn zij zo sterk, dat zij niet de oren laten hangen naar di verse belangengroepen. Ook pro vinciale wegen zijn hun pakkie an, anders hadden het gemeentewe gen moeten zijn. Ik hoop dus, dat elk college van B en W vecht voor zijn eigen inwoners en niet met onterechte kreten de aandacht pro beert af te leiden van te nemen be slissingen door hogere overheden. J. de Groot Schuitvaartgracht 11, Vlissingen Prijzenslag Opnieuw prijzenslag in super markten, PZC, 07-01. Goed nieuws! En al wel direct gestaafd door een advertentie van LIDL op de achterpagina. 'Goedkoper!', staat erboven. Gevolgd door 'In prijs verlaagd!'. Aan uitroeptekens geen gebrek. Mag ook wel, vindt u niet, als je ziet dat Bakken en Bra den nu geen 1,50 meer kost maar 1,49, en een doos frikandellen geen 1,70 maar 1,69. J. de Jong Zuidsingel 23, Middelburg Nieuwe natuur Onder 'Meningen' mag Nico Hyl- kema zijn visie geven op nieuwe natuur (PZC, 09-01). Hij noemt geen harde cijfers, maar voor Zee land gaat zijn betoog in ieder geval niet op. Zeker in Zeeuws-Vlaande- ren gaat het niet om waardeloze grond die de boeren maar al te graag kwijt willen. Getuige de moeizame grondverwerving voor meerdere projecten. Is graan ver bouwen voor de voederindustrie verwerpelijk? Eieren, melk en vlees zijn toch ook voedsel? Drei gend wereldvoedseltekort zal de schrijver een zorg zijn: elders op de wereld bossen kappen voor pro ductie van zijn voedsel, als hij maar eten genoeg heeft en 'na tuur' kan maken. Of deze natuur ook voldoende werkgelegenheid biedt vraagt hij zich niet af Als we voedsel willen importeren, zullen we daar ook iets tegenover moe ten kunnen stellen. Laten we zui nig zijn op onze akkerbouwers en veehouders, dan hebben we ten minste wat om te eten en te expor teren. P. Dieleman Aalscholver 15, Terneuzen Medicijngebruik Het Pharmaceutisch Weekblad van 04-01-2008 bevat een inter view met de Nijmeegse hoogleraar P. Moleman. Deze zegt daar onder andere 'de apotheker moet bijwer kingen en onverenigbaarheid met andere medicatie niet meedelen aan de (psychiatrische) patiënt, maar aan de behandelaar'. Dat ben ik zeer met hem eens, omdat van deze patiënten velen erg vatbaar zijn voor angst en twijfel. De PZC van 09-01 vermeldt nu echter dat zorgverzekeraar CZ aan apothe kers 150 euro per gesprek wil gaan betalen, om samen met de patiënt het medicijngebruik kritisch tegen het licht te houden (pillencheck). Daar zullen de apotheker en de psychiater ongetwijfeld wel bij va ren, maar veel patiënten zeker niet. A.J. van Haaften Herengracht 120, Middelburg den die niet afgelost kunnen wor den. Wat ging er allemaal mis: Ver bouwing stadhuis, exploitatie Spui- kom en Scheldeterrein, democra tie bij de herbouw van Brittannië. Een visie moet inspireren. Als we met z'n allen zeggen 'Vlissingen moet gaan voor de toerist', doe dat dan ook. Hr. mevr. J. Goedvolk de Savornin Lohmanlaan 47, Vlissingen Agent De politie voert actie voor meer (fi nanciële) waardering voor hun werk. In het artikel 'Agent voelt zich tekortgedaan' (PZC 10-01) zet ten de Zeeuwse dienders nog maals hun argumenten op een rij tje. Voor deze actie kan ik alle be grip opbrengen. Echter jammer vind ik de manier waarop het Mid delburgse korps staat afgebeeld. De ontspannen sfeer op de foto buiten beschouwing gelaten, zijn het vooral de vrouwen die overdui delijk hun mannetje staan. De twee vrouwen op de voorgrond za ten ontspannen met hun schoe nen op de tafel waarvan zij zelf en hun collega's waarschijnlijk ook nog van moeten eten. Niet echt een fatsoenlijk voorbeeld van de lange arm der wet. Wat doet dit voor de beeldvorming over de poli tie als professioneel en integer? De zo gewraakte uitspraak van KNVB-directeur Henk Kesler, dat politiemensen 'verwende kereltjes' zijn, schoot me weer te binnen. In de strijd voor waardering op maat voor bijzondere taken worden blijkbaar wel de gewone dagelijkse fatsoensnormen even in de koel kast gezet. Y. Leestemaker Odinstraat 6, Kapelle in onverwarmde ruimten en dus na het stookseizoen. Maar dan is het ook weer langer licht en der halve minder rendement (brandu- ren): 40 procent waarheid en 60 procent leugens, dus. A. Hannewijk Baashuisweg 15, Kamperland Spaarlampen 2 Philips schrijft naar aanleiding van een klacht over het niet halen van de levensduur van de spaarlamp: Het spijt ons te moeten lezen dat de lamp de beloofde levensduur niet heeft gehaald. Het is altijd moeilijk te bepalen waarom een lamp te snel kapot gaat zonder dat er een technische analyse wordt ge daan. Dit zou ook nog steeds no dig kunnen zijn, daarom willen wij u verzoeken de defecte lamp niet weg te gooien totdat u de ver vangende lamp of andere informa tie heeft ontvangen. Al een tijdje noteer ik de datum van begin en einde gebruik op de spaarlamp zelf Ik kom tot de droevige conclu sie dat niet één lamp bij mij de be loofde levensduur haalt. Laat staan dat er eentje ruim bo ven de beloofde levensduur zit, want die zouden er ook moeten zijn. Middelburg let op uw lampen en uw centen. Gerard M. Nieuwenhuize Singelweg 11, Grijpskerke Busdienst Het is droevig gesteld met het bus vervoer in Zeeuws-Vlaanderen (PZC, 07-01). Sinds Veolia op 9 de cember zijn dienstregeling op lijn 4 heeft aangepast, sluiten de bustij den niet meer aan op de schooltij den van het Zwincollege in Oost- Veolia met de aankondiging dat de minder rendabele lijnen worden geschrapt. U kunt zeker met mij wel raden welke lijn(en) dat zullen zijn? J. van Cuijck Zwinstraat 20, Retranchement Politieagentes met de voeten op tafel, mag dat wel? Vlissingen Langs alle kanten worden we geïn formeerd dat het weer goed zal gaan met Vlissingen. Ik hoop dit van harte. In het verleden, ik spreek uit dertig jaar ervaring, stond men er vaak bij te kijken als het over de stad Vlissingen ging. Plannen en rapporten in over vloed, maar de uitvoering, daar kon men jaren over steggelen. Zo lang dat niemand meer wist hoe nu verder. Het laatste college heeft hier geen verandering in gebracht. Dan kom je op een heikel punt. Waar blijft de bezieling voor een plan? En als je maar lang genoeg wacht kom je te zitten met schul Spaarlampen In de PZC van 10 jan. een bijdrage in het kader van de spaarlampen- hype. Zoals te doen gebruikelijk worden er hardnekkig slechts hal ve waarheden verteld. Indien u in de te verwarmen ruimten norma le gloeilampen gebruikt hebt u geen enkel voordeel als de lampen vervangen worden door spaarlam pen. Door het simpele feit dat too watt licht ook too watt warmte op levert. De montage van spaarlam pen betekent dan dat u minder stroom en meer gas verbruikt. Het saldo van deze exercitie is o voor de portemonnee en o voor het mi lieu. Winst is dus alleen te halen foto Ruben Oreel burg. Het is voor leerlingen uit de kernen Retranchement en Cad- zand dan ook niet meer mogelijk om met de bus naar school te gaan. Ze zijn ofwel een uur te vroeg ofwel 5 minuten te laat op school. De afstand Retranche- ment-Oostburg bedraagt slechts 10 km. Een brief aan Veolia bracht als uitkomst dat ook zij het erg be treurden, maar dat zij hun tijden hebben moeten wijzigen om te kunnen aansluiten op de bussen van Connexxion rondom Terneu zen en de boot bij Breskens. Die laatste twee moesten hun tijden weer omgooien omdat de NS zijn dienstregeling had gewijzigd. Ik zie de bui al hangen. Straks komt Dominee Hendrikse Dominee Hendrikse Dinsdag 8 jan. werd door dominee Hendrikse een lezing gehouden over zijn boek 'Geloven in een God die niet bestaat' in de Zeeuw se Bibliotheek in Middelburg. Bij aankomst was de aula (150 pers.), naar men zei, al anderhalve week geleden uitverkocht. Voor velen, die dit niet wisten, dat er gereser veerd kon worden (dit was niet bij de aankondiging vermeld) was er geen plaats. Het aantal wachten den in de hal van de bibliotheek groeide en groeide, de eersten met een nummertje hoopten toch nog op een plek. De journalist van de PZC, die wel bij de lezing was, had de volgende dagen niets te mel den. Men vond bij de PZC, dat er al genoeg aandacht aan dominee Hendrikse was besteed. De journa list had dus beter in de hal kun nen komen kijken en luisteren, daar was wel wat over te rapporte ren geweest. Gelukkig voor velen, die de lezing niet hebben kunnen bijwonen, komt er, naar verluidt, binnenkort opnieuw een lezing over het boek in de Koorkerk in Middelburg. Hopelijk bericht de PZC hier wel over. M. Geurts-Weerts Rossinilaan 19, Vlissingen Bediening sluizen De provincie Zeeland bedient sinds 1996 de sluizen van Vlissin gen centraal vanuit het bedienings gebouw op de sluis in Vlissingen. De bruggen over het kanaal door Walcheren worden vanaf 1997 op afstand bediend vanuit het cen traal bedieningsgebouw. Sinds 1999 worden de twee nieuwe brug gen over het kanaal door de Oude Arne centraal bediend vanuit Vlis singen. Vanaf mei 2007 worden de sluizen van Veere op afstand be diend vanuit Vlissingen en vanaf eind januari 2008 zal de Zeeland- brug ook op afstand bediend wor den vanuit Vlissingen. Al deze hierboven genoemde kunstwer ken worden dan 24 uur per dag en zeven dagen per week het hele jaar rond bediend door de provincie Zeeland vanuit Vlissingen. Rijks waterstaat Directie Zeeland staat nu aan het begin van dit proces met het op afstand bedienen van sluizen en bruggen die bij Rijkswa terstaat in beheer zijn. De journa list van de PZC dhr. Kutterink, die een artikel heeft geschreven op 9 januari, had beter zijn huiswerk moeten doen om een juist beeld te geven van de huidige situatie. L. van Driel Ceresstraat 32, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 9