Dorpshuis van Schore lijkt gered Carnaval in 't Paerehat Brandweer wil centrale regioposten Lichtgewonden bij brand in Oost-Souburg Aemstie Alive in nieuwe stijl 12 Maandag 14 januari 2008 PZC B 10 februari: Bouwgroep De vrolijke vrienden is met zijn wagen door de sneeuw op weg naar de optocht. Nieuwe exploitant voor accommodaties in Schore en Kapelle. door Willem van Dam SCHORE - De toekomst van het dorpshuis in Schore lijkt voorlopig verzekerd. De exploitatie is in an dere handen overgegaan. Daarmee is het voortbestaan van het kwak kelende dorpshuis de komende ja ren gegarandeerd. „Daar ga ik ten minste wel vanuit", zegt wethou der Jon Herselman van de gemeen te Kapelle. De exploitatie van het dorpshuis was al geruime tijd een bron van zorg. Activiteiten vonden er nau welijks nog plaats en de vorige be heerder zag er weinig brood meer in. Vorig jaar gingen de gemeente en de leiding van basisschool De Tun nel (de school maakt voor haar gymlessen gebruik van de accom modatie) op zoek naar mogelijkhe den om sluiting te voorkomen. Daarbij werd onder meer gedacht aan de inzet van vrijwilligers. Die pogingen liepen op niets uit. Maar er heeft zich alsnog een gega digde aangediend. J. Aertssen, eige naar van fitnesscentrum Myoides uit Yerseke, heeft de exploitatie van zowel het dorpshuis in Schore als van het gemeenschapscentrum De Vroone in Kapelle overgeno- Dankzij de komst van een nieu- we exploitant is de toekomst van het kwakkelende dorpshuis in Schore de komende jaren ver moedelijk gegarandeerd. OOST-SOUBURG - Bij een brand in een keuken van een woning aan de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg raakten zaterdag drie mensen lichtgewond. De scha de bleef beperkt tot lichte brand schade, toetschade en waterschade in en bij de keuken. In de rest van de woning ontstond ook wat roet- schade. Een vlam in een pan was de oor zaak van de brand. Daarop begon de inhoud te branden waarop een van de aanwezigen de pan snel naar de tuin bracht. Daar werd het vuur met een blusdeken gedoofd. De man die de pan had gedragen, liep lichte brandwonden op. Twee anderen, die hielpen bij het blus sen, hadden rook ingeademd. Ze konden ter plaatse worden behan deld door de medewerkers van de ambulancedienst. De gealarmeerde brandweer hoef de niet meer te blussen. Wel werd de woning door de brandweerlie den gecontroleerd en geventileerd. Voor de zekerheid werden ook me tingen uitgevoerd bij de buren. Bij de brand was een klein deel van de elektrische installatie aangetast. men. Aertssen wil het dorpshuis in Schore nieuw leven inblazen. Hij ziet mogelijkheden om er meer activiteiten (vergaderingen en feestelijke bijeenkomsten) te or ganiseren. Ook wil Aertssen er on der meer sportlessen aan jongeren gaan geven. Zijn fitnesscentrum aan de Noord zandstraat in Yerseke verhuist waarschijnlijk naar De Vroone. Die verhuizing is, zegt Aertssen, noodzakelijk omdat het hem in Yerseke aan uitbreidingsmogelijk heden ontbreekt. Aertssen had aanvankelijk plannen om zijn sportschool onder te brengen in het toekomstige multifunctionele centrum in Yerseke-West. De ge meente Reimerswaal verleende echter geen medewerking. De overname van De Vroone heeft geen consequenties voor de vaste gebruikers. De Vroone is en blijft vooral een gemeenschapscen trum, verzekert wethouder Hersel man. De Vroone en het dorpshuis Scho re werden tot enkele jaren geleden door een stichting gerund. Begin 2004 kwam de exploitatie in parti culiere handen. Daaraan werden door de gemeente enkele voor waarden verbonden. Zo mogen de zalen niet tegen commerciële prij zen worden verhuurd. Daarmee wil de gemeente voorkomen dat het gebruik van de accommodaties voor verenigingen en organisaties onbetaalbaar wordt. Als tegemoetkoming verstrekt de gemeente de exploitant jaarlijks een subsidie van ongeveer 35.000 euro. BURCH-HAAMSTEDE - De organisa tie staat te trappelen de nieuwe op zet te beproeven. Editie drie van het tweedaagse evenement Aems tie Alive komt er, vrijdag 25 en za terdag 26 januari, aan. Met een overvol driedelig programma én wat cruciale aanpassingen ten op zichte van voorgaande edities. Zo mag elke kidsparty-bezoeker (zaterdagmiddag) één ouder gratis meenemen. Hen wachten onder meer optredens van meidenband Kus, praatjesmaker Jochem van Gelder en Herman. Het avondpro gramma bestaat uit optredens van Lois Lane, The Alley Girls, Boston Tea Party, Sascha Visser en 'de Haamsteedse Anouk' Elien. Deze opzet - een goed feest met grote namen voor een breed publiek - is onveranderd gebleven. De vrijdag middag is speciaal (en volledig gra tis inclusief vervoer, eten en drin ken) bestemd voor Schouwen-Dui- velandse ouderen. Zij krijgen een bomvol programma voorgescho teld met onder andere Ben Cra mer, Marianne Weber, Vader Abra ham en Mare Canto. Meer informatie is te vinden op: www.aemstie.nl Maatregelen tegen te lange aanrijtijden en onderbezette kazernes. door Emile Calon MIDDELBURG - Ambtenaren laten werken op enkele centrale brand weerkazernes in de regio en meer gebruik maken van snelle interven tievoertuigen. Met die maatregelen hoopt de Zeeuwse brandweer het probleem van de onderbezette ka zernes overdag en te lange aanrijtij den te ondervangen. Regionaal brandweercommandant Peter van Dijk wijst als voorbeeld naar de gemeente Goes waar enke le ambtenaren van de gemeente, die ook vrijwilliger zijn bij de brandweer, niet op het gemeente huis werken maar op een brand weerkazerne. Met de moderne communicatiemiddelen is dat voor hun werk geen enkel pro bleem. Het grote voordeel is echter dat deze vrijwilligers, na alarme ring, direct kunnen uitrukken zo dat er geen kostbare tijd verloren gaat. Naast dat uitplaatsen onderzoekt de regionale brandweer of het mo gelijk is om meer snelle interven tievoertuigen in te zetten. De brandweerkorpsen van Terneuzen en Borssele hebben elk zo'n voer tuig. Die zijn met name aange schaft als verkenningsvoertuigen om bij een calamiteit in de Wester- scheldetunnel snel ter plaatse te zijn en daar de eerste hulp te bie den. Deze voertuigen worden ech ter ook ingezet bij 'normale' inci denten waarbij brandweerhulp no dig is. De vier inzittenden van dat voertuig kunnen er namelijk voor zorgen dat er bij een brand toch voldoende brandweerlieden aan wezig zijn om adequaat op te tre den. Door interventievoertuigen vaker zetten en ambtenaren op kazer nes te laten werken hoopt de Zeeuwse brandweer de aanrijtijden te verbete ren. Heel wat korpsen in het Zeeuwse zijn overdag namelijk zwaar onder bezet omdat veel vrijwilligers el ders werken. Als een brandweer commandant echter weet dat hij ondersteuning krijgt van een inter ventievoertuig kan hij uitrukken, ook als zijn bemanning voor de eerste tankautospuit nog niet com pleet is. Als de bovengenoemde maatrege len werken, kan de brandweer ook wat gaan bezuinigen op het aantal vrijwilligers. Nu hebben veel korp sen nog een vrijwilligersbestand dat een veelvoud is van het aantal mensen dat daadwerkelijk nodig is bij een uitruk. Dat bestand is ech ter zo hoog om toch maar verze kerd te zijn van voldoende men sen bij alarmering. Als brandweerkorpsen echter we ten dat ze ondersteuning krijgen van beroepsmatig personeel en snelle interventievoertuigen kun nen ze toe met minder vrijwilli gers, waardoor de kosten niet hoe ven te stijgen. 26 januari 1991: leden van de carnavalsvereniging zijn bezig met de jaarlijkse collecte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54