Zeeland PCöWJ PZC 11 p A(J Ride for the Roses begint te leven Op klompen achter de strijkplank BEVELANDEN-THOLEN 17 15 [■I y l p Collecte voor Zeeuws gezin Apostrof Mooie thuiswedstrijd voor Stef Bos in het Ledeltheater Militaire geheimen nu te bekijken op het computerscherm Maandag 14 januari 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Al 3000 aanmeldingen voor charitatief wielerspektakel. door Frank Balkenende goes - Drieduizend deelnemers hebben zich inmiddels aangemeld voor het charitatieve wielerspekta kel Ride for the Roses, dat 31 au gustus in Zeeland plaatsvindt. De sponsorbarometer staat al op 230.000 euro. „Het begint echt te leven. Overal waar ik kom, ont moet ik enthousiasme", zegt Theo Schouwenaar, penningmeester van Ride for the Roses Zeeland. Ride for the Roses is een wieler- evenement ten bate van kankerbe strijding. Zevenvoudig Tour-win naar Lance Armstrong nam in 1997 het initiatief tot de tocht. In Nederland wordt hij elk jaar gere den. Afgelopen jaar in Groningen, dit jaar in Zeeland, met de Zee landhallen in Goes als start en fi nish. Saillant detail is dat 31 augus tus de verjaardag was van konin gin Wilhelmina en de fietsers deze dag rijden voor KWF Kankerbe strijding, ook wel bekend als Ko ningin Wilhelmina Fonds. De organisatie mikt op 12.500 deel nemers en een opbrengst van 7,8 ton, gelijk aan het resultaat van de vorige editie. Volgens Schouwe naar stromen de aanmeldingen binnen. De honderd kilometer (over Zeelandbrug en pijlerdam) is favoriet, vijftig en 25 zijn minder in trek. „We hebben deze week oud-deelnemers een briefje ge stuurd. Daar zie je meteen respons op. Mensen zijn bang dat ze straks te laat zijn, want vorig jaar waren alle plaatsen in mei weg." De lokale stichting van Ride for the Roses is druk bezig met de werving van deelnemers en spon sors. Zeeuwse bedrijven en sport clubs worden benaderd. „We heb |TJ De aanmeldingen voor het chari- tatieve wielerspektakel Ride for the Roses stromen binnen. De tel ler staat op 3000, doel is 12.500 mensen op de fiets te krijgen. ben het liefst dat ze een bedrijven- team afvaardigen, want dat brengt het meeste geld in het laatje." Een bedrijventeam van tien man levert 1250 euro op aan inschrijfgeld. Indi vidueel varieert dat van twaalf tot 27 euro per persoon. Er hebben zich tot nu toe 62 teams aange meld, waaronder een biketeam van de politie. Ook in België wordt reclame gemaakt voor het wielerspektakel. „We hebben via de consul 142 wielerclubs en vere nigingen benaderd." Verschillende coryfeeën willen de tocht rijden. Oud-renners zoals Kees Bal, Peter Post en Joop Zoete melk, maar ook Zeeuwse (oud-)sporters als Danny Blind, de broertjes De Nooijer en Nelly Coo- man en vaste deelnemers zoals Dries van Agt. Voor het feest op 31 augustus zoekt de organisatie nog een be kende band. Blof lag voor de hand, maar de band wilde niet. Om het spektakel een duw in de rug te geven, is op 24 april in De Mythe in Goes een 'kick ofF. Sportjournalist Mart Smeets praat de bijeenkomst aan elkaar, ex-kan- kerpatiënten doen hun verhaal en de bekende oncoloog en hoogle raar Ben de Pauw verzorgt een speech. De organisatie probeert ook De Pauws vriend, voetbaltrai ner Willem van Hanegem, naar Goes te halen. Yvonne Bolding: „Ik vind strijken écht leuk." foto Willem Mieras Een strijkbedrijfje als aanvulling van het gezinsinkomen. door Willem van Dam KAPELLE - Strijken een rotklus? Welnee, zegt Yvonne Bolding. We kelijks strijkt ze zo'n dertig ('en misschien nog wel meer') was manden weg. „Je ziet van alles voorbij komen. De ene keer doe je babykleertjes, de andere keer la kens, kussenslopen of overhem den. Dat is best afwisselend." Op internet wemelt het van de adressen van strijkservicebedrijf- jes. Ze heten Kreukvrij, Het Strijk- boutje, Iron Lady of No Iron. Veel huisvrouwen beginnen aan huis zo'n strijkbedrijfje. Het is een leu ke bijverdienste en de investerin gen vallen te overzien. Veel meer dan een goede strijkbout, strijk plank, mangel, een voorraadje was manden en een leegstaand logeer kamertje of een nauwelijks ge bruikte garage is niet nodig. Als de 37-jarige Yvonne Bolding uit Kapelle op feestjes vertelt dat er weken zijn waarin zij soms veer tig uur achter de strijkplank door brengt, worden er vaak wenkbrau wen gefronst: 'Waar héb je zin in?' „Maar ik vind het echt leuk." Vier jaar geleden zette ze haar on derneminkje op. „Mijn vriendin was ambulant kapster en af en toe deed ik voor haar de strijk. Zelf werkte ik in een supermarkt, maar ik wilde graag voor de kinderen thuis zijn." Ze zegde haar baan op en sindsdien rijdt ze op De Beve- landen in haar grijze bestelauto tientallen adressen af om er strijk goed op te halen. Ze komt overal: van de chique Goese Meren tot eenvoudige arbeiderswijken. Ze heeft inmiddels een aardige klan tenkring opgebouwd. „Ik heb een stuk of tachtig klanten. Sommigen bellen een enkele keer, bij anderen 'De ene keer doe je babykleertjes, de andere keer lakens en slopen' ga ik wekelijks langs; tweeverdie ners die geen tijd of zin hebben om zelf te strijken, maar ook men sen die het bijvoorbeeld om medi sche redenen niet meer kunnen." Ze rekent, vindt Yvonne Bolding zelf, schappelijke tariefjes. Voor middelburg - De omwonenden van Herberdsland in de Middel burgse wijk Dauwendaele hebben 250 euro opgehaald voor de fami lie Van den Berge. De vijf leden van deze familie raakten op 29 de cember gewond tijdens een ern stig auto-ongeval in Duitsland. Met name de drie kinderen raak ten daarbij ernstig gewond. Ze ver blijven sinds die tijd in een zieken huis in Mainz, maar worden van daag, aldus een buurvrouw, overge bracht naar het Academisch Zie kenhuis in Gent. Een bestelbusje dat het gezin rechts inhaalde, vetootzaakte het ongeval. In een poging een onge val te voorkomen week de auto van het gezin uit waarbij de wa gen de vangrail raakte, over de kop sloeg en in brand vloog. De ouders slaagden er op het nippertje in de kinderen uit de auto te krijgen. De politie is nog steeds op zoek naar de bestuurder van dat busje. Tot nu toe zonder resultaat. Met het in Middelburg opgehaalde geld zijn onder andere boeken ge kocht. De grootouders van de kin deren nemen die geschenken mee naar het ziekenhuis. een volle wasmand brengt ze - ex clusief reiskosten -14,50 euro in re kening, mits er tussen het strijk goed niet meer dan drie overhem den zitten. Want het strijken van overhemden ('één overhemd doe ik in drie minuten') is relatief tijd rovend. Het lastigste strijkgoed? Ze zou het niet weten. „Ik draai nergens mijn hand meer voor om. Ja, je hebt wel eens zo'n rok met allemaal roesjes en bloemetjes. Dan denk ik soms: pfoeeefff Veertig uur per week achter de strijkplank, dat móét tot rugklach ten leiden. „Nee hoor", zegt ze monter. „Ik werk altijd op klom pen, van die klompen die ze ook in slagerijen dragen. Dan sta je met geknikte knieën en daardoor krijg je geen last van je rug." ZEEUWSE LMANAK Tip? redactie@pzc.nl Het leesteken apostrof wordt ge bruikt als een letter wegvalt. Dan komt er een komma boven de plaats van de weggelaten let ter. De straat d'Arke in Westkapelle is een samenvoeging van 'de' en 'arke'. De 'd' is een kleine en de 'A' wordt een hoofdletter. De ge meente Veere liet een bord plaat sen met de tekst: 'D ARKE. Las tig voor aanwonenden als zeper telefoon de straatnaam opgeven. Dan is het spellen geblazen. Dat leidt tot ongekende gevolgen. De post bezorgde een brief waar op als straatnaam stond ver meld: 'D. AppelstrofDarke'. Ge lukkig stond er een postcode bij en werd de brief keurig bezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53