Windmolens Hoofdplaat 'te lawaaiig' 'Stichting kan veerhaven uit handen van projectontwikkelaars houden' Lamswaarde in startblokken carnaval Apostrof Clavis schenkt 1500 euro aan Stichting Welzijn Terneuzen Rustgevende beurs in Hulst G GA 12 I Maandag 14 januari 2008 PZC Onder de klanken van de boerenkapel krijgen de bezoekers van het feest voor ouderen van De Lamsoren koffie en cake. foto Peter Nicolai Feest voor ouderen begeleidt eerste optreden Prins Leut. door Edy de Witte LAMSWAARDE - John Fassaert deed zaterdagmiddag zijn naam als prins Leut eer aan. De nieuwe hoogwaardigheidsbekleder van de Lamsoren uit Lamswaarde ging voorop in de leut bij zijn eerste of ficiële optreden. De Lamsoren luidden in het ge meenschapscentrum de Luifel het carnaval in met een feestje voor de ouderen uit het dorp. Het credo 'de Lamsoren gaan los mee Leut' bracht zon negentig oudjes op de been. De boerenkapel van de Lamsoren, de showgroep Willy en de jeugdboerenkapel uit het dorp verleenden medewerking. De lu dieke presentatie door het duo Sies en Es maakte het feestje com pleet. „De kop is er af, Lamswaar de staat in de startblokken voor het carnaval", concludeerde prins Leut na afloop. „Wij als Lamsoren richtten ons op jong en oud. De jeugd komt tijdens het reguliere 'Zo draag je toch een beetje bij aan de leefbaarheid in de kern' zottenfeest al genoeg aan haar trek ken. Door ook de ouderen iets te bieden draag je een stukje bij aan de leefbaarheid in de kern." De oudjes hadden er duidelijk schik in. Niet alleen gingen bij enkele dikke tachtigers geregeld de han den de lucht in. Bij de polonaises kwamen ze af en toe ook van hun stoel om zich in aangepast tempo in de rij aan te sluiten. Prins en raad van elf beten bij binnen komst het spits af met de hanen- dans. Met een dansje op de door de dweilband in versnelde versie gepeelde melodie 'Yesterday man' zetten de Lamsoren bij elke presen tatie tegelijk de toon. „Wij zijn er om het voorbeeld te geven en niet om bij de pakken neer te zitten", aldus Prins Leut. Het programma werd verder ingevuld met enter tainment, zang en dans. Een lookalike van Jan Smit verzorgde nog een verrassingsoptreden. Raadslid komt met alternatief voor beheer buitenhaven Terneuzen. door Jean-Lou de Gucht TERNEUZEN - Geef de exploitatie van de voormalige veerhaven in Terneuzen in handen van een stichting. Dat is het idee van ge meenteraadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst). In deze nieuwe stichting, bijvoor beeld met de naam stichting ex ploitatie buitenhaven Terneuzen, mogen volgens Broekhuysen uit sluitend gebruikers of direct be trokkenen zitting hebben. Hij denkt dan in de eerste plaats aan watersportvereniging Neusen, stichting jachthaven Terneuzen, sleep- en bergingsbedrijf Multraship en schippersvereniging Schuttevaer. De gemeente Terneuzen wil de voormalige veerhaven (en omge ving) overnemen van Rijkswater staat. De gemeente voelt er echter niets voor om de haven te exploite ren. Broekhuysen: „Terecht. Maar ik vrees dat de exploitatie dan naar alle waarschijnlijkheid in handen komt van een projectontwikke laar. Die de haven vervolgens door verkoopt aan een andere partij. Ik kan me dan ook goed voorstellen ZEEUWSE Het leesteken apostrof wordt ge bruikt als een letter wegvalt. Dan komt er een komma boven de plaats van de weggelaten letter. De straat d'Arke in Westkapelle is een samenvoeging van 'de' en 'ar- ke'. De 'd' is een kleine en de 'A' wordt een hoofdletter. De gemeente Veere liet een bord plaatsen met de tekst: 'D ARKE. Tip? redactie@pzc.nl Lastig voor aanwonenden als ze per telefoon de straatnaam opge ven. Dan is het spellen geblazen. Dat leidt tot ongekende gevolgen. De post bezorgde een brief waarop als straatnaam stond vermeld: 'D. AppelstrofDarke'. Gelukkig stond er een postcode bij en werd de brief keurig bezorgd. Uitkomst onderzoek universiteit spreekt eerdere studies tegen. door Jean-Lou de Gucht HOOFDPLAAT - De vijf windturbi nes in de Hoofdplaatpolder bij Hoofdplaat maken te veel lawaai. Dat concludeert Frits van den Berg van de Rijksuniversiteit Gro ningen in zijn rapport Metingen van geluid en wind bij windpark Hoofdplaatpolder. Van den Berg heeft het onderzoek verricht op verzoek van de Stich ting Actiegroep Windturbines Hoofdplaat. In deze stichting zit een aantal omwonenden die kla gen over geluidsoverlast, vermin derd uitzicht en slagschaduw. De stichting had geen enkel vertrou wen in twee onderzoeken van bu reau Schoonderbeek en Partners. Uit de metingen, in opdracht van de gemeente Sluis, kwam naar vo ren dat het geluid van de turbines binnen de wettelijke normen viel. Ook een vorig jaar uitgevoerde ge luidsmeting van adviesbureau Gre- ten uit Roosendaal concludeerde De conclusie in een rapport in opdracht van Stichting Actie groep Windturbines Hoofdplaat is tegengesteld aan die van eerdere onderzoeken. hetzelfde. Van den Berg zegt over het laatste onderzoek: 'Het rap port gaat volstrekt voorbij aan de geconstateerde problemen en de auteur gaat als een nieuweling in deze materie uit van veronderstel lingen over het windgedrag die niet correct zijn.Van den Berg is tot de conclusie gekomen dat ge luidsoverlast van windturbines zich vooral voordoet bij een zoge naamde stabiele atmosfeer. Hier door gaat het aan de grond zachter waaien, maar in de hogere luchtla gen waar de wieken van de turbi nes zich bevinden juist harder. Een verschijnsel dat zich vooral in de lente en de zomer 's avonds en 's nachts tijdens onbewolkte da gen voordoet. Gevolg: overschrij ding van de wettelijke normen. De gemeente Sluis heeft het onder zoek niet betrokken bij de besluit vorming, omdat de afronding van het rapport langer op zich liet wachten dan de bedoeling was. De vijf molens mogen dan ook ge woon door blijven draaien. Voorlopig krijgt de gemeente het rapport ook niet te zien. Cor van Melle van de actiegroep: „Het heeft toch geen enkele zin om het rapport aan de gemeente te presen teren. Met welk argument je ook komt, de gemeente veegt het toch van tafel. We zien elkaar wel voor de rechter." dat watersportvereniging Neusen daar niets voor voelt. In het belang van de gebruikers moeten we dat scenario dan ook zien te voorko men. Anders dreigen zij tussen wal en schip te vallen." Broekhuysen heeft over de exploi tatie van de voormalige veerhaven schriftelijke vragen gesteld aan bur gemeester en wethouders. Hij wil van het college weten of het be reid is te bemiddelen in de oprich ting van een stichting exploitatie buitenhaven. „Dat moet al in een vroeg stadium gebeuren. Anders zijn gebruikers voor je het weet overgeleverd aan een commerciële exploitant." hulst - Volle parkeerterreinen en veel mensen die langs de stands lo pen in Den Dullaert tijdens de spi rituele beurs, zaterdag en zondag. Aanwezigen spreken van een goed gevoel en positieve energie. Voor de organisatie reden om door te gaan met deze activiteit, naast een aantal cursussen en lezingen. Er was deze keer veel belangstelling voor de workshops, zoals Tai-Chi. Geld wordt besteed aan speelmaterialen voor de speelneus in Triniteit. TERNEUZEN - Woonstichting Clavis heeft een bedrag van 1500 euro ge schonken aan Stichting Welzijn Terneuzen (SWT). Dit om nieuwe speelmaterialen aan te schaffen voor de speelneus in de wijk Triniteit, die het afgelo pen jaar een andere standplaats heeft gekregen. Deze standplaats kende een verdubbeling van het aantal bezoekertjes. Dit leidde tot snellere slijtage van het materiaal. „Wij hebben dit pro bleem voorgelegd aan Clavis. Dankzij hun donatie van 1500 eu ro is de speelneus voor langere tijd voorzien van nieuw en goed speel goed", zegt Peter Boogaarts na mens SWT. Gebiedsgerichte Aanpak West Zeeuwsch-Vlaanderen West Zteuwsch■Vlaanderen De Gebiedscommissie West Zeeuwsch- Vlaanderen vergadert op woensdag 16 januari vanaf 9.00 uur in het Belfort te Sluis. U bent van harte welkom deze vergadering bij te wonen. De onderwerpen die aan bod komen: Presentatie MER zwakke schakels Presentatie kustversterkingsplan Beleid inzake voormalige agrarische bedrijven Plan van aanpak waaiergesprekken De vergaderstukken zijn te raadplegen op onze website en liggen ter inza ge bij de receptie van het gemeentehuis te Oostburg, de leestafel in de hal van het stadskantoor te Aardenburg en de openbare bibliotheken te Breskens, Oostburg, Sluis en Aardenburg. Aan het begin van de vergadering heeft u de mogelijkheid kort uw mening te geven over de onderwerpen die aan de orde komen. Kijk voor meer informatie op www.gebiedsgerichteaanpak.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 50