Zeeland PZC Kloosterzande heeft groeipotentie Open darttoernooi zorgt voor Frimley Green-sfeertje in Clinge Trouwe leden Vliegende Medewerkers van Stichting Burn Hollander in 't zonnetje Nyakwere Nederland veilig terug ZEEUWS-VLAANDEREN 17 11 15 Mooie thuiswedstrijd voor Stef Bos in het Ledeitheater Maandag 14 januari 2008 Militaire geheimen nu te bekijken op het computerscherm Tip? redtern@pzc.nl Bureau: nog kansen ten oosten van te bouwen wijk Zoutedijk 2. door Jean-Lou de Cucht KLOOSTERZANDE - Oostelijk van de nieuw te bouwen woonwijk Zoute dijk 2 zijn nog mogelijkheden voor uitbreiding van Kloosterzan de. Dat concludeert Adviesbureau RBOI (Ruimtelijk Beleid, Ontwik keling en Inrichting) in het ont- werp-bestemmingspian Zoutedijk 2. Het adviesbureau spreekt van een overgang van het woongebied naar de parkachtige historische omgeving van het kerkje. Eerst wordt echter Zoutedijk 2 ont wikkeld. In het nieuwe wijkje aan de zuidkant van Kloosterzande is ruimte voor veertig woningen: twaalf twee-onder-een kapwonin- gen en 28 vrijstaande huizen met grote tuinen. Het moet een groene wijk worden, daarom gaat veel ruimte op aan openbaar groen. De kans dat er oponthoud ontstaat door het aantreffen van archeologi sche resten is volgens RBOI klein. „Er zijn geen specifieke archeologi sche waarden aan de orde." Wel ligt er een ander gevaar op de loer dat voor vertraging kan zorgen. De kans is aanwezig dat de rugstreep- pad zich tijdens de bouwwerk zaamheden in het gebied vestigt. Het adviesbureau pleit er daarom voor het werkterrein dusdanig af te werken dat er geen ondiepe plas sen aanwezig zijn. Wethouder Kloosterzande kan na voltooiing van Zoutedijk 2 nog verder groeien ten oosten van die wijk, zegt een bureau. B en w prefere ren groei in het oude dorpshart. Frans de Vries verwacht dat eind van dit jaar of begin volgend jaar met de bouwactiviteiten kan wor den begonnen. Een eventuele uitbreiding oostelijk van Zoutedijk 2 is voor De Vries nog toekomstmuziek. „Er zijn voorlopig nog bouwlocaties ge noeg in Kloosterzande. Het dorp verdient het dat het oude hart eerst wordt gepimpt." Het gaat dan om woningbouw op het terrein van mechanisatiebe- drijf Weemaes-Kindt in het cen trum van het dorp en op het ter rein van aardappelhandel Rijk op de hoek van de Hulsterweg en de Groenendijk. „Maar dan is eerst een sanering van de daar aanwezi ge bedrijven nodig en dat brengt de nodige kosten met zich mee", aldus De Vries. Tot en met 20 februari is het voor iedereen mogelijk bij de gemeente Hulst te reageren op het bestem mingsplan Zoutedijk 2. Op dinsdag 22 januari is er in het gemeentekantoor in Kloosterzan de van 18.30 uur tot 21.00 uur een inloopavond. Tijdens deze avond is het mogelijk het plan in te zien en vragen te stellen. Toppers en amateurs gebroederlijk naast elkaar in Malpertuus. door Edy de Witte CLINCE - „Het ademt een stukje Frimley Green uit." De Belgische darts-topper Kim Huijbrechts uit Antwerpen is zaterdagmiddag zeer te spreken over de sfeer bij het Clings open darttoernooi. Een deelnemersveld van 111 heren en 24 dames doet een gooi naar de overwinning. Meer dan de helft van de darters komt uit België. In het gemeenschapscentrum Malper tuus hangen zestien borden aan de muur. De deelnemers die voor hun wedstrijd nog behoefte heb ben om tegen de zenuwen een si garetje op te steken kunnen te recht in een aanpalende rooktent. De organisatie, een clubje dartlief hebbers uit het grensdorp, heeft niets aan het toeval overgelaten. „Bovendien is de prijzenpot van 2000 euro een aantrekkelijke affi che", weet Huijbrechts. Deze 22-ja- rige pijltjesfanaat is momenteel de nummer één van België. Eén leg kwam hij tekort om zich dit jaar voor de eerste keer op het grote po dium van het Lakeside World Championship in Frimley Green te presenteren. Huijbrechts moet het in Clinge opnemen tegen even eens Belgische toppers en regiona le spelers, die het darten puur als hobby beoefenen. Na twee voor rondewedstrijden gooien de heren verder volgens het knock out sys teem. De dames spelen in acht poules van drie. Favoriet Huij brechts gaat in de halve finale on deruit tegen zijn landgenoot Geert de Vos uit Aarle. In de finale bindt de Vos eveneens zuiderbuur Fred dy Claessens uit Grembergen aan zijn zegekar. De titel bij de dames gaat naar Nicole Delie (Aalst). Vrij dagavond sleepte Anthony Veyt als opwarmer van het festijn in de darttempel de Clingse titel al in de wacht. TERNEUZEN - Muziekvereniging De Vliegende Hollander is het jubi leumjaar zaterdag knallend begon nen met een avondvullend con cert in de Brouwzaele. Achtereenvolgens kon het publiek genieten van optredens door de slagwerkgroep, het leerlingenor kest en de harmonie. Tijdens de openingsavond werden door Carlo de Vries, KNFM-voorzitter van de afdeling Zeeland, tevens drie jubila rissen in het zonnetje gezet en on derscheiden: Domien van Oeffe- len en Jenny Groot voor een kwart eeuw lidmaatschap en Gio vanni Sandrini voor twaalfenhalf jaar muzikale inzet. De avond in de Brouwzaele werd afgerond met een feestelijke afterparty. Het jubileumjaar zal op 22 novem ber worden afgesloten met een concert door de hafabra-orkesten uit heel Terneuzen. door Jean-Lou de Cucht HULST - Vier medewerkers van de Stichting Buru Nyakwere Neder land (SBNN) zijn gisteren vanuit Kenia veilig teruggekeerd in Hulst. Het gaat om het echtpaar Micaëla en Dirk van Bunder en Micaëla van Bunders ouders. Zij zaten in Kenia tijdens de rellen die uitbraken tussen de verschillen de stammen na de verkiezingen eind december. Dirk van Bunder: „Ik heb geen moment het gevoel gehad dat we in gevaar zijn ge weest. Het waren stammen die slaags waren met elkaar. Ze had den het zeker niet voorzien op de blanken." De vier verbleven de afgelopen week in een hotel aan de rand van de stad Kisumu. „Daar was het iets luxueuzer dan op de plaats waar we eerst verbleven. Het hotel dreigde overigens wel geplunderd te worden, maar de baas van het hotel heeft dat weten te verhinde ren door bewaking in te huren. In de binnenstad van Kisumu was het wel raak. Die is zowat hele maal geplunderd." In het werkgebied van de stich ting, het dorp Nyakwere, is het vol gens Van Bunder redelijk rustig ge bleven. „De grootste plunderingen hebben in de steden plaatsgevon den." De nummer één van België Kim Huijbrechts in actie tijdens het open darttoernooi in Clinge. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 49