scoort met bekende namen Ride for the Roses begint te leven SPZC Maandag 14 januari 2008 13 Politie houdt 15-jarige graffitischrijvers aan MIDDELBURG - De politie heeft za terdagnacht twee vijftienjarigen uit Middelburg aangehouden die de afgelopen vier maanden op 82 plaatsen in Middelburg graffiti - zo genaamde 'tags' - hebben aange bracht. De twee hadden stiften en een spuitbus bij zich. Hun ouders krijgen de rekening van het schoonmaken. De jongens zijn in gesloten in Torentijd. Heilige Geest in de kerk van Sirjansland SIRJANSLAND - Dominee J. Koppe laar uit Abbenbroek verzorgt woensdag 16 januari een lezing in de zaal van de hervormde kerk in Sirjansland. Onderwerp van zijn lezing is de vraag 'Hoe weet ik dat de Heilige Geest in mijn eigen le ven werkt?' Na afloop kunnen mensen vragen stellen. De bijeen komst is een initiatief van het Re formatorisch Contact. De avond begint om 19.45 uur. Drie lichtgewonden na vlam in de pan OOST-SOUBURG - Bij een brand in de keuken van een woning in Oost-Souburg zijn zaterdag drie mensen lichtgewond geraakt. Een vlam in een pan was de boosdoe ner. Die pan is door één van de aanwezigen snel naar de tuin ge bracht. Daar werd het vuur met een blusdeken gedoofd. De man die de pan droeg, liep lichte brand wonden op. Twee anderen die hiel pen ademden rook in. Jongens gaan er vandoor na ongeval GOES - Vier jongens (zeventien tot twintig jaar) zijn opgepakt nadat ze er zaterdag vandoor gingen, na tegen een boom te zijn gebotst op de Oude Rijksweg in 's-Heer Arendskerke. Ze hebben bekend betrokken te zijn geweest bij het ongeval. Een van hen liep een gekneusd sleutel been op en moest in het zieken huis worden behandeld. Al 3000 aanmeldingen voor charitatief wielerspektakel. door Frank Balkenende GOES - Drieduizend deelnemers hebben zich inmiddels aangemeld voor het charitatieve wielerspekta kel Ride for the Roses, dat 31 au gustus in Zeeland plaatsvindt. De sponsorbarometer staat al op 230.000 euro. „Het begint echt te leven. Overal waar ik kom, ontmoet ik enthou siasme", zegt Theo Schouwenaar, penningmeester van Ride for the Roses Zeeland. Ride for the Roses is een wielerevenement ten bate van kankerbestrijding. Zevenvou dig Tour-winnaar Lance Arm strong nam in 1997 het initiatief tot de tocht. In Nederland wordt hij elk jaar gereden. Afgelopen jaar in Groningen, dit jaar in Zeeland, met de Zeelandhallen in Goes als start en finish. Saillant detail is dat 31 augustus de verjaardag was van koningin Wil- helmina en de fietsers deze dag rij den voor KWF Kankerbestrijding, ook wel bekend als het Koningin Wilhelmina Fonds. De organisatie mikt op 12.500 deelnemers en een opbrengst voor het goede doel van 7,8 ton. Dat is een bedrag dat gelijk is aan het resultaat van de vorige editie. Volgens Schouwenaar stro men de aanmeldingen binnen. De honderd kilometer (over Zeeland- brug en pijlerdam) is favoriet bij de deelnemers. De tochten van vijftig en 25 kilometer zijn veel minder in trek. „We hebben de af gelopen week oud-deelnemers een briefje gestuurd. Daar zie je meteen respons op. Mensen zijn bang dat ze straks te laat zijn, want vorig jaar waren alle plaatsen in mei weg." De lokale stichting van Ride for the Roses is druk bezig met de werving van deelnemers en spon sors. Zeeuwse bedrijven en sport clubs worden benaderd. „We heb ben het liefst dat ze een bedrijven- team afvaardigen, want dat brengt het meeste geld in het laatje", al dus Schouwenaar. Een bedrijfs- team van tien man levert 1250 eu ro op aan inschrijfgeld. Indivi dueel varieert dat van twaalf tot 27 euro per persoon. Er hebben zich tot nu toe 62 teams aangemeld, waaronder een biketeam van de politie. Ook in België wordt reclame ge maakt voor het wielerspektakel. „We hebben via de consul al 142 wielerclubs en verenigingen bena derd." Verschillende coryfeeën wil len de tocht rijden. Onder hen oud-wielrenners zoals Kees Bal, Peter Post en Tour-de-France-win- naar Joop Zoetemelk. Maar ook De aanmeldingen voor het chari- tatieve wielerspektakel Ride for the Roses stromen binnen. De tel ler staat op 3000, doel is 12.500 mensen op de fiets te krijgen. Zeeuwse (oud-)sporters als Danny Blind, de broertjes De Nooijer en Nelly Cooman en vaste deelne mers zoals Dries van Agt. Voor het feest op 31 augustus zoekt de organisatie nog een be kende band. Blof lag voor de hand, maar de band wilde niet. Om het spektakel een duw in de rug te geven, is 24 april in De My the in Goes een 'kick off. Sport journalist Mart Smeets praat de bij eenkomst aan elkaar, ex-kankerpa tiënten doen hun verhaal en de be kende oncoloog en hoogleraar Ben de Pauw geeft een speech. De organisatie probeert volgens de penningmeester ook De Pauws vriend, voetbaltrainer Willem van Hanegem, naar Goes te halen. Willems vader Lo redde Ben en Willem tijdens het bombarde ment op Breskens (11 september 1944) tijdens de Slag om de Schel de. Daarbij verloor die vader van Willem van Hanegem zelf wel het leven. ANBO houdt eerste bingo van 2008 ZIERIKZEE - Het is weer zover dins dag. De ANBO voor vijftigplussers afdeling Zierikzee houdt dan de eerste bingomiddag van het nieu we jaar. De bingo van de ANBO, waar weer allerlei prijzen te winnen zijn, begint om 14.00 uur en wordt gehouden in het hervormd kerkcentrum aan het Havenplein in Zierikzee. Dit centrum is te be reiken via het steegje tussen Xenos en de Beuze. Atelier Impaygjn 't Blauwe H'sus OUDDORP - Kun^femaars van acelier Impasto uit Soirnrolsdijk expose ren tot eind januari in 't Blauwe Huus in Ouddorp. Irftpasto is on derdeel van het Gemiva-activitei- tencentrum D'n Duyt in Middel- harnis en is voor mensen met een handicap. De expositie laat de ge varieerdheid in technieken zien. De expositie is doordeweeks oper van 9.00 tot 17.00 uur en zaterda van 9.00 tot 16.00 uur. De Volendamse zangers Nick Simon hoeven maar één stap op het podium te zetten of de zaal gaat collectief uit z'n dak. Bovendien gaan de mobieltjes de lucht in om het optreden te filmen en te fotograferen. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47