Zeeland 1 j V j ij Brandweer wil centrale regioposten Aemstie Alive gaat er met een driedelig programma tegenaan 1 pzc 11 SCHOUWEN-DUIVELAND 17 mf t 1 15 Zeldzaam stukje muziek in Burgh Stellendam minder in actie Collecte voor Zeeuws gezin Apostrof Mooie thuiswedstrijd voor Stef Bos in het Ledeltheater Militaire geheimen nu te bekijken op het computerscherm Maatregelen tegen te lange aanrijtijden en onderbezette kazernes. door Emile Calon MIDDELBURG - Ambtenaren laten werken op enkele centrale brand weerkazernes in de regio en meer gebruik maken van snelle interven tievoertuigen. Met die maatregelen hoopt de Zeeuwse brandweer het probleem van de onderbezette ka zernes overdag en te lange aanrijtij den te ondervangen. Regionaal brandweercommandant Peter van Dijk wijst als voorbeeld naar de gemeente Goes waar enke le ambtenaren van de gemeente, die ook vrijwilliger zijn bij de brandweer, niet op het gemeente huis werken maar op een brand weerkazerne. Met de moderne communicatiemiddelen is dat voor hun werk geen enkel pro bleem. Het grote voordeel is echter dat deze vrijwilligers, na alarme ring, direct kunnen uitrukken zo dat er geen kostbare tijd verloren gaat. Naast dat uitplaatsen onderzoekt de regionale brandweer of het mo gelijk is om meer snelle interven tievoertuigen in te zetten. De brandweerkorpsen van de gemeen ten Terneuzen en Borssele hebben elk zon voertuig. Die zijn met na me aangeschaft als verkennings voertuigen. Ze rukken bij een cala miteit in de Westerscheldetunnel als eerste uit om snel ter plaatse te zijn en daar de eerste hulpverle ning te doen. Deze voertuigen wor den echter ook ingezet bij 'norma le' incidenten waarbij brandweer lui Door interventievoertuigen va- ker in te zetten en ambtenaren op kazernes te laten werken hoopt de Zeeuwse brandweer de aanrijtijden te verbeteren. hulp nodig is. De vier inzittenden van dat voertuig kunnen er name lijk voor zorgen dat er bij een brand toch voldoende brandweer lieden aanwezig zijn om adequaat op te treden. Heel wat korpsen in het Zeeuwse zijn overdag namelijk zwaar onder bezet, omdat veel vrijwilligers el ders werken. Als een brandweer commandant echter weet dat hij ondersteuning krijgt van een inter ventievoertuig kan hij wel uitruk ken, ook als zijn bemanning voor de eerste tankautospuit nog niet compleet is. Als de bovengenoemde maatrege len werken, kan de brandweer ook wat gaan bezuinigen op het aantal vrijwilligers. Nu hebben veel korp sen nog een vrijwilligersbestand dat een veelvoud is van de mensen die daadwerkelijk nodig zijn bij een uitruk. Dat bestand is echter zo hoog om toch maar verzekerd te zijn van voldoende mensen bij alarmering. Als brandweerkorpsen echter we ten dat ze ondersteuning krijgen van beroepsmatig personeel en snelle interventievoertuigen kun nen ze toe met minder vrijwilli gers waardoor de kosten niet hoe ven te stijgen. BURGH - Waarschijnlijk voor het eerst in twee- hervormde kerk in Burgh zijn. Daar hield de Stich- stichtingsvoorzitter Arie Damman, om fagot, fluit honderd jaar was Trio IV voor twee fluiten en fa- ting Westerschouwen Kultureel zaterdag haar tra- en traverso eens goed - en in bijzondere combina- got van Guiseppe Moneta (1754-1806) op Neder- ditionele nieuwjaarsconcert. Dit keer met het ties - te beluisteren. landse bodem te horen. En laat dat nou net in de Rijnconsort uit Arnhem. Een unieke kans, aldus foto Dirk-Jan Gjeltema 8URGH-HAAMSTEDE - De organisa tie staat te trappelen de nieuwe op zet te beproeven. Editie drie van het tweedaagse evenement Aems tie Alive komt er, vrijdag 25 en za terdag 26 januari, aan. Met een overvol driedelig programma én wat cruciale aanpassingen ten op zichte van voorgaande edities. Zo mag elke kidsparty-bezoeker (zaterdagmiddag) één ouder gratis meenemen. Hen wacht onder meer optredens van meidenband Kus, praatjesmaker lochem van Gelder en Herman. Het avondpro gramma bestaat uit optredens van Lois Lane, The Alley Girls, Boston Tea Party, Sascha Visser en 'de Haamsteedse Anouk' Elien. Deze opzet - een goed feest met grote namen voor een breed publiek - is onveranderd gebleven. De vrijdag middag is speciaal (en volledig gra tis inclusief vervoer, eten en drin ken) bestemd voor Schouwen-Dui- velandse ouderen. Zij krijgen een bomvol programma voorgescho teld met onder andere Ben Cra mer, Marianne Weber, Vader Abra ham en Mare Canto. Het feest voor ouderen biedt ruimte aan 750 mensen. Drie keer zoveel belang stellenden hebben zich aange meld. ■Pij Meer informatie is te vinden op: www.aemstie.nl STELLENDAM - De redders van KN- RM Station Stellendam zijn in 2007 25 keer minder uitgevaren dan het jaar daarvoor. Zij waren bij 83 acties betrokken. Goed voor 156 personen en twee honden. In de meeste gevallen ging het 0111 motorboten en kajuitzeiljachten (35 keer). Zeiljachten (13), surfers (elf waarvan acht kiters) en be roepsvaart (zestien) vormden de overige categorieën. Van de acties speelden zich er 52 af op de Noord zee en 31 keer op het Haringvliet. MIDDELBURG - De omwonenden van Herberdsland in de Middel burgse wijk Dauwendaele hebben 250 euro opgehaald voor de fami lie Van den Berge uit Middelburg. De vijf leden van deze familie raak ten op 29 december van het vorig jaar gewond tijdens een ernstig au to-ongeval in Duitsland. Met na me de drie kinderen raakten daar bij ernstig gewond. Ze verblijven sinds die tijd in een ziekenhuis in Mainz, maar worden vandaag, al dus een buurvrouw, overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Gent. Een bestelbusje dat het gezin rechts inhaalde, veroorzaakte het ongeval. In een poging een onge val te voorkomen week de auto van het gezin uit waarbij de wa gen de vangrail raakte, over de kop sloeg en in brand vloog. De ouders slaagden er op het nip pertje in de kinderen uit de auto te krijgen. De politie is nog steeds op zoek naar de bestuurder van dat busje. Tot nu toe zonder resul taat. Met het in Middelburg opgehaalde geld zijn onder andere boeken ge kocht. De grootouders van de kin deren nemen die geschenken mee naar het ziekenhuis. Tip? redactie@pzc.nl Het leesteken apostrof wordt ge bruikt als een letter wegvalt. Dan komt er een komma boven de plaats van de weggelaten let ter. De straat d'Arke in Westkapelle is een samenvoeging van 'de' en 'arke'. De 'd' is een kleine en de 'A' wordt een hoofdletter. De ge meente Veere liet een bord plaat sen met de tekst: 'D ARKE. Las tig voor aanwonenden als ze per telefoon de straatnaam opgeven. Dan is het spellen geblazen. Dat leidt tot ongekende gevolgen. De post bezorgde een brief waar op als straatnaam stond ver meld: 'D. AppelstrofDarkeGe lukkig stond er een postcode bij en werd de brief keurig bezorgd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 45