Frederik en Mary counteren de zware kritiek 36 Maandag 14 januari 2008 PZC De Deense kroonprins Frederik en prinses Mary zeggen gelukkiger dan ooit te zijn. foto Linda Henriksen/Scanpix De Deense en Australische pers zijn gerustgesteld. Het huwelijk tussen kroonprins Frederik en de uit Tasmanië afkomstige Mary Donaldson is beter dan ooit. Dat zegt het paar in een interview dat een eind moet maken aan geruchten over het tegendeel. door Hans Jacobs De Deense kroonprins Frederik heeft zijn be langstelling voor zijn ex-vriendin en onder goedmodel Katja Storkholm Nielsen nooit verloren. Hij ontmoet haar nog steeds en ei genlijk is zij zijn ware liefde. Die bewering van de Deense royal tyschrijver Trine Villeman in het boek Kopenhagen 1015K, een ver wijzing naar de postcode van het koninklijk paleis, zorgde vorig jaar voor een schok. Of het waar was, deed niet ter zake. Het beeld van Frederik, die in mei 40 wordt, kreeg ook een knauw toen vragen werden gesteld over zijn geschikt heid als beoogd Deens vertegen woordiger in het Internationaal Olympisch Comité (IOC). De spor tieve prins, frequent deelnemer aan wereldkampioenschappen zei len, ziet zo'n lidmaatschap wel zit ten. Van zijn moeder koningin Margrethe en van de regering kreeg hij groen licht, maar er zijn ook twijfels. De Deense pers bijvoorbeeld ver wees naar de stuntelige en verbaal zwakke openbare optredens van de verlegen Frederik. 'Hij kan geen drie complete zinnen achter elkaar uitspreken, hoe kan hij Denemar ken dan vertegenwoordigen', luid de kort samengevat de kritiek. De kroonprins, die in 2009 zijn landgenoot Kai Holm wil opvol gen tijdens een IOC-congres in Ko penhagen, heeft de boodschap in middels begrepen. Sinds een week heeft hij een mediatrainer om zijn publieke optredens te verbeteren. Echtgenote prinses Mary kreeg na alle lof en waardering uit de eerste jaren van haar relatie en huwelijk met de oudste zoon van koningin Margrethe ook haar deel van de kritiek. Te afstandelijk, te bereke nend, te veel een modepop, waren zo maar wat narrige opmerkingen over de gewezen Australische. Het leidde vorige maand tot een tegen zet van het kroonprinselijk paar. „We zijn gelukkiger dan ooit", ver telde de kroonprins in een open hartig interview. „Nu we kinderen hebben, zitten we 's avonds thuis met een glas wijn, kijken elkaar in de ogen en zeggen: 'dat we zover zijn gekomen!"' Ook Mary deed een duit in het zakje. „De kinderen hebben ons dichter bij elkaar gebracht", zei de prinses over haar zoontje Christi an (2) en de negen maanden oude dochter Isabella. „Christian slaapt niet langer bij ons in de slaapka mer, maar we hadden hem bij ons tot hij ongeveer tien maanden oud was. Nu houden we hem via de ba byfoon in de gaten, zodat we snel bij hem kunnen zijn als hij huilt of wakker wordt", vervolgde Fre derik het relaas over het rozige ge zinsgeluk. Isabella heeft tempera ment, verklapte Mary. „Ze kan heel, heel blij en gelukkig zijn, maar ook heel, heel boos. Maar als ze lacht, ben je hulpeloos." Volgens Frederik heeft het ouder schap ervoor gezorgd dat hij zijn tijd beter indeelt. „Je moet een nieuwe balans vinden. We hebben natuurlijk meer flexibiliteit dan an dere ouders en hebben veel hulp. Wij hoeven geen vloeren te schrobben of boodschappen te doen", zo relativeerde hij de agen daproblemen. Frederik en de me dia-adviseurs kunnen tevreden zijn: het interview en de bijbeho rende foto's van een innig verstren geld kroonprinselijk paar in het pa leispark hebben de negatieve be richtgeving gestopt. SI www.royalblog.nl echtgenoot, platenbaas Jordan Bratman. Het koppel trouwde in november 2005. „Het is een mooie, gezonde baby", luidde een verklaring van Aguilera's woordvoerster. „Mama rust uit en maakt het goed." Aguilera be vestigde pas in november offici eel dat ze zwanger was. Paris Hil ton had het eerder al onthuld. Nicole Richie viert geboorte dochter De Amerikaanse realitysoapster Nicole Richie is vrijdag bevallen van een dochter. Zij en haar vriend, rockster Joel Madden, hebben hun nieuwe spruit Har low Winter Kate genoemd. Het is het eerste kind voor het show- bizzduo. t I iff ALLEMENSEN Aguilera bevallen van zoon Max De Amerikaanse popster Chris tina Aguilera is zaterdag moeder geworden van een zoon, ge naamd Max Liron Bratman. Dat bericht het Amerikaanse show- bizztijdschrift People op zijn website. De baby zag zaterdaga vond om tien uur (lokale tijd) in Los Angeles het levenslicht. Het is het eerste kind voor de 27-jari- ge Aguilera en haar 30-jarige De 26-jarige Richie werd vooral bekend door de vele feestjes die ze afliep met haar beste vriendin Paris Hilton. Vanaf 2003 was de adoptiedochter van zanger Lio nel Richie veelvuldig te zien in de goed bekeken realityshow The Simple Life. Volgens het Amerikaanse show- bizzblad People trouwen Richie en Madden binnenkort.. Thailand verguld met condoleances Beatrix Thaise media meldden trots dat koning Bhumibol condoleances ontving van koningin Beatrix na het overlijden van zijn 84-jarige zus prinses Galyani Vadhana op 2 januari. Er kwamen meer dan vijftig blijken van medeleven uit meer dan veer tig landen, on der anderen van paus Benedictus XVI, de Britse ko ningin Elizabeth en het Spaanse ko ningspaar. De ver wachting is dat mil joenen Thai naarde uitvaart van de prin ses gaan. Een datum is er nog niet. Naast het koninklijk paleis moet eerst een pavil joen worden gebouwd waar de prinses gecre meerd wordt.De koning heeft haar inmiddels de hoogste koninklijke eer betoond. Prinses Galyani Vadhana.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 38