nu naar Nieuwland Wegman en De Klerk pakken Zeeuwse titel komen Lemmen beste in de barrage Twee schakers aan kop van Corus-toernooi Marieke de Bart en Kroonjuweel pakken de zege PZC Maandag 14 januari 2008 33 WIJK AAN ZEE - Magnus Carlsen en Levon Aronian hebben gisteren ook hun tweede partij in het Cor- us-schaaktoernooi in Wijk aan Zee in winst omgezet. De jonge Noor versloeg gisteren de Oekraïner Pavel Eljanov. De Ar meense grootmeester Aronian was ook te sterk voor Boris Gelfand. Loek van Wely hield aan het eer ste weekeinde twee remises over, met de Russische medefavoriet Vladimir Kramnik en de Hongaar se Judit Polgar als tegenstander. Wereldkampioen Viswanathan Anand had zaterdag een valse start. De Indiër verloor van Tei- moer Radjabov en kwam tegen Sja- chriar Mamedjarov uit Azerbeidz jan ondanks een betere stelling niet verder dan deling van het punt. Groep B telt na twee dagen zes koplopers. Jan Smeets en Daniel Stellwagen horen daarbij. Tafeltennistalenten blijven ongeslagen in titelstrijd mixeddubbel. door Alex Krappen middelburg - Tafeltennissers We sley Wegman (TTC Middelburg) en Simone de Klerk (SAR/Rabobank) hebben de Zeeuwse titel in het gemengddub- belspel gegrepen. In een achtkamp wonnen zij gisteren alle partijen. Zoals zo vaak bij gemengddubbel- spel in tafeltennis gaf het niveau van de vrouw de doorslag. De Klerk was uitstekend in vorm en stond vrijwel altijd op de goede plaats. Haar partner Wegman was vol lof: „Ze had gewoon alles te rug. Zelf speelde ik niet eens zo goed, maar zij was uitstekend. Vooral in het afmaken miste ik nogal wat kansen. Ik was op vakan tie geweest, een weekje niet ge traind, dat merk ik dan toch. Maar ik ben blij dat ik weer eens wat ge wonnen heb, dat was een tijdje ge leden." Niet alle overwinningen kwamen makkelijk tot stand. De partijen te gen Sören de Witte en Anissa Schoonbrood (TTCM/FvT) en Jo- han en Kimberly 't Hooft (SAR/TTCM) werden pas in de vijfde game beslist. Alle andere partijen gingen gemakkelijker, waaronder die tegen de uiteindelij ke nummers twee, Lennard Rodenburg/Anja van de Berghe Wesley Wegman en Simone de Klerk pakken de Zeeuwse tafel- tennistitel mixeddubbel. Ze blij ven ongeslagen. Roodenburg /Van de Berghe worden tweede. (TTCM/Charleroi). Kim en Johan 't Hooft werden derde. In de B-klasse ging de zege verras send naar Anthony Laco (TTCM) en Diane Overbeeke (Hotak'68). De twee jongelingen speelden een solide toernooi en verloren alleen van Mare Maas en Judith Morcus (beiden SAR). Die twee waren ech ter niet vast genoeg om Laco en Overbeeke in de totaalstand te be dreigen. TXveede werden Wouter van der Mark en Clara de Bree (beiden TTCM). In de C-klasse lie ten Roy en Elles Metsemakers (Arnemuiden/STV) zien dat hun indeling op een vergissing berust te. Niet alleen bleven zij ongesla gen, zij wonnen elke partij afgete kend. Ook de winnaars van de D-klasse bleven ongeslagen, dat waren Miquel de Witte en Sharina Davidse (beiden TTCM). NIEUWLAND - Marieke de Bart schreef gisteren op de slotdag van Jumping Indoor Nieuwland bij de pony's de hoogste rubriek klasse ZZ op haar naam. De amazone uit 's Heer Abtskerke was met Kroon juweel in de barrage duidelijk de snelste. Stephanie Hoondert zegevierde met Lucky in het klassiek parkoers van de klasse B categorie C. Jane van Eijzeren stuurde in de klasse L kleine maat Rasputin naar een ver dienstelijk tweede plaats. Met een tweede plaats in het progressief parkoers en de derde stek in de klassieke omloop van de klassiek L grote maat, reed Thomas Ver schoor zich met Jumper Boy on der het zadel in de kijker. Loes Duinkerke eindigde met Jomi in de klassieke omloop als vierde. In de klasse B categorie D werd Rick Zoetwijn met Larissa vierde en Ro bin Ubahhs met Zemo's Ed vijfde. Zeeuwse springruiters op dreef in klasse L Jumping Nieuwland. door Lucien Roelandt NIEUWLAND - Na twee dagen basis- sport van hoog niveau kon de eer ste editie van Jumping Indoor Nieuwland al geslaagd worden ge noemd. De finale van de klasse Z/ZZ zorgde voor een schitterend slot van de landelijke rubrieken. Patrick Lemmen werd winnaar. Net als op de eerste dag wist zich ook nu een groot aantal combina ties voor de barrage te plaatsen. In de finale van de klasse Z/ZZ meld den zich zes combinaties voor de beslissende ronde. Patrick Lemmenuit Rucphen stuurde de Zeus-zoon Michael in 26,94 seconden razendsnel en fout loos rond. Maikel van der Vleuten deed met Tattoo nog een verwoede poging om hem te verdringen maar kwam ruim een tel tekort. Chayen- ne Wiskerke, die op de eerste dag met een overwinning in de klasse ZZ afscheid nam van Lorraine, heeft met VDL Mirage blijkbaar al een nieuw paard waarmee ze in de top kan meedraaien. Ze stuur de de Carantin afstammeling in de ze klasse naar een fraaie vierde plaats. Alyssia Janse uit Westkapelle schreef met Morentes het progres sief parcours van groep één van de klasse L op haar naam. Met Wilma Stouten uit Serooskerke met Stou- ten's Suprice op de tweede plaats en Ilyo de Loos uit Zaamslag met Surrealist op de derde stek, domi neerden de Zeeuwen deze rubriek. In de finale, die werd gewonnen door Jack Neefs met Blom's Wish me Luck, speelde het pechduivel- tje de Zeeuwen daarna parten. De overwinning van de finale van de klasse M was voor Mitchel Son- neveld met Unique. De combina tie uit Sprundel was een fractie sneller dan favoriet Eric van der Vleuten met Uloubet. De vroegere overbuurman van Stal de Kroo, Dennis Evertse, was zaterdag de beste Zeeuw tijdens Jumping Indoor Nieuwland. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35