Sport De Kok en Pleijte halen Springruiters Zeeuwse crosstitel binnen r Remy Vasseur maakt favorietenrol niet waar Veel atleten al zeker van zege crosscompetitie 32 Maandag 14 januari 2008 PZC Atleten hebben genoeg aan vijf van de zeven te lopen wedstrijden. door Sjaak Sinke WESTENSCHOUWEN - Marianne de Kok uit Lewedorp en Tim Pleijte uit Vlissingen haalden zaterdag in Westenschouwen de Zeeuwse ti tels binnen in de Delta-crosscom petitie. De wedstrijd in Westen- schouwen was pas de vijfde van de zeven wedstrijden. Pleyte had aan de tweede plaats achter Pascal Troost genoeg. Marianne de Kok werd derde. Tim Pleijte liet zich in tegenstel ling tot vorige week in de Wallen- loop niet verrassen en trok met een ten aanval. Alleen de voormali ge inwoner van Sluiskil Pascal Troost kon de aanvalsdrift van de Vlissinger beantwoorden. De ex-AV'56-er Frans Roelofs nestelde zich als eerste master op de derde plaats, voor Arjan Beije (Delta Sport), Marco Ottjes (RKHAV) en Erik Cappon (Wielingen). westenschouwen - Na vijf van de zeven wedstrijden voor de Zeeuw se crosscompetitie zijn de volgen de atleten al zeker van de titel: Tim Pleijte (Dynamica), Wilko de Vos (AV'56), Marianne de Kok (Dy namica), Petra Rasenberg (Schelde- sport), Tim van de Broeke (Dyna mica), Wouter Verstraate (Dynami ca), Robin de Vos (AV'56), Nout van de Bos (Delta Sport), Gnini Soufian (Dynamica), Toine van de Bos (Delta Sport), Aniek Aper (RKHAV), Bianca Luteyn (Wielin gen), Annemiek van de Velde (Del ta Sport), Meike van Gastel (Delta Sport,), Tessa van de Brink (Schel- desport) en Jones Waeoby (Schel- desport). De twee laatste wedstrijden die meetellen voor de crosscompetitie zijn de Pallandtcross in Middelhar- nis (26 januari) en de nieuwe Fin- landcross in Westdorpe (16 februa ri). De twee koplopers werkten voor beeldig samen, waarbij Troost na tien loodzware kilometers door het bos-en duingebied van Wes tenschouwen de snelste eindsprint in huis had en na 34 minuten en 57 seconden de Deltacross op zijn naam schreef Pleijte volgde op slechts één seconde. Troost heeft een merkwaardige at- letiekcarrière achter de rug. Hij voetbalde een aantal jaren bij Sluis kil en Axel, maar vond hardlopen uiteindelijk een stuk leuker. Zon der begeleiding liep hij al op ne gentienjarige leeftijd de marathon van Rotterdam: „Een atletiekclub vond ik maar niks, lopen kan ik zelf wel", dacht Troost te weten. Op aanraden van Top Running Zeeland-goeroe Jan Kloet sloot hij zich aan bij Haag Atletiek waar hij zich in een trainingsgroep happy Marianne de Kok en Tim Pleijte leggen in Westenschouwen be slag op de Zeeuwse crosstitels. Ze hebben slechts vijf van de ze ven crossen nodig voor de titel. door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Vooraf hadden de meeste toeschouwers bij de 23e edi tie van de Grontmijzwemloop hun geld gezet op een zege van Remy Vasseur uit Vlissingen. De Belg Wim van de Wiele en Vin cent Bohm uit Veenendaal verwe zen de semiprof echter naar de der de plaats. Anne Kwist uit Sint An- naland maakte de verwachtingen wel waar. In zijn eigen Vrijburgbad moest Vasseur in baan 4 het tempo ma ken met een heel treintje deelne mers achter zich. Naast hem gin gen Vincent Bohm (Veenendaal) en Sjoerd Veltman (Ede) net iets sneller, zodat ze eerder aan de tien kilometer hardlopen konden be ginnen. Bohm hield de kop vijf ki lometer vast maar werd daarna in de kraag gevat door Van de Wiele. Vasseur had kennelijk te veel gege ven en kon zijn loopkwaliteiten voelt. Door zijn stage in Kenia had Troost zich maar weinig kunnen voorbereiden. Tim Pleijte was blij dat hij al na vijf wedstrijden de Zeeuwse titel in de zak kon steken: „Hier doe je het voor", liet hij weten. Om zich verder te ontwikkelen zal Pleijte zich samen met Michel Schrier ko mend seizoen gaan richten op baan- en wegwedstrijden buiten de provincie." Marianne de Kok kwam uitge woond over de finish achter Mar lies Jongerius (AV'56) en Marit Te gelaar (PAC). „Ik heb in de kerstva kantie lekker geskied en weinig ge traind", verklaarde ze haar lichte terugval. „Maar de titel is binnen." Voor Marlies Jongerius was het de eerste wedstrijd op Zeeuwse bo dem in ruim twee jaar: „Ik kon het niet laten om in dit mooie ge bied aan de start te verschijnen", liet ze weten. „Mijn leven is com pleet op zijn kop gezet door de ge boorte van mijn tweeling die bijna twee jaar is maar wel al Nike hard loopschoentjes heeft." niet meer uitbuiten. Van de Wiele won in de snelle tijd van 44 minu ten en 3 seconden, Bohm volgde op een halve minuut en Vasseur moest ruim een minuut prijs ge ven. Cesar Beilo uit Vlissingen fi nishte knap op de vijfde plaats. Jan van Vaardegem (Westkapelle) en Gert van de Vinden finishten nog net in de toptien. Anne Kwist had na een zwemtijd van 13 minu ten en 29 seconden weinig moeite om de zege binnen te halen. Ze fi nishte op de 12e plaats overall in 50 minuten en 18 seconden, ruim voor Cornelia Roth (Leidschen- dam) en Terèse van Lare (Sluis). Op de korte zwemloop stonden liefst zeven Belgen in de toptien. Philippe Malcolm voerde het veld van start tot finish aan. Beste Ne derlander was Kees Akershoek (Ouddorp) op de vijfde plaats. André Polfliet (Souburg) werd achtste. Volgend voorjaar wellicht twee grote springwedstrijden. door Koen de Vries nieuwland - Piet Huige had 'een beetje een vreemd gevoel'. Vele ja ren was hij als voorzitter van het organisatiecomité op de tweede za terdagavond van januari hyper- druk op Indoor Zeeland in Goes. Nu liep hij ongedwongen rond in de propvolle kantine van de Stal de Kroo in Nieuwland. Indoor Zee land ging niet door, bij De Kroo re den veel ruiters die anders bij hem de show stalen. „Dit had de top avond van Indoor Zeeland moeten zijn", mijmerde de akkerbouwer uit Nisse. De aanleiding voor het afblazen van Indoor Zeeland is bekend: Libéma, de nieuwe eigenaar van de Goese Zeelandhallen, kon het met de organiserende Stichting De Weelruiters niet eens worden over de kosten van het evenement. De stichting Hippische Sport Zee land sprong in het gat. Veel springruiters die anders in Goes re den, deden dat zaterdag nu op Jumping Indoor Nieuwland. „Het zijn er zelfs meer dan in Goes", gaf Martin de Kok van de stichting aan. „De accommodatie is perfect en we hebben een goede pr-man. Eric van der Vleuten heeft reclame gemaakt voor Jumping Indoor Nieuwland." De ruiters waren inderdaad lo vend. Bijvoorbeeld Dennis Evert- se, de springruiter die tot voor kort tegenover Stal de Kroo woon de, maar nu in Baarlo in de stal van Leon Thijssen werkt. Hij kwam zaterdag voor het eerst in de nieuwe hal van zijn overburen en keek zijn ogen uit. „Ze hebben het hier goed voor elkaar. De hal is ruim, de bodem perfect. Ik snap wel waarom zoveel goede ruiters het hele eind naar Nieuwland wil len rijden." Evertse was zaterdag de beste Zeeuw. In de klasse tot 1.35 meter haalde hij met Royal Ruby de bar rage. Daarin maakte hij twee springfouten en was de negende Hekhuis haakt aan bij koplopers ZK oost-souburg - Titelverdediger Jeroen Hekhuis blijft op koers voor prolongatie van zijn Zeeuwse schaaktitel. De Souburger won zaterdag met de zwarte stukken zijn inhaalwed strijd tegen Michael Wise. Hier door staat hij nu gedeeld eerste met Joey Grochal, Gert van Rij, Quinten Ducarmon en Roeland Al ders. Maarten Rademakers beste jeugdschaker oost-souburg - Maarten Radema- kers van Het Witte Paard uit Sas van Gent is Zeeuws kampioen jeugdschaken geworden. Met vijfenhalve punt bleef hij in Oost-Souburg de concurrentie ruim voor. Ingeborg Jansen werd kampioen in de gecombineerde A/B-groep. De C-groep werd een prooi voor Terneuzenaar Quinten Ducarmon. Zijn broertje Renzo won de B-groep. plaats zijn deel. Anouk Kort uit Le wedorp had een pechdag. In de zelfde klasse moest ze met Amaai op een van de laatste hindernissen opgeven omdat het halster brak. Haar twee paarden voor de top klasse, tot 1.40 meter, bleven met koorts op stal. Grote man in Nieuwland was Wil liam Laarakkers. Hij won niet al leen de hoofdrubriek, de nationale wedstrijd tot 1.40 meter, maar ook die tot 1.35 meter. In de klasse tot 1.30 meter werd hij tweede. Piet Huige bekeek het fraaie spekta kel sans rancune. Hij nam eerder in de week zelf deel aan het con cours en won zelfs een prijsje. Over de wisselwerking met Nieuw land had hij niets dan lof „We zijn zelfs benaderd om Indoor Zee land hier in Nieuwland te houden. Daar zijn we niet op ingegaan. Met alle respect", vond Piet Huige, Piet Huige: 'Dit had de topavond van Indoor Zeeland moeten zijn' „het is hier allemaal heel goed gere geld, maar het is natuurlijk geen Indoor Zeeland. Wij hadden een showavond, een hengstenkeuring, een internationaal concours, een clinic en dat vaak met volle tribu nes. Die kun je hier niet kwijt. In- door Zeeland moet Indoor Zee land blijven. Alle mensen die ik spreek zijn enthousiast over Jum ping Indoor Nieuwland, maar ze missen ook Indoor Zeeland." Indoor Zeeland is echter nog geen verleden tijd. Deze week zitten Libéma en De Weelruiters weer om tafel om te spreken over de edi tie van 2009. „We willen het weer allemaal zelf doen", vertelde Huige zaterdag. „De organisatie en de fi nanciën. Het hangt er nu maar he lemaal vanaf hoeveel Libéma vraagt." Ook als Indoor Zeeland doorgaat, blijft Jumping Indoor Nieuwland bestaan. De organisatie stapt dan over naar een andere datum. Zee land heeft er dan per saldo een mooi paardensportevenement bij. Andries Minderhoud vijfde in Heerenveen heerenveen - Andries Minder- houd uit Waarde heeft tijdens de vijftiende marathon om de KNSB Cup voor B-rijders een knappe vijf de plaats behaald. In een uitver kocht Thialf in Heerenveen reed de schaatser twintig ronden voor de finish met vier gezellen weg en bleef uit de greep van het peloton. Erwin Mesu (Middelburg) eindig de in het peloton. Vassur in Nederlandse lange afstandselectie vlissingen - Triatleet Remy Vas- seur uit Vlissingen heeft na het ver laten van het Davilexteam een uit nodiging gekregen om deel te gaan uitmaken van de Nederlandse se lectie op de lange afstand. Komen de week wordt hij gekeurd en kun nen de contracten worden gete kend. Vasseur is al zeker van deelname aan het WK lange afstand 03 op 31 augustus in Almere. De deelnemers zijn weggeschoten voor de wedstrijd door de bossen van Westenschouwen. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34