Sport 'D'n Ollander' is po VIJF VRAGEN OVER 1IU.W»E.t*'U« Edgar 30 Maandag 14 januari 2008 PZC Rinus van de Ven is gekroond tot Prins van Duitsland. Hij behaalde die titel door zijn goede prestaties tijdens indoorcrosses in Stuttgart, Chemnitz en Dortmund. Naam: Rinus van de Ven Woonplaats West-Souburg Leeftijd: 19 Sport: motorcross in de klasse MX2 door René van Stee Eindzeges in Stuttgart en Chemnitz en een tweede plaats overall in Dort mund. Je bent ongetwijfeld heel trots op die prestaties én op de eindzege in het prestigieuze Duitse Indoorkampioenschap in de klasse MX2 „Dat kan je gerust stellen. Want ik ben de eerste Nederlandse motorcros ser die Prins van Duitsland wordt. Heel mooi is ook dat dit gebeurde in een deelnemersveld van absolute wereldklasse. Heel speciaal dus." Na drie dagen strijd -en na zes manches crossen - moest je in het klassement in Dortmund alleen de 18-jarige Fransman Marvin Musquin voor je dulden „Inderdaad. Maar hij is echt enorm goed. Hij won vorig seizoen wedstrij den voor het Europees en het Frans kampioenschap supercross. Als je dat kunt, moet je van goeden huize komen." Welke van drie Duitse indoorcrosses waaraan je recent hebt meegedaan maakte op jou de meeste indruk? Ik zet Dortmund en Stuttgart op een gedeelde eerste plaats. Qua pu bliek en sfeer was Dortmund helemaal top. Alledrie de dagen was het met ïtooo toeschouwers stijf uitverkocht. In Stuttgart lag de mooiste baan. Dat spreekt natuurlijk ook aan." Je hebt ook een mooie prijs gewonnen? „Een gloednieuwe Mercedes uit de C-klasse is inderdaad niet verkeerd. Maar ik weet nog niet helemaal zeker of ik hem houd. Ik zou die prijs ook kunnen laten uitkeren. En dan gaat het om best wel veel geld." Dit succes smaakt naar meer. Hoe zien de komende maanden er voor je uit? „Allereerst wil ik heel goed rijden tijdens de Indoor Motorcross in Goes. En ik moet volop trainen, want op 18 februari is er alweer een cross in België als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Half maart begint het Open NK. En op 7 april is de eerste wedstrijd voor het WK in Valkens- waard. Tegen die tijd moet ik zorgen dat ik er weer sta." Hij is terug en dat zul len we weten ook. De tanden van de pitbull glimmen weer en de scheen beschermers zitten strak om de gespierde benen. Edgar Da vids wil de mensen in Neder land en ver daarbuiten laten zien dat hij nog lang niet ver sleten is. Bij Ajax hebben ze hem in de armen gesloten als of de verlosser teruggekeerd is. Dat hij zo stom was om in een oefenpotje tegen Go Ahead Eagles geen bescher ming om zijn dure benen te doen, daar hoor je niemand meer over. Was toch een duur grapje, want zonder Da vids miste Ajax deelname aan de Champions League en was het Uefa Cupavontuur na één rondje al voorbij. Zonder Davids maakte de ploeg te vaak een labiele in druk. Mét Davids heeft Ajax weer tanden. En Adrie Koster heeft hem ook meteen aan voerder gemaakt. Een slimme zet, maar het betekent ook dat Davids voor camera's moet verschijnen om te vertel len wat hij ervan vond. En daar wringt de schoen. Want hij wil helemaal niet vertellen wat hij van een wed strijd denkt of hoe hij zich voelt. Dat hij dan giftig kan wor den, bleek ook weer vooraf gaand aan het duel met AZ. Voor de camera's van RTL4 bepaalde hij wat er werd ge vraagd en niet de journalist. Die houding deed me denken aan twee dagen in Londen, een jaar geleden. Ik was voor een interview op bezoek bij Martin Jol. Van de coach mocht je gewoon mee eten, tussen de spelers. Da vids zat er ook, maar was niet al te vrolijk. Zijn rol bij Tot tenham Hotspur was uitge speeld. Tijdens trainingen speelde hij partijtjes met de reservespelers, bij wedstrij den zat hij op bank of tribu ne. Toen hij eenmaal door had dat er een Nederlandse journalist vlak bij hem in de buurt zat, was oogcontact on mogelijk. Het hoofd van Da vids draaide keer op keer de andere kant op, bij het verla ten van het restaurant koos hij steevast voor een andere uitgang. Een paar weken later was een transfer van Davids onvermijdelijk. Hij wilde Jol tijdens een training aanvlie gen en moest worden tegenge houden door medespelers. Ajax haalde hem meteen bin nen, zag dat het voetbal beter werd, maar miste de titel op één doelpunt. Die misser wil Davids dit seizoen rechtzet ten. Met de aanvoerdersband rond zijn arm moet hij straks de kampioensschaal vasthou den. Maar als meneer daarna dan een interview wil geven, moeten verslaggers daar eigen lijk voor bedanken. Veel boeiende woorden komen er toch niet uit zijn mond. Barry van der Hooft TilHiliniii Szu XtSoass" t 5x^0 Het Guldensporenstadion in Kortrijk ontploft na de winnende treffer van Ernest Nfor. Istvan Bakx is als eerste bij de doelf Vlissinger Istvan Bakx is bij Belgische club aan uitstekend jaar bezig. door Barry van der Hooft KORTRIJK - De weg van het hek naar de spelersingang is nog geen 150 meter lang. Buiten de omhei ning wordt Istvan Bakx bejubeld door fans en moet hij heel wat handen schudden. Het tafereel zet zich binnen de poorten van het stadion voort. „Goedenavond Bakxie!", roept een enthousiaste supporter van KV Kortrijk. „Die boeren gaan eraan vanavond hè!" De jonge Vlissinger knikt begrip vol en lacht zijn tanden bloot. „Mooi hè? Gisteren stond een groep supporters met vuurwerk bij de training. Deze wedstrijd leeft hier echt." Het Kortrijk van Bakx is doorgestoten tot de laatste zestien van de Beker van België en staat tegenover het één klasse ho ger spelende Zulte-Waregem. Het is een heuse derby in West-Vlaan- deren, die met 6000 toeschouwers stijf is uitverkocht. De cupkoorts is voelbaar. Voor Bakx is het even wat anders dan de wedstrijden die hij afgelo pen seizoen met Hoek speelde. De stap hogerop heeft hij echter zon der al te veel problemen gezet. „In de eerste competitiewedstrijd speelde ik niet superslecht, maar ook niet goed", kijkt hij terug. „Daarna werd ik ziek en heb ik Istvan Bakx schermt de bal af in een duel met zijn directe tegenstander Stijn Minne. foto Bart Vandenbroucke twee wedstrijden op de bank geze ten. Toen onze spits Jarakovic ver kocht werd, zijn we overgescha keld naar een systeem met drie spitsen. Vanaf dat moment speel de ik en scoorde ik in vier wedstrij den op rij." Halverwege de competitie is Kor trijk koploper in de T\veede Klasse en met acht doelpunten heeft Bakx een groot aandeel in de op mars van de voormalige topclub. „Na het telefoontje van de club ben ik afgelopen zomer meteen op internet gaan zoeken. Ik zag dat Foeke Booy, Anton Janssen en Hendrie Krüzen hier in het verle den ook hebben gespeeld. Dan sta ik als Nederlander toch in een aar dig rijtje." 'D'n Ollander' noemen ze hem in Kortrijk. Dat hij populair is onder de fans heeft de entree al duidelijk gemaakt. Bakx kan ervan genieten. „In het begin heb ik hier wel even de kat uit de boom gekeken. Zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Als ik mijn draai heb gevonden, word ik altijd wat levendiger." Hij lijkt op de juiste plek terechtge komen. Met Hein Vanhaezebrouck heeft hij ook een trainer die voor de aanval kiest, in een gedurfd 3-4-3-systeem. „Dat geluk moet je hebben als voetballer", weet Bakx. „Hij heeft vertrouwen in mij en ik kan echt veel van hem leren." De aanvaller is geen type dat met het hoofd in de wolken gaat lo pen. „Want het is allemaal zo rela tief in de voetbalwereld. Je bent zo goed als je laatste wedstrijd. Vorige 1^ Istvan Bakx is bij KV Kortrijk uit- gegroeid tot een populaire spe ler. Door een 2-1-zege op Zulte- Waregem staat hij met zijn ploeg in de kwartfinale van de beker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32