Sport uit de kan Nijpjes-overmacht in manege Grol Rugbyers Oemoemenoe slikken in Den Haag hun eerste nederlaag Spits Kyle Doesburg geeft zijn visitekaartje af bij Kloetinge Schaatster Pasveer op dreef in Breda PZC Maandag 14 januari 2008 I 29 Souburgse korfbalploeg verslaat nummer laatst SSS met 'slechts' 20-9. door Roeland van Vliet VUSSINGEN - Fortis is in 2008 nog ongeslagen. De korfbalploeg die in de overgangsklasse voor lijfsbe houd knokt, versloeg na de korte winterstop zowel DVO (16-11) als SSS (20-9). In Oost-Souburg zijn ze blij met de voorspoed, maar over het spel is men nog niet altijd te spreken. Tegen DVO haalde Fortis op 5 ja nuari een hoog niveau. „Dat was genieten. Alle ballen gingen erin", benadrukte trainer Aarnout Crucq zaterdag nog maar eens. Maar in het duel van zaterdag was de ploeg weer zoekende, zoals in de meeste wedstrijden in 2007. „Natuurlijk ben ik wel blij met de twee pun ten", zei Crucq daarover. „Maar mijn gevoel zegt dat er tegen SSS veel meer in gezeten had. Wij kun nen veel beter korfballen dan we vandaag hebben laten zien." Het Wageningse SSS, de puntloze nummer laatst, had in de eerste helft helemaal niets te vertellen in sporthal Baskensburg. De ploeg kwam wel op 0-1, maar een half uur later stond het al 11-2. Fortis speelde in die tijd niet eens zo sterk, al schoot het thuisspelende achttal wel met scherp. Na rust probeerde Fortis op dezelf de voet door te gaan, maar daar slaagde het team niet in. Met na me het vak van Remco Crucq, Niels Bebelaar, Chalana Janisse en Angela Matthijsse ging te gehaast korfballen, waardoor er tussen de achtste en de zeventiende minuut van de tweede helft niet gescoord werd. „Er werd niet meer gezocht naar de écht goede kans. In veel aanvallen kwam te snel het schot of was men te slordig in de afron ding van de kansen", zei Aarnout Crucq. Fortis heeft geen enkele moeite met SSS. De nummer laatst wordt op een 20-9-nederlaag ge trakteerd. Het spel is echter wis selvallig. Eén van de spelers die zich daar 'schuldig' aan maakten, was zijn zoon Remco. Iets te vaak probeer de hij doorloopballen met één hand af te ronden, zonder dat dat overigens lukte. Vader/coach Crucq: „Ik heb liever dat hij dan za kelijk is en ze op de normale ma nier erin legt. Dat weet hij ook." Zoon/speler Crucq: „Ik probeerde het publiek nog wat te bieden. Voor de rest was deze wedstrijd na melijk niet zo spannend. Als die ballen er wel ingaan, weet je dat het mooie doelpunten zijn. En ik doe het trouwens niet als het span nend is." Dat was het inderdaad niet. Het eindsignaal klonk bij de stand 20-9. „Ik denk dat het gat groter had moeten zijn", zei Aarnout Crucq. „Maar Antilopen, de koplo per, heeft niet met zo'n groot ver schil van SSS gewonnen. Dus we hoeven ook weer niet helemaal on tevreden te zijn." Komende zaterdag gaat Fortis, dat nu zesde staat, op bezoek bij nummer zeven Pernix. Het ver schil is drie punten. Als Fortis net als in de thuiswedstrijd wint, staat de Souburgse formatie vijf punten boven de degradatiestreep en zijn de grootste zorgen voorbij. „Zater dag is dus dé dag", stelde de trai ner. „Alle spelers zijn zich ervan bewust dat ze er dan moeten Fortis-SSS 20-9 - Scores Fortis: Wander Koole 5, Niels Bebelaar 4, Mark Trim- pe 3, Chantal Caljouw, Remco Crucq en Chalana janisse 2, El- ze Blankenburgh en Marieke de Rijke 1 Fortis haalde een schotpercen tage van 22 procent. Met 38 procent (5 treffers uit 13 pogin gen) zat Wander Koole ruim boven het gemiddelde. - Marieke de Rijke, die net als Jessica de Boer de laatste tien minuten nog meespeelde, was het meest efficiënt. Zij deed één doelpoging en die ba! ging er ook in. Gehandicapte ploeg verliest van concurrent HRC 2 met 27-15. door Hans Markusse goes - De rugbyers van Oemoeme noe zijn in Den Haag tegen de eer ste nederlaag van het seizoen opge lopen. Concurrent HRC 2 was met 27-15 te sterk voor de verzwakte Middelburgers. Tovaal kwam weer niet tot winst. In Eindhoven was RCE/PSV met 9-3 te sterk. HRC 2-Oemoemenoe 27-15: Voor al het ontbreken van de jeugdspe lers als |oey Luitwieler en Quinten van Dijk brak de Middelburgers op in den Haag. Ook Clint Dodds (ziek) en Dan Perkinson (vertrok ken) werden gemist, waardoor Oe moemenoe voor het eerst dit sei zoen achter de feiten aanliep. Via twee penalty-kicks kwam HRC2 in het begin van het duel op een 6-o-voorsprong. Rink Basie bracht de achterstand terug tot 6-3, maar vlak voor rust liep de thuisclub uit tot 13-3. In de tweede helft brach ten Wouter Krikke en Rink Basie de spanning terug (13-10), maar HRC 2 stelde direct orde op zaken. Na twee tries stond Oemoemenoe met nog een kwartier te spelen op een 27-10-achterstand. Het inbren gen van een aantal jeugdspelers, die al een wedstrijd in Castricum achter de rug hadden, bracht meer lijn in het spel, maar verder dan een tweede try van Wouter Krik ke kwamen de Middelburgers met hun slotoffensief niet. RCE/PSV-Tovaal 9-3: Tovaal moest het duel winnen om hoop te houden op lijfsbehoud, maar al in de eerste minuut zette de im mer trefzekere Mike Vervoort zijn team op een 3-0-voorsprong. Mag- hiel Hanse bracht Tovaal vanuit een penalty-kick langszij en tot de rust bleef deze stand op het bord. Na rust kreeg Tovaal een paar goe de kansen en bracht Alex Vlieland de bal zelfs achter de trylijn, maar deze actie vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Williams. Kleine fouten van de gasten stel den Mike Vervoort in staat om nog twee keer vanuit een penal ty-kick te scoren en de zege veilig te stellen: 9-3. Het vrouwenteam van Oemoeme noe verloor kansloos bij Castri cum. Na een 36-7-achterstand bij rust werd het 52-12. Bij 29-0 kon den Jasmine van der Waal en Ro- seanne den Toonder wat terug doen, maar in de tweede helft stoomden de vrouwen van Castri cum door naar een 52-7. Shereza Pool legde de eindstand vast op 52-12. Koploper Oemoemenoe verliest voor het eerst dit seizoen. Bij nummer twee HRC 2 krijgen de Middelburgse rug byers met 27-15 klop. A-junior maakt winnende treffer in oefenduel met SJC. door Jan Dagevos schevenincen - Kyle Doesburg heeft een prima debuut gemaakt bij Kloetinge. De spits maakte za terdag de winnende treffer in de oefenwedstrijd tegen SJC: 2-3. Doesburg is tijdens de winterstop vanuit de A-junioren overgeheveld naar de eerste selectie. De lange spits was trainer Diederik Hiensch eerder dit voetbalseizoen opgeval len tijdens oefenwedstrijden van de selectie onder 23 jaar. „Hij is kopsterk en vrij snel", zegt de trai ner. Kloetinge, dat na de winterstop aan degradatie hoopt te ontko men, heeft dringend behoefte aan een scorende spits. Naast Does burg behoren nu ook Wouter de Craene en Lucas Besters definitief tot de A-selectie. De wedstrijd tegen zondag-twee deklasser SJC uit Noordwijk was een onderdeel van het trainings kamp dat Kloetinge dit weekeinde in Scheveningen belegde. De tech nische staf voerde gesprekken met de spelers en werkte gisteren een strandloop af. Zaterdagmiddag werd er in Noordwijk gevoetbald. S)C, dat aan de leiding gaat in de tweede klasse, bleek een prima te genstander. Kloetinge begon goed, maar werd daarna teruggedron- Kloetinge heeft een talentvolle A-junior aan de selectie toege voegd. Zijn naam is Kyle Does burg. Zaterdag scoorde hij zijn eerste treffer. gen. Een fout in de defensie lever de S]C na 20 minuten een i-o-voorsprong op. Mervin Nie- mantsverdriet zorgde nog voor rust voor de 1-1. In de tweede helft kwam Kloetinge opnieuw op ach terstand, waarna opnieuw Nie- mantsverdriet voor de gelijkmaker zorgde. In het laatste kwartier kreeg Kloetinge legio kansen. Kyle Doesburg, die Niels Kole in de punt van de aanval afloste, hielp zijn ploeg aan de winst. Hij bleef oog in oog met de doelman van SJC koel. Tijdens het trainings kamp ontbrak Regilio Pinas. De aanvaller was door griep geveld. Kloetinge speelt woensdag tegen de selectie van Schouwen-Duive- land (19.30 uur in Burgh-Haamste- de). Komende zaterdag is zater dag-derdeklasser Veere de tegen stander van Kloetinge (14.30 uur). Lucie Louws verrast in Rabo Topcompetitie met zege in Zi-klasse. door Lucien Roelandt renesse - Wie stuit de opmars van Jessica Nijpjes met Hexagons Re play? In manege Grol in Renesse was de combinatie zaterdag weer eens oppermachtig. Met een score van 67.06% begint voor de amazo ne uit Middelburg de eindoverwin ning van Rabo Top dressuurcom- petitie en de Zeeuwse titel in de klasse Z2 te lonken. Nijpjes en Replay voldeden volle dig aan de verwachtingen. De na tionale kampioene stuurde de mooi in balans gaande Rubi- quil-zoon naar een afgetekende overwinning. Tweelingzus Chantal maakte de Nijpjes-overmacht com pleet door de markante U've Got It met 64.12% naar de tweede plaats te rijden. Emmy Bouthoorn eindigde met de hengst Parlando met 63.82% als derde. Ze plaatste zich hiermee voor de finale voor de Zeeuwse dressuurtitel. Ook Maxime Lefeber wist nog een tick et voor de finale te bemachtigen. De amazone uit Koudekerke stuur de Embleme de Defey met 61.76 procent naar de vijfde stek. De Middelburgse Lucie Louws was met Aquerna de verrassende win naar in de klasse Zi. De Matador afstammeling beschikt over veel ta lent, maar weet ook aardig wat spanning op te bouwen waardoor Jessica Nijpjes grijpt met Hexagons Replay de zege in Rabo Topcompetitie. het volledig mis kan gaan. In ma nege Grol voelde Aquerma zich thuis en liep prachtig in balans naar het oranje erelint. Ook voor Santoucha van der Meij met Gasady Ravello was er reden Jessica Nijpjes en Hexagons Replay waren een klasse apart in Renesse. tot feesten. Haar tweede plaats be tekende voor deelname aan de Zeeuwse titelstrijd. Wendy Groen weg uit Renesse eindigde met Udesshika als derde en mag ook naar het ZK. Mascha Boone met foto Willem Mieras Ukunda (vijfde) uit Oostdijk en Mark Bouthoorn met Lorenzo (ze vende) veroverden de laatste nog te vergeven startbewijzen voor de titelstrijd, die eind februari gehou den wordt. BREDA - Schaatster Annemarie Pas veer uit Arnemuiden wist tijdens de finale van de jeugdmarathon bij de meisjes junioren C als eerste te eindigen. Ze won op de overdekte schaats baan van Breda zowel de 500 me ter (45,36 seconden) als de afslui tende marathon. In de eindstand na vijf wedstrijden klom ze door dit resultaat op naar de vijfde plaats. Dat was niet voldoende voor direc te plaatsing voor het NK mara thon in Alkmaar, dat op 1 maart wordt verreden. Dat lukte wel Nicole Geelhoed uit Zoutelande die zaterdag wat min der op dreef was dan Pasveer, maar in de eindstand als derde ein digde. Tijdens de wedstrijden in Breda fi nishte ze als vijfde op de 500 me ter (48,53) en vierde op de mara thon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31