Fortis haalt niet het onderste Magere oogst voor korfbalclubs Vlissingen herovert koppositie w 28 Maandag 14 januari 2008 PZC Basketbalsters verslaan in de hoofdklasse concurrent Barons. VLISSINGEN - Het vrouwenteam van BC Vlissingen herstelde zich van de zware nederlaag van vorige week. De ploeg versloeg zaterdag Barons en nestelde zich weer aan kop van de hoofdklasse. Ook de Vlissingse mannenploeg won. Bij Dunatos werd het 66-74. Vrouwen. Barons-BC Vlissingen 42-48: In Breda leverde het treffen tussen de twee koplopers een spannende wedstrijd op. Na de 22-22-ruststand nam Barons een 31-25-voorsprong. BC Vlissingen boog die echter om in 35-40. Met nog één minuut te spelen was bij 42-45 nog alles mogelijk, maar de Vlissingse vrouwen hielden het hoofd koel en wonnen verdiend. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 15, Nanon Doeland 10, Jessica Verhage 8, Immie Pattikawa 4, Marjolijn van Galen 4, Astrid Hilbert 3, Elisa Kuipers 2 en Linda de Meij 2. Vrouwen: BC Vlissingen 2-Den Dungk 67-59: De thuisploeg nam een 15-2-voorsprong. Deze marge werd vastgehouden tot de 39-25- ruststand. Het op de tweede plaats staande Den Dungk probeerde door veel pressie terug te komen. BC Vlissingen 2 gaf de zege niet meer weg: 67-59. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 19, Marjolein de Dreu 18, Quintana Patti- nama 12, Anouk van Pelt 6, Marie-Louise Paulissen 4, Lizette Heijnsdijk 4, Lisa Kui per 2 en Linda Visser 2. Vrouwen: Vossenberg-BV Sou burg 35-82: In Oudenbosch begon Souburg scherp en nam met 19-0 direct afstand. Ook daarna bleef de ploeg domineren, wat leidde tot de 46-13-ruststand. Daarna zakte het tempo wat in, maar Vossen- berg zag geen kans de wedstrijd naar zich toe te trekken. Scores BV Souburg: Suzanne Plas 19, Shanice de Graaf 13, Cindy de Nooijer 12, Gitta Zijlma 12, Nicoline Craste 10, Nathalie Franke 6, Ilse Rijnberg 6 en Mela- nie Lindenberg 4. Mannen. Dunatos-BC Vlissin gen 66-74: BC Vlissingen startte goed en leidde na het eerste kwart met 13-24. Daarna vocht Dunatos hard terug. Het fysieke spel van de ploeg uit Geleen eiste bij BC Vlis singen zijn tol. Stefan Schrier en Benjamin Steenbeek moesten ge blesseerd van het veld. Dunatos nam in het vierde kwart de leiding (58-56) maar kon daar niet lang van genieten. Met de van een bles sure teruggekeerde Michel Bosters in de hoofdrol greep Vlissingen een zwaar bevochten zege. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 15 punten, Benjamin Steenbeek 12, Wytse de Jong, Dorde Karadzic 8, Stefan Schrier 7, Jeffrey van Driel 7, Sjors van der Poel 6, Julian van der Maas 6 en Dennis de Paauw 4. Mannen. Volharding-Migliore 74-64: De nummers tien en elf van de overgangsklasse hielden el kaar lang in evenwicht. Via 18-18 stond het 33-37 bij rust. Daarna vochten de Goesenaren terug. Dankzij de zege is degradatiege vaar een stuk minder. Scores Volharding: Winston Doesburg 22, Ralph Ranshuijsen 17, Frank Vermeu len 15, Louis Pikard 8, Bas Remijn 6, Rim Ranshuijsen 4 en Patrick Kompier 2. Tjoba en TOP haken na nederlagen afin titelstrijd. door JaapJan Ritsema GOES - De zevende speelronde in de korfbalcompetitie leverde niet veel Zeeuwse successen op. Alleen Fortis, Swift en Luctor haalden po sitieven resultaten. SDO-Tjoba 22-16: Met winst in Ka- merik had Tjoba SDO voorbij wil len streven. Dat lukte dus niet. Coach Kees Broerse vond het een geflatteerde nederlaag. Hij zag twee gelijkwaardige ploegen. SDO nam het voortouw, maar Tjoba kon steeds aanklampen. De laatste minuten nam Tjoba risico en zag de individuele klasse van twee SDO-mannen de doorslag geven. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas en Mar cel de Dreu beiden 4, Sander Harinck en Robert van Schaik beiden 3, Dennis Broer- se en Melissa de Jonge beiden 1. HKC-All Ready 12-11: Koploper HKC kende de grootst mogelijke moeite All Ready van zich af te houden. In Hardinxveld Giessen- dam kwam de ploeg uit Zierikzee terug van 5-1 tot 8-7 bij rust. Die zelfde toer was bij 11-7 in de twee de helft nog een keer vereist. In de voorlaatste minuut kwam All Rea dy op 11-11, maar kreeg een mi nuut later alsnog het deksel op de neus. „Een zuur verlies", noemde coach Sjaak Joziasse de nederlaag. Scores All Ready: Dennis Voshart 3, Desi- ree Voshart en Yvonne Joziasse beiden 2, Jan Willem van Nieuwenhuijze, Henk de Graaf, Marcel Joziasse, Anouk van Tiggel- hoven allen 1. Swift-DES 14-12: Swift deed zijn plicht en versloeg de nummer voorlaatst uit Delft. De 150 toe schouwers zagen echter geen over tuigende koploper. De Middelbur gers slaagden er maar niet in om de genadeklap toe te dienen, waar door DES telkens bleef aanhaken. Omdat ACKC van TOP won, nam Swift meer afstand van een achter volgend kwartet. Scores Swift: Richard Geldof 5, Ivo de Hond 3, Rob Sanderse 2, Paul van den Berg, Eefje van den Berg, Mabel van de Velde en Anita Hoekstra allen 1. ACKC-TOP 12-11: TOP kwam in Almkerk te laat op gang. De ploeg moest achter de 6-2 aan. Bij 11-7 leek de partij gespeeld maar knok te TOP zich in de laatste negen mi nuten naar 11-11 terug. In de slot minuut voltrok ACKC alsnog het vonnis. „Gezien het verloop had den we met een punt ook wel veel gekregen" berustte coach Edwin Coppoolse. Scores TOP: Jeanine Marijs en Petra de Ridder beiden 3, Jordi Meulmeester, Ad Bezemer, Frank Bouwsma, Nelleke van Belzen en Jantine Meulmeester allen 1. Ondo-ADO 7-14: De lijstaanvoe- der in de derde klasse had een of fday. Aanvallend was het inspiratie loos en verdedigend te mak. De te genstander uit 's-Gravendeel maak te dankbaar gebruik van de slechte beurt. Ondo forceerde bij 6-9 een waterkansje, maar ADO pareerde en won met overmacht. Scores Ondo: Wim Allaart 3, Martijn Wal raven 2, Annelie Wisse en Arno Veerhoek beiden 1. Luctor-Stormvogels 12-11: Luctor behield de ongeslagen thuisstatus. „Dit was een Stormvogels onwaar dig niveau", drukte verliezend coach Bert Mol zijn teleurstelling uit. „Door een onterechte gele kaart was de ploeg van slag en zak te het in elkaar zakte als een kaar tenhuis". De Terneuzenaren neste len zich stevig in de middenmoot, Stormvogels zal moeten knokken voor lijfsbehoud. Scores Luctor: Michiel Roest 5, Davy Jon ker en Pieter Kousemaker beiden 2, Paul Tholens, Marjolein Durink, Sylvia Trouw borst allen 1. Scores Stormvogels: Frank Peene 5, Lin da de Witte 2, Sander Koole, Arjen Schoe, Niek Peene en Loura Kleinepier allen 1. De korfballers van All Ready ma- ken het koploper HKC moeilijk, maar krijgen in de slotminuut toch nog het deksel op de neus: 12-11. 1 he Mlti-utility Fortis-aanvoerder Wander Koole (rechts) staat onder de korf klaar om naar een aanvaller te passen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 30