Sport Mannen EMM zijn afstraffing te boven Onverwacht verlies van 's-Cravenpolder Volleyballers Mytilus afgetroefd door koploper Florie/NVC: 4-0 Hoek test vijf spelers en verslaat Lokeren Wpzc Maandag 14 januari 2008 27 Dammers maken misstap bij staartploeg Denk en Zet. door Daaf Kasse middelburg - De dammers van PWG 's-Gravenpolder likten zater dag hun wonden na een ontluiste rende 12-8-nederlaag tegen Denk en Zet, een van de zwakste ploe gen in hoofdklasse B. De Tilburgse concurrent Angarde Informatica maakte tegen Van Stigt Thans 2 geen fouten en nam de eerste plaats over van de Zeeuw en. In wedstrijdpunten staan de teams gelijk, maar de Brabanders hebben veel meer bordpunten ver zameld. De nederlaag in Hardinxveld-Gies- sendam was even pijnlijk als onbe grijpelijk. De drie sterkste spelers van de Zuid-Hollandse ploeg wer den door Ruud Kloosterman, Arie van de Weteringh en Martijn Rent meester keurig aan banden gelegd en André Droog, de man in vorm bij PWG, boekte een knappe zege. Aan de overige zes borden had PWG hard moeten toeslaan, maar daar ging veel mis. Johnny de Leeuw zag in tijdnood een winnend plan van zijn tegen stander niet aankomen en verloor daardoor kansloos. Ook Jan van de Weteringh, die na een doorbraak het beste van het spel had, koos een verkeerd plan en zag zijn op ponent beslissend voordeel berei ken. De derde nederlaag kwam op naam van Kees Rijk, op het laatste moment ingevallen voor de zieke Arjo Kousemaker. Tot overmaat van ramp konden Henk Gunter en Daaf Kasse tegen zwakkere tegenstanders geen vuist maken en bleek de gunstige posi tie van Aart Walraven geen winst te bevatten. Ineke Flikweert uit Zierikzee, een van de weinige vrouwelijke arbi ters in Nederland, leidde de wed strijd. Voor de Middelburgse damclub wordt de situatie na de 11-9-neder- laag tegen Samen Sterk steeds nij pender. In Hazerswoude deelde de thuisploeg al vlot enkele tikken uit. Na de nederlagen van Ad Trap man en Wim Koppejan trokken winstpartijen van Arie Kamme- raat en Jaap de Jonge de stand weer recht. Bij een 9-9-tussen- stand vocht Frans Blaas lang voor de remise, maar tevergeefs. Het tweede team van PWG 's-Gra venpolder won zaterdag in Dord recht met recordcijfers. Dordrecht 2 was ontstellend zwak en kreeg met 19-1 een geweldig pak slaag. Al leen Jos de Wild speelde gelijk, de overige negen spelers pakten de volle winst. De dammers van PWG/'s-Graven- polder zien hun kansen op pro motie naar de hoogste klasse van Nederland krimpen door een nederlaag tegen Denk en Zet. Gehavend Smerdiek niet langs Rijnvogels katwijk - In een volgens trainer Wim Scherpenisse zeer slechte wedstrijd bleven de voetbalvrou wen van Smerdiek op 1-1 steken te gen degradatiekandidaat Rijnvo gels. De Vogels kwamen op voor sprong, maar net voor rust herstel de uitblinkster Angelique Hage het evenwicht. Smerdiek, dat zes spe lers miste, kreeg in de tweede helft veel kansen. Scoren deed de ploeg echter niet meer. Schrier snelste Zeeuw in halve van Egmond goes - Michel Schrier was gisteren de snelste Zeeuw in de halve mara thon van Egmond. De Vlissinger werd 53e in de wed strijd door de duinen en over het strand, in 1.14.41. Sjaak Luteijn uit Oostburg was de snelste atleet bij de soplussers. Hij werd 65e overall in 1.16.03. Ingrid IJsebaert uit Hulst was de snelste Zeeuwse vrouw. Zij legde de 21,1 kilometer afin 1.31.21. Handballers uit Middelburg verslaan Heerle 2 met 21-23. door Wim Kakebeeke middelburg - De handballers van EMM zijn de zware nederlaag bij Delta Sport 2 alweer te boven. Gis teren versloegen de Middelburgers Heerle 2 met 23-21. Bij de vrouwen was er na weken stilte eindelijk weer eens winst voor EMM. VHC 2 werd met 21-17 aan de kant gezet. Heerle 2-EMM 21-23: De equipe van Hans Dierickx blijft grillig presteren. Na de afstraffing tegen Delta Sport 2 werd er gestunt te gen Heerle 2. „De basis is en blijft dat je als team opereert", bena drukte trainer Hans Dierickx nog maar eens na de verdiende zege. „Iedereen wist wat er aan de hand was. De discipline binnen de groep is gelukkig weer hersteld." Verrassend was ook het optreden van debutant Remco de Kok. De Knappe zege van vrouwen Oostkapelle goes - De voetbalsters van Oostka pelle deden goede zaken in de eer ste klasse. De ploeg versloeg Mui den met 2-3. Oostkapelle liet zich verrassen en keek al snel tegen een 2-0-achterstand aan. Mieky Petersen zette de zaken voor rust recht met een fraai schot en een binnentikkertje. Daarna was Muiden beter, maar een fel Oostkapelle greep in de slotfase de zege dankzij Mirjam van Belzen. Fonnie Verstraeten blijft langer bij Axel axel - Het bestuur van voetbalver eniging Axel heeft het contract met trainer Fonnie Verstraeten met één seizoen verlengd. De oud-speler is momenteel aan zijn eerste seizoen als oefenmeester bij de Zeeuws-Vlaamse zondag-vier deklasser bezig. Axel staat momenteel op de zesde plaats met zestien punten uit elf wedstrijden. ciosstudent trainde al een poosje mee en speelde nu zijn eerste wed strijd. Dat deed hij heel sterk. Scores EMM: Marcello Tax, Remco de Kok en August Bataille 5, Tijs de Vos en Wally Houtepen 3, Ben Alexandere 2. EMM 2-Mixed Up 12-21: Net als GSC heeft ook EMM niet veel in te brengen in deze ontmoetingen. Mixed Up is veel te sterk voor de Zeeuwse ploegen. Eric Dingeman- se: „Ik richt liever m'n pijlen op andere ploegen. Of je nu met 4 goals verliest of met 9. Je komt ge woon tekort." GSC-Internos 3 11-22: Net als Mixed Up is koploper Internos 3 een sterke ploeg in deze klasse. „Vandaag hadden we geen schijn van kans", aldus trainer Quinten. Vrouwen EMM-VHC 2 21-17: Te- De handballers van EMM zijn de zware nederlaag tegen Delta Sport 2 alweer vergeten. Ze ver slaan het sterke Heerle 2 in ei gen huis met 21-23. FM Sranang te sterk voor Brabantia: 4-8 veldhoven - Ondanks het ontbre ken van Steven Fitsch en Mootje El-Uarichi hadden de futsallers van FM Sranang geen moeite om Brabantia naar een nederlaag te spelen. In Veldhoven versloeg de ploeg de nummer laatst met 4-8. Bij de rust was het nog 2-2. Voor FM Sranang scoorden Ramon Da- hoe, Iby El-Uarichi (2x), Ugur Kah- veci (2x), Jasper Huisman en Weng Tran (2x). Van der Meet wint toernooi Amsterdam amsterdam - Tennisster Angeli que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke heeft het driesterren natio naal ranglijsttoernooi in Amster dam op haar naam geschreven. De 16-jarige speelster was in de fi nale met 6-1 6-1 veel te sterk voor Valeria Podda. In de halve finale had de als vijfde geplaatste Van der Meet al afgerekend met Talitha de Groot. gen VHC Igde EMM een bodem pje voor de weg naar boven. „Van daag heb ik gelukkig weer een team binnen de lijnen gezien," merkte coach Hans Nijsen na af loop op. Vooral achterin werden er dikke voldoendes gehaald. Het hoogste cijfer was weggelegd voor de jonge sluitpost Leonie Balie- mans. Scores EMM: Petula Brasser en Marieke Riemens 5, Danielle Carol, Cheyenne van Lieshout en Carolien Davidse 3, Denise Bergkamp en Renate Hendrikse 1 Tachos 2-OIympus 17-9: Een stunt tegen de ongeslagen koplo per zat er geen moment in. „Te veel zieken en Tachos staat niet voor niks zo hoog," zei Rita van den Velde na de nederlaag. EMM 2-Heerle 3 25-12: Het klasse- verschil was zo groot dat er ge noeg ruimte was om te experimen teren. Alle spelers kregen veel speeltijd. Voor het resultaat maak te dat niet veel uit. Heerle kwam geen moment in de wedstrijd. Vrouwen Forza raken verder achterop in promotieklasse. door Peter van Kouteren goes - Voor de volleyballers van Mytilus viel er zaterdag in de twee de divisie tegen koploper Florie/NVC geen eer te behalen. De Goese formatie kreeg volleybal les en verloor kansloos met 4-0. De vrouwen van Forza Schouwen Duiveland raakten in de promotie klasse A door een 2-3-nederlaag in de topper tegen MVC verder ach terop bij koploper Volley Zuid. De Zeeuwse nummer twee van de promotieklasse A zag door deze nederlaag de achterstand oplopen tot zeven punten. De mannen van Forza Schouwen Duiveland wonnen in een romme lig duel tegen Voko alleen de laat ste set: 1-3 (22-25, 23-25, 19-25, 25-21). De volleybalsters van Morres/Hulst zijn het nieuwe ka lenderjaar goed begonnen. De for matie van Guido de Beule versloeg koploper De Burgst op vreemde bodem met 2-3. Spivo profiteerde maximaal van deze puntendeling en voert door een 4-0-zege de ranglijst in de regiodivisie aan. Met drie punten minder dan Spivo vol gen de Zeeuwen op de met De Burgst gedeelde tweede plaats. Guido de Beule zei van zijn plóeg te hebben genoten. „We vormen steeds meer een collectief." Florie/NVC-Mytilus 4-0 (25-17, 25-17, 27-25, 25-17): Niet eerder dit seizoen werd Mytilus zo afgetroefd als zaterdag door de koploper van de tweede divisie. De thuisploeg haalde in aanvallend opzicht alles uit de kast. Daar kreeg Florie/NVC ook gelegenheid toe, omdat de Goese service niet lastig te verwer ken was. Na twee afgetekende ne derlagen beet Mytilus zich in de derde set hard werkend in de thuis ploeg vast. Daar kon nieuw setver- lies niet meer worden voorkomen. Na een nipte nederlaag gaf Mytilus zich gewonnen en werd voor de derde keer met 25-17 verloren. uit B3H 1 i 11 FUTSAL Competitie Walcheren. Eerste klasse: SVSW72 2-ZWNegen 6-2, Murre/de Vis ser 1-VAW 1 7-2, VZV 1-SVSW72 1 3-4, SV Sloga-ZW Tympaan 5-7, Milano-Slijte- rij Souburg 5-4, TCV 1-Meiveld 9-0. Tweede klasse: Uiterton 1-Voskamp boys 6-7, Uiterton 2-SC Baskensburg 3-4, Akkerdaas-Peter Christ 3-2, Domburg ZV 1-PSVW 4-2, Blauwwit/GenD 1-WZP 5-9, Eastman/FC Laurens 1 10-7. Derde klas se: Blauwwit/GenD 2 1-6, VZV 2-Fysio- therapie Knol 5-9, Geen Idee-EPZ 7-2, Dekker/Tramper-de Paauw 2-11, TSA-SC Torna 8-4, Baderie-TA 15-6. Vierde klas se: Gouwe Gheyt/SVB-Murre/de Visser 2 1-3, AFC-ZW Westkapelle 1 6-2, Schelde- mond-Ristorante Verdi 8-7, TCV 2-Aktie fiets 5-8, SV Torentijd-Schinkel ass 3-10, Arnemuiden-Domburg ZV 2 13-1. Vijfde klasse: Provincie Zeeland-ZW Westkapel le 2 3-4, VAW 2-FC Zeeland 3-12. FC Lau rens 2-Jobse timmerwerken 2-8, Draad krabbers-Schelde marinebouw 0-2, Don risicobeheer-Thermo products 6T3, Zeeuwsche Stryders-Varian bv 2-12. hoek - Op een middag die in het teken stond van het testen van spe lers, boekte Hoek zaterdag een on verwachte zege. De hoofdklasser startte tegen de profs van Lokeren met vijf vreem de gezichten in de basis en bleef makkelijk overeind. Met een benut te strafschop tekende Sarn Ysebae- rt kort voor rust voor de enige tref fer: 1-0. Bij Hoek werden de Ango lees Miguel, Diego van Wingen, Alan Grozdanic, Stijn Mahieu en Goesenaar Jihad Azzagari getest. De 25-jarige Mahieu liet de beste indruk achter. Hoek legde hem vast en hetzelfde geldt voor Groz danic. Diego van Wingen (19) mag zich de komende tijd bewijzen. Jan van de Weteringh liet zich in het duel met Denk en Zet verrassen en leed een nederlaag. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 29