PZC 21 Sport Ajax vernedert tien man AZ 30 en 31 22 en 23 Maandag 14 januari 2008 Istvan Bakx beleeft een heerlijk avondje met zijn ploeg KV Kortrijk Louis van Gaal lijdt op bekend terrein grootste nederlaag ooit: 6-1. door Jop van Kempen AMSTERDAM - Ajax is met een droomscenario begonnen aan de tweede helft van het seizoen. Na dat AZ een uur lang goed partij had geboden, maakten de Amster dammers met swingend voetbal gehakt van het tiental van Louis van Gaal, die zijn grootste neder laag ooit als trainer leed: 6-1. Het bleef maar high-fives regenen op de reservebank van Ajax. De eerste die zich de felicitaties liet welgevallen was Edgar Davids, die bij een 4-1-voorsprong in de 69e minuut met een gerust hart kon zitten. Kort daarop was het Kenneth Perez die de algehele te bij Ajax in moderne vertaalde. Met Davids (34) en Perez (33) Ajax weer wat rimpels op het jeugdige gezicht gekregen. Te gen AZ drukten die rimpels geen ouderdom uit, maar verbetenheid en volwassenheid. Na de bar slech te decembermaand (vijf punten uit vijf wedstrijden) waren de Am sterdammers hard toe aan de twee middenvelders die de ploeg van Adrie Koster meer mans maakten. Het was ook geen toeval dat Da vids en Perez aan de basis stonden van het beslissende doelpunt in het duel. De bebrilde veteraan stuurde Perez diep, die van de te slap verdedigende Ruud Vormer in het strafschopgebied mocht draaien en zo Klaas-Jan Huntelaar kon bedienen: 3-1. Na die goal in de 61e minuut was het een fiets tocht bergaf voor de Amsterdam mers. Eerder in de wedstrijd had Demy de Zeeuw Ajax al in het zadel ge holpen. Bij een 1-1-stand sloeg de AZ-middenvelder vlak voor rust een ingekopte corner met de hand uit het doel. Scheidsrechter Roelof Luinge en zijn assistent Wilco Lob bert konden niet zien dat de bal al over de lijn was geweest toen De Zeeuw hands maakte, dus volgde een strafschop en een rode kaart. Perez schoot binnen: 2-1. Na rust duurde het verweer van AZ nog een kwartiertje, maar na de 3-1 Tiet de ploeg van Van Gaal het hoofd hangen. In plaats van schadebeperking deed de ploeg daarmee aan zelfkastijding. De bij na-kampioen van vorig seizoen stortte het laatste half uur volledig in; iets wat je mag verwachten van een ploeg die dit seizoen stijf in de middenmoot staat. De ontregelde doelman Boy Water man spande de kroon. Na een half slachtige interventie bij de 5-1 speelde hij met nog een minuut 1^ Na een domme rode kaart voor Demy de Zeeuw, walst Ajax over AZ heen. Het wordt 6-1 en Adrie Koster kan tevreden zijn over met name Davids en Perez. op de klok verkeerd breed op Gre- tar Steinsson, waardoor Huntelaar er met zijn tweede goal een tennis- uitslag van maakte: 6-1. Hoewel Van Gaal de grootste ne derlaag leed uit zijn trainerscar rière was hij opvallend mild voor zijn ploeg. Maar in de wetenschap dat het seizoen nog lang is en dat AZ de komende weken nog speelt tegen SC Heerenveen, Feyenoord en PSV prentte hij de spelers na drukkelijk in het hoofd het goede spel van het eerste uur te onthou den en de laatste dertig minuten te vergeten. Koster was uiteraard blij met de ze ge, met het scoreverloop en met het spel van vooral Davids en Pe rez. Dat ook de van een langdurige knieblessure teruggekeerde Leonar do nog scoorde, paste prima in het droomscenario dat Koster met oudjaar voor ogen zal hebben ge had. pagina 23: Alves nog welkom pagina 30: Edgar Vergoossen ziet dat PSV alleen te weinig scoort in de Kuip Tip? sport@pzc.nl Darter Webster maakt favorietenrol waar FRIMLEY CREEN - De 24-jarige Welshman Mark Webster heeft zijn rol als favoriet op de Lakeside waargemaakt. De nummer één van de plaatsingslijst bracht gister avond het wereldkampioenschap van de dartbond DBO in Frimley Green op zijn naam. Hij versloeg in de eindstrijd Simon Whitlock met 7-5. Webster onttroonde in de halve finale titelverdediger Martin Adams. Hij won dat duel met 6-4 en beëindigde de eindstrijd met eenzelfde marge. Volleyballers niet naar de Olympische Spelen izmir - De Nederlandse volleybal lers missen de Olympische Spelen in Peking. Servië schakelde zater dag het team van bondscoach Peter Blangé uit in de halve finale van het olympisch kwalificatietoer nooi in Izmir. Nederland verloor, ondanks een goede wedstrijd, met 3-0 (25-23 27-25 25-21). De Serviërs waren gisteren in de fi nale ook te sterk voor Spanje (3-2), waardoor het team zich kwalifi ceerde voor Peking. pagina 26: Servië gooit de deur dicht Zidane verlangt naar terugkeer in voetbal parijs - Het begint weer te kriebe len bij voetbalgrootheid Zinedine Zidane. In een interview in het tijdschrift van de Franse sport krant L'Equipe laat de voormalige spelmaker van Frankrijk weten dat hij stilaan verlangt naar een terug keer in het voetbal. „Maar hoe, wanneer en in welke functie weet ik nog niet", gaf hij aan. Zidane is momenteel druk met het opzetten van voetbalprojecten in Marseille, de stad waar hij opgroeide. Manchester United weer naast Arsenal londen - In de Engelse Premier League is Manchester United de nieuwe koploper. De titelverdedi ger vernederde zaterdag het ge plaagde Newcastle United met 6-0, mede dankzij drie treffers van topscorer Cristiano Ronaldo. Concurrent Arsenal liet eerder op de dag thuis tegen Birmingham Ci ty punten liggen: 1-1. Daardoor staan beide rivalen op 51 punten. pagina 24: Arsenal voelt Afrika Cup nu ai Gatlin neemt advocaat van Landis in de arm salvo - De Amerikaanse sprinter Justin Gatlin heeft de advocaat van wielrenner Floyd Landis in de arm genomen. Raadsman Maurice Suh moet de olympisch kampioen op de 100 meter bijstaan in zijn be roep tegen de schorsing van vier jaar, die hij wegens doping kreeg opgelegd. Suh heeft Landis gehol pen in zijn zaak rond de positieve test van de renner tijdens de Ron de van Frankrijk in 2006. Hij kreeg een schorsing van twee jaar en ver loor zijn eindzege in de Tour. Mounir El Hamdaoui (links) heeft handen en voeten nodig om de zittende Ajacied Gabri af te stoppen. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 23