Collega's doden soldaten Balkenende en Bos zijn niet bang voor recessie Gelukkig was er schaatsen op televisie 36 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 711688 555530 Maandag 14 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 11 - los VROOMSHOOP - Nog nooit werd de zondagsrust in Vroomshoop zo geëerbiedigd als gisteren. De hele dag was het muisstil op straat in de zuidoosthoek van het kanaal dorp, dat op slot ging door neer dwarrelende asbest in de wijk. Dat kwam vrij in de nacht van za terdag op zondag bij een brand in een opslagruimte voor kunststof fen van het bedrijf Auba Kunststof Recycling. Het vuur sloeg over op een naastgelegen tennishal. „Het lijkt wel weer autoloze zon dag", zegt mevrouw Louter uit de Oranjestraat. Verder reageert ze ge laten op de mededeling dat ze haar huis maar beter niet uit kan gaan. „Onze straat is denk ik het minst getroffen omdat de wind is gaan draaien richting kanaal en dat was voor ons wel gunstig." Ook veel andere bewoners van het getroffen gebied van 300 bij 300 meter reageren schouderophalend. H. Gerrits uit de Hoofdstraat: „On ze tuin is al schoongemaakt door die witte maanmannetjes. Ons is geadviseerd binnen te blijven. We vervelen ons niet. Gelukkig is er schaatsen op tv." Burgemeester Helmer Koetje meld de gisteren dat het opruimen van het asbest mogelijk tot woensdag duurt. De circa 1500 bewoners van het gebied waar het asbest terecht kwam wordt aangeraden in huis te blijven, mogelijk tot alles is op geruimd. Enkele scholen in het Overijsselse dorp blijven in ieder geval van daag dicht. Nederlandse economie wacht een prima jaar Grote trekkers horen niet op de openbare weg eens 77% 23% aantal reacties: 656 en 5 WMS3ËËÊÊÊÊÊÊM Zeeland: 2, 3, 11 t/m 15; Binnen land: 4 en 5; Buitenland: 6 en 7; Meningen: 9; Cultuur: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 21 t/m 35; Royalty: 36; Psychologie: 37; Televi sie: 38 en 39. Twee Nederlanders door eigen vuur gesneuveld in Uruzgan. DEN HAAG - De zaterdag in Uruz gan gesneuvelde Nederlandse sol daten zijn vrijwel zeker omgeko men door vuur van eigen troepen. Commandant Dick Berlijn van de strijdkrachten maakte dat gistera vond bekend. Ook twee Afghanen die aan Neder landse zijde meevochten, zijn door eigen vuur omgekomen. Een derde Nederlandse soldaat raakte op dezelfde avond bij gevechten met de taliban zodanig gewond dat zijn beide benen moesten wor den geamputeerd. Volgens Berlijn zijn de slachtoffers per ongeluk beschoten als gevolg van de duisternis, het slechte weer en een onoverzichtelijke situatie. Luchtsteun was daardoor niet al tijd mogelijk. De Koninklijke Mare chaussee onderzoekt in opdracht van het Openbaar Ministerie (OM) de gang van zaken. Berlijn stelt ook een eigen onderzoek in. De gesneuvelde Nederlanders zijn de 20-jarige soldaat eerste klas Wesley Schol en de 22-jarige kor poraal Aldert Poortema. Zij waren afkomstig van het 44e pantserin- fanteriebataljon uit Havelte. De ge wonde militair, de 20-jarige Mare van de Kuilen, maakt deel uit van het 12e pantserinfanteriebataljon in Arnhem. Premier Jan Peter Balkenende, vi- ce-premier Wouter Bos en minis ter Eimert van Middelkoop van Defensie reageerden gisteren ge schokt op het tragische nieuws. Zij Nederlandse militairen hebben zaterdag tijdens gevechten in Uruzgan per ongeluk twee Nederlandse soldaten doodge schoten. deden dat voor bekend was gewor den dat de militairen het slachtof fer waren geworden van eigen vuur. Het was de eerste keer dat twee Nederlanders op dezelfde dag om kwamen. In totaal hebben in Uruz gan nu veertien Nederlandse mili tairen het leven verloren bij vijan delijkheden. Van Middelkoop zei dat de trieste gebeurtenissen 'de vastbeslotenheid versterken om het doel van de missie te blijven najagen'. Net als Balkenende en Bos sprak hij zijn medeleven uit met de nabestaanden. pagina 5: eigen vuur ligt op de loer Volgens kabinet staat Nederlandse economie sterk. DEN HAAG - Nederland zal nauwe lijks last krijgen van de economi sche achteruitgang die de Verenig de Staten treft, meent het kabinet. Zowel premier Jan Peter Balkenen de als minister van Financiën Wouter Bos verklaarde het afgelo pen weekeinde dat de Nederland se economie 'sterk staat'. Volgens de minister-president is de Amerikaanse invloed op de Ne derlandse economie kleiner dan vroeger. „We hebben hier geen pu re paniek meer als het erg slecht gaat in de VS." Dat zou komen doordat tegenwoordig ook landen als China en India bepalend zijn, zegt Balkenende. De economieën van de Europese landen doen het goed. „En daarbinnen staat Neder land aan de top. De werkloosheid is nergens zo laag als hier. We moe ten zorgen dat die positie verder wordt versterkt", aldus Balkenen de. Wat de Nederlandse economie zou kunnen bedreigen, zijn vol gens PvdA'er Bos te grote salaris stijgingen. Hij zou willen dat werk gevers en werknemers een ak koord sluiten over loonmatiging. Een oproep daartoe vond hij ech ter te ver gaan. „Zo'n akkoord is hun verantwoordelijkheid." Balkenende suggereerde zaterdag 'grote projecten ter hand te ne men', zoals de aanleg van een ei land voor de Noordzeekust en het binnenhalen van het WK voetbal. KOLOMNA - Sven Kramer (links) en Ireen Wüst hebben gisteren in het Russische Kolomna het Eu ropees kampioenschap allroundschaatsen vero verd. De oppermachtige Kramer deed dat door WkJit ïtéa él, bij de mannen drie van de vier afstanden te win nen, Wüst zegevierde bij de vrouwen op de 1500 meter. Kramer (21) prolongeerde zijn Europese titel. Hij - -ar' was vooraf ook de grote favoriet. Voor Wüst was het haar eerste eindzege op een EK. Vorig jaar greep ze in Collalbo net naast het goud. foto Olaf Kraak/ANP www.pzc.nl Frederik en Mary maken eind aan geruchten nummer 1,40, zaterdag 2,00 9° HET WEER: O Bewolkt Felle kritiek Bush op Iran

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1