m producten Comfortabel in het vliegtuig Van Limburg tot Brazilië Graadmeter ^REISRRDRR.fML m reizen@wegener.nl 2 i reizen 151024-3650360 PZC Isjfsl Zaterdag 12 januari 2008 redactie.reizen@wegener.nl 024-3650360 Reizen per vliegtuig gaat snel. Met handige attributen kan het ook comfortabel zijn. Oordopjes Vliegen is over het algemeen comfortabel, maar oorklach ten komen veel voor. Vooral bij het landen. Gehoorbe- schermer FlyFit zorgt voor een betere drukregeling tij dens het stijgen en dalen. Ge durende de reis in de lucht dempen de achtergrondgelui den, waardoor je fitter op de plaats van bestemming aan komt www.gehoorbeschermers.nl Comfortabel reizen Hoe gaat de tijd in het toestel het prettigst voorbij? Daar zijn een aantal tips voor te ge ven. Drink bijvoorbeeld meer dan u gewend bent (non-alco holische dranken) om uitdro ging te voorkomen. Gebruik lichte maaltijden en doe oefe ningen in de vliegtuigstoel. De site van Schiphol biedt een aantal oefeningen voor nek, voeten, schouders, ar men en knieën. www.schiphol.nl Wekelijks vragen we lezers om hun mening. Ditmaal waren we benieuwd naar de vraag: wat zijn uw reisvoornemens in 2008? r Steeds meer mensen gaan op vakantie. Een groot deel van hen gaat zelfs meerdere malen per jaar. Voor 2008 zijn er dan ook weer de nodi ge reisvoornemens gemaakt. Van Limburg tot Brazilië. „Ik ga met twee vriendinnen back- packen in Australië", Iaat Cynthia weten via de website v^n ReisRa- dar. „We hebben dit idee al jaren en hebben nu besloten om het eindelijk echt te gaan doen." Brazilië blijkt in populariteit toe te nemen. „Het moet er gewoon heerlijk zijn als ik de verhalen mag geloven", vertelt Otto Moole- naar. Corinne gooit het in 2008 over een hele andere boeg in vergelij king met vorig jaar. „Normaal gaan wij elk jaar kamperen. Vorig jaar wilden we comfort. Toen hebben we een vliegreis en hotel in Italië geboekt. Eenmaal daar misten we toch wel de knus heid van een camping. In 2008 gaan we weer gewoon met de tent weg." Dennis Groeneveld heeft geen specifieke reiswensen voor het nieuwe jaar. „Ik ben al in heel veel werelddelen geweest. Op vakantie gaan, is gewoon heel erg belang rijk voor mij. In de zomer ga ik in illustratie Saskia van der Linden ieder geval naar Cuba. Ik ben daar één keer eerder geweest, maar heb niet het idee dat ik toen alles heb gezien." Dit jaar zijn ook de Olympische Spelen. China kan een groot aan tal toeristen verwachten vanuit Nederland. Bert: „ik heb de kaar ten voor het Olympisch voet baltoernooi ai besteld. Op vakan tie naar China was altijd al een droom voor mij. Als voetbalfanaat wordt deze droom nu nog mooier." Dat de vakantie niet altijd ver weg hoeft te gaan, blijkt wel uit de reactie van Ria. „Wij gaan, net als ieder jaar, ook in 2008 weer naar de camping in Limburg. Lekker drie weken onbezorgd op vakantie. Daar kijk ik nu al J naar uit." De uitslag (T) Twee keer Horloge met tijdzones Wie door de lucht reist, pas seert soms meerdere tijdzo nes. Daarom is een horloge waarin meerdere tijden kun nen worden opgeslagen ide aal. Ook leuk als je weer te rugbent, dan kun je altijd nog even schakelen naar je vakan- tietijd. Wij vonden het afge beelde horloge van Timex wel handig, omdat het maar liefst drie tijdzones heeft. Op de site van wereldhorloge.nl kun je het uurwerk boven dien 'passen'. Adviesprijs 59 euro www.wereldhorloge.nl Tegen de angst Wie bang is om te vliegen, reist niet echt prettig. Ie voelt je opgesloten zodra de deur van de cabine dicht is, je hebt hoogtevrees of je bent ge woon bang dat het vliegtuig neerstort. Eigenlijk begint de angst al ver voor vertrek. Toch zijn er mensen die je van deze angsten afkunnen helpen. Niet met gewone logi ca: 'autorijden is gevaarlijker', maar met mind logica. El www.mindtuning.nl Nekkussen Zeker op lange vluchten kun nen vliegtuigstoelen behoor lijk gaan irriteren. Voor wie de tijd wil doden met slapen, kan dat buitengewoon hinder lijk zijn. Met een nekkussen kan een ieder geval de nek ontlast worden. Een goed kus sen omsluit de nek zodanig dat het hoofd kan rusten, zo dat de passagier meer ont spannen zit. Ze zijn er in veel uitvoeringen. Wij vonden de Winnie the Pooh-uitvoering aardig. Adviesprijs 11,99 Ei www.halfords.nl Met alle goede voornemens voor 2008 moeten er natuurlijk ook reizen worden geboekt. Maar wat is nu het beste? Vroeg boeken, of pas laat? ReisRadar is benieuwd naar uw ervaringen en tips. Wanneer boekt u uw zomervakantie? Wilt u ook uw mening geven, of heeft u nog tips voor ons? Ga naar www.reisradar.nl en doe mee met de Graadmeter! Of stuur direct uw reactie naar graadmeter@reisradar.nl Op vakantie Vorige week vroegen wij u: hoe vaak gaat u in 2008 op vakantie? Het blijkt dat wij nog altijd maar wat graag op vakantie gaan. Van alle stemmers gaat meer dan de helft twee tot drie keer op vakantie gaat. Elf procent gaat zelfs vier keer op vakantie. 38% 9^ (2) Drie keer 27% (3) Eén keer 17% (4) Vier keer 11% (5) Vijf keer of vaker 4% Geen enkele keer 3%

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 91