Toch fraude bij verkiezing Georgië Sanitair JÊ megadump! /TT Ida 1 Aanval VS valt slecht in Irak Bévler •Wastafels en kranen H tl Douchebakken 1 Douchewanden •Douchecombinaties Jl Douchekoppen Bewoners Sardinië zitten niet op afval uit Napels te wachten pzc Zaterdag 12 januari 2008 7 OVSE erkent vervalsing bij telling stemmen presidentverkiezing. den haag - Bij de presidentsverkie zing in Georgië is sprake geweest van 'grove, achteloze en bewuste vervalsingen bij het tellen van de stemmen'. Bij de Nationale kies commissie heersten 'chaotische toestanden'. Dat zegt de Duitse di plomaat Dieter Boden. Hij was voorzitter van de groep waarne mers die namens de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) de stembusgang controleerde. Bodens uitspraken, gedaan in de Frankfurter Rundschau, zijn opval lend. Daags na de verkiezing ver klaarde de OVSE-delegatie in Tibli- si dat de stembusgang 'in wezen' conform de maatstaven voor de mocratische verkiezingen was ver lopen. De delegatie stond onder leiding van Boden zelf. De oppositie in Georgië beweert al langer dat er met de stemmen gerommeld is om de herverkie zing van Saakasjvili zeker te stel len. Donderdag werd bij de rech ter een aanklacht neergelegd we gens manipulatie tegen de voorzit ter van de nationale kiescommis sie. Saakasjvili moest ruim 50 pro cent van de stemmen halen om herkozen te worden. Hij haalde 52,2 procent. Volgens de oppositie zijn er bewijzen dat er minstens 110.000 stemmen vervalst zijn ten gunste van het staatshoofd. Boden De nationale kiescommissie in Georgië kan de uitslag ongeldig verklaren. De kiescommissie heeft echter een meerderheid Saakasjvili-aanhangers. erkent dat bij de OVSE steeds meer berichten van eigen mensen binnenkomen over 'ernstige onre gelmatigheden bij het tellen van de stemmen'. Ondanks zijn kritiek wijst Boden een totaalonderzoek door de OVSE af. Alleen de natio nale kiescommissie in Georgië kan dat besluiten en de uitslag ongel dig verklaren. In de kiescommissie hebben Saakasjvili-aanhangers ech ter een meerderheid. bagdad - Irak is woedend over de Amerikaanse bommenregen die donderdag in het land viel. Vol gens plaatselijke notabelen hebben de troepen ten zuiden van de Iraakse hoofdstad Bagdad 'afgrijse lijke misdaden' gepleegd. Ze zouden in de streek van het dorp Arab labour met hevige bom bardementen hele woonwijken hebben platgegooid. De Ameri kaanse strijdkrachten meldden in korte tijd meer dan 20.000 kilo bommen op veertig verschillende doelen even ten zuiden van Bag dad te hebben geworpen. Doelwit van het bommentapijt was vol gens de Amerikanen een reeks schuilplaatsen van het terroristisch netwerk Al Qaida. De Raad van Ulema's, een raad van soennitische geestelijken, sprak gisteren van vele doden en gewonden. Getroffen werden vol gens de raad woonwijken en geen militaire posten van Al Qaida, zo als de Amerikanen beweren. De Amerikaanse majoor Alayne Conway verklaarde dat het om een van de grootste luchtaanvallen ging sinds de Amerikaanse invasie in Irak in 2003 begon. Alleen al in de eerste tien minuten van de aan val vielen er 38 bommen. Door al het geweld zijn miljoenen Irake zen van huis en haard verdreven. 'Noor misbruikte honderden kinderen' bergen - De Noorse politie heeft gisteren in de stad Bergen een man opgepakt, die wordt verdacht van het misbruiken van tussen de drie- en vierhonderd kinderen in Noorwegen in de afgelopen dertig jaar. Volgens Noorse media is de ver dachte een vijftigjarige miljonair met twee kinderen en zonder straf blad. Op basis van dna-sporen zou zijn identiteit zijn achterhaald. Vuurwapenverbod voor bewakers in vliegtuig brussel - Bewakers op vluchten binnen de Europese Unie mogen geen vuurwapens meer dragen. Noodsituaties zijn van de nieuwe regel uitgezonderd. Tot nu toe mochten de lidstaten zelf bepalen of de vluchten van hun nationale maatschappijen werden bemand met gewapende bewakers. De EU maakte de nieuwe regel gis teren bekend. Mijnexplosie eist zeven levens in Kazachstan abai - Een zware explosie in een Kazachstaanse kolenmijn van staal- gigant ArcelorMittal heeft gisteren zeven mensenlevens geëist. De gouverneur van de getroffen re gio Karaganda, Nurian Nigmatu- lin, zei verder dat 23 personen wor den vermist. Ook raakten zeker twaalf kompels gewond door de explosie. Op het moment van de explosie waren er 190 werknemers aan het werk in de mijn. Oppositie Kenia kondigt protesten aan nairobi - De Keniaanse oppositie heeft haar aanhangers gisteren op geroepen om volgende week mas saal de straat op te gaan, uit pro test tegen de volgens haar onrecht matige herverkiezing van presi dent Mwai Kibaki. De demonstra ties staan gepland voor volgende week woensdag, donderdag en vrij dag. De politie heeft de acties ver boden. Alles van gerenommeerde merken! Zolang de voorraad strekt. A GOES Nobelweg 2-28b, T: 0113 - 24 95 31 I V(Gelegen tegenover Gévier) 1Openingstijden: donderdag en vrijdag BOUW- EN AfBOUWMATïRIAlEN 13.00 -17.00 uur, zaterdag 9.30 -14.30 uur ROME - De gouverneur van Sardinië, de pragmati- Het eerste schip met overvolle vuilniswagens leen met politieknuppels worden vrijgemaakt, sche Renato Soru, was de enige die meteen 'ja' werd in de haven van Cagliari echter opgewacht Gisteren vond Soru bij het ontbijt dertig zakken zei tegen het verzoek van premier Prodi om vuil door woedende eilandbewoners. vuil in zijn tuin. uit Napels te verwerken. De weg naar een nog geheime stortplaats kon al- foto Giuseppe Ungari /ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7