Ireen Wüst blijft aan AZ vraagt in zaak Alves om ^'er k§men 106 Zeker nog vijfjaar schaken in Wijk aan Zee 42 Zaterdag 12 januari 2008 pzc Anelka verkast van Bolton naar Chelsea LONDEN - Chelsea heeft zich giste ren versterkt met Nicolas Anelka. De 28-jarige Franse spits komt over van Bolton Wanderers. Anel ka ondertekent bij Chelsea een contract voor 4,5 jaar. Bolton ont vangt naar verluidt zo'n 20 mil joen euro. Chelsea maakte haast met de trans fer van Anelka. De Londense club heeft personele problemen in aan vallend opzicht. Didier Drogba en Salomon Kalou doen mee aan de Afrika Cup, terwijl Andrei Sjev- tsjenko ontbreekt door een enkel blessure. Anelka maakte dit sei zoen in 22 wedstrijden elf doelpun ten voor Bolton. Eerder kwam de spits uit voor Arsenal, Liverpool, Manchester City en Real Madrid. Wielrenner Kessler twee jaar geschorst BERN - Wielrenner Matthias Kes sler is wegens doping voor twee jaar geschorst. Die straf is gisteren opgelegd aan de 28-jarige Duitser. Kessler werd voor aanvang van de Ronde van Frankrijk betrapt op het gebruik van het verboden spierversterkende hormoon testos teron. Zijn werkgever Astana zette de ren ner uit de ploeg voor de Tour en ontsloeg hem op staande voet na dat ook de contra-expertise posi tief uitwees. Matthias Kessler mag nu tot 26 juli 2009 niet meer in wedstrijden uit komen. Owusu-Abeyie met Ghana naar Africa Cup accra - Oud-Ajacied Quincy Owu su-Abeyie is door de Ghanese bondscoach Claude Leroy opge roepen voor de Afrika Cup, die vanaf 20 januari in Ghana wordt gehouden. Ook PSV'er Eric Addo maakt deel uit van de definitieve selectie. De Ghanese voetbalbond kreeg donderdag pas toestemming om Owusu-Abeyie te selecteren. De snelle aanvaller, die ook een Neder lands paspoort bezit, kwam in het verleden uit voor Jong Oranje maar koos voor zijn 21e verjaardag toch voor zijn andere vaderland Ghana. Owusu-Abeyie speelt mo menteel in Spanje bij Celta de Vi go. Daarvoor was hij actief bij Ar senal en Spartak Moskou. Haase en Middelkoop dicht bij hoofdtoernooi Melbourne - Tennissers Robin Haase en Matwé Middelkoop heb ben de derde en laatste kwalifica tieronde van de Australian Open bereikt. De als eerste geplaatste Haase was in twee sets te sterk voor de Duitser Julian Reister: 7-6 (2) 6-3. Middelkoop versloeg Fe- derico Luzzi uit Italië: 6-3 7-6 (1). Jesse Huta Galung, de derde Neder landse man in het kwalificatietoer nooi, kwam niet voorbij de twee de ronde. De Amerikaan Wayne Odesnik liet de 22-jarige Haarlem mer kansloos: 6-3 6-0. pagina 44: Michaëlla Krajicek is fit voor eerste Grand Slam Primera Burger Korte Delft 7 Hoek Damplein Middelburg Tel. 0118-63 35 74 Primera van 1 Westende Vrijlandstraat 87-89 Middelburg Tel. 0118-61 36 80 Primera Oost-Souburg Kanaalstraat 4 Oost-Souburg Tel. 0118-4612 70 Dooiaege Drogisterij Szyd!owskiplein12 Axel Tel. 0115-56 51 86 Primera Vlissingen Walstraat 189 Vlissingen Tel. 0118-44 00 37 Carpentier Petra Nellie Eenhoornplantsoen 7 Oostburg Tel. 0117-45 28 30 Tabakswinkel De Pupekop Appelmarkt 27 Zierikzee Tel. 0111-41 50 63 Tabac Gifts Vuik Havenstraat 38 Terneuzen Tel. 0115-61 65 70 Primera Arnemuiden Langstraat 45 Arnemuiden Tel 0118-60 60 35 Tabakspeciaalzaak Ben Everse Sas van Gent Tel. 0115-45 17 06 Tabac en Gifts C.F. Diesch Markt 35 Middelburg Tel. 0118-61 22 58 Schaatsster is favoriete voor Europese titel in Kolomna. door Maarten van Helvoirt KOLOMNA - Het verontachtzamen van een verkoudheidje kwam Ir een Wüst duur te staan dit schaats seizoen. Toch is ze dit weekeinde bij het EK weer topfavoriet. Enigszins gepikeerd stapte Ireen Wüst eind september op van de in terviewtafel. Omdat het gespreks onderwerp haar niet aanstond. Haar eigen longarts had in het blad van de KNSB aangekaart dat veel schaatsers problemen met hun luchtwegen niet altijd even se rieus nemen, maar met een concre te oplossing was ze in het verhaal niet gekomen. Dan heeft het ook geen zin erover te debatteren, vond Wüst. „Ik kan er niks mee", zei ze nog net in de deuropening. Een maandje later was het eerste serieuze schaatsweekend van dit seizoen, het Nederlands kampioen schap afstanden. Maar de grossier in eremetaal stond verre van fit op het ijs. Omdat ze tijdens het trai ningskamp kort voor het NK een sluimerende verkoudheid had ver waarloosd. Geen goud derhalve en op de 500 meter niet eens een tick et voor de worldcups. Internatio naal viel de olympisch kampioene en drievoudig wereldkampioene vervolgens met zevende, achtste en zelfs dertiende plaatsen vies te gen. „Omdat ik niet genoeg macht in mijn benen had, kon ik het tech nisch niet bolwerken." Professioneel gezien is het een mis stap van Wüst geweest om haar ge kuch niet te melden bij de ploeglei ding. Maar goed, fouten zijn er om van te leren. Ze zal nu toch wel va ker stilstaan bij de waarschuwen de woorden van haar longarts? „Waarschijnlijk trap ik er nog wel een keer in. Want ik vind dat je als topsporter niet te snel moet pie pen. In trainingen zoek ik ook al tijd de grens op. Omdat ik mijn lichaam steeds beter leer kennen, zal ik niet snel overtraind raken. Maar met zo'n verkoudheidje is het dus moeilijker inschatten." Wüst is een ontegenzeglijk een topsportvrouw, ze kan afzien als geen ander. Maar ze is niet het type dat alles zelf wil uitvogelen om alsmaar beter te worden. Ze vindt het juist fijn om in een pro fessionele ploeg als TVM te zitten. „Waarom zou ik alles zelf uitvin den, als ik ook kan profiteren van de kennis en ervaring van ande ren?" 'Ik denk dat ik al meer heb meegemaakt dan veel van mijn leeftijdsgenoten' Pas halverwege december, in Er furt, toonde de schaatsster uit Goirle weer iets van haar glorie. Op de ïooo meter werd ze tweede op maar viertienden van Anni Friesinger, terwijl het verschil in eerdere races nog ruim twee secon den was geweest. Maar worldcups zijn voor Wüst niet meer dan luxe trainingswedstrijden; het gaat haar om de grote titeltoernooien. Van daag begint in het Russische Ko lomna het eerste in een reeks van vier: het Europees kampioenschap allround. Vorig jaar greep ze in het Italiaan se bergdorp Collalbo naast de titel. Op de afsluitende vijf kilometer had Wüst een comfortabele voor sprong van veertien seconden op de Tsjechische Martina Sablikova, maar bij de eindafrekening kwam ze 0,13 tekort. „Met mijn hoofd was ik al bij de finish, maar in wer kelijkheid was ik nog honderd me ter terug. Ik ben een vechter, rijd altijd op karakter, maar dit keer protesteerde mijn lichaam. De man met de hamer kwam langs en die sloeg me een paar keer. Het is echt mijn grootste teleurstelling van 2007 geweest." Maar de macht in haar benen is he lemaal terug, voelt ze. Nu de regie nog. Want de heerseres van het vo rig jaar heeft nog niks aan- sprekends gewonnen dit seizoen. ]a, het NK allround twee weken ge leden, maar dat zag ze meer als een 'noodzakelijke plaatsings wedstrijd' voor dit EK. „Ik heb de laatste tijd veel brieven gekregen van fans, die schreven 'misschien moet je dit en dit eens proberen'. Het zijn ongetwijfeld goedbedoel de adviezen, maar ze gaan bij mij het ene oor in en het andere uit. Als BN'er moet je misschien ieder een te vriend houden, maar die mensen komen allemaal uit Ver weggistan, daar heb ik niets aan. Ik sta niet open voor een andere route." Want ze weet dat januari, februari en maart voor haar altijd de oogst maanden zijn geweest. En dan is het EK nog niet eens hét piekmo ment van het jaar. „Ik wil in Ko lomna ook top zijn, tuurlijk, maar mijn hele trainingsopbouw van dit seizoen is gericht op het WK allround." De teleurstellingen - en niet te ver geten de successen - hebben haar de afgelopen twee jaar volwasse- ner gemaakt. „Het lijkt wel alsof ik eeuwig word gezien als dat meisje dat onverwachts olympisch kam pioen werd en heel hard in de ca mera schreeuwt. Maar dat ben ik allang niet meer. Ik denk dat ik al meer heb meegemaakt dan veel van mijn leeftijdsgenoten." mir Kramnik. De 32-jarige Rus deelt op de meest recente wereld ranglijst de koppositie met de In diër. Saillant detail: de huidige (Anand) en voormalige (Kramnik) mondiale kampioen strijden in het najaar in Bonn in een twee kamp om de alleenheerschappij. 'Corus' geldt derhalve als de op maat tot het wereldtitelgevecht. Anand mag overigens vandaag in de eerste van dertien ronden vol aan de bak. Opponent is Teimour Radjabov, de jongeling uit Azer beidzjan die in 2007 in Wijk aan Zee verrassend met Anand met de eindzege aan de haal ging. ijmuiden - Het veertiende lustrum kreeg gistermiddag bij de loting, de traditionele openingshandeling van het schaakfestival, een feeste lijk tintje. Corus Chess Tournam ent weet haar voortbestaan in elk geval verzekerd tot en met 2013. De verscholen boodschap zat giste ren verpakt in in de woorden die Marjan Oudeman, divisiedirecteur van de Corus Group, op een video band uitsprak en waarmee zij de bijzondere band tussen het staalbe drijf uit IJmuiden en het denksportgala in Wijk aan Zee me moreerde. „Zeventig jaar geleden begon een groep medewerkers van het toenmalige Hoogovens met een schaaktoernooi. En zie waar dat initiatief toe heeft geleid: één van 's werelds mooiste en hoogst geclassificeerde schaaktoernooien. Een evenement dat wij met gepas te trots sponsoren en waarvan in middels vaststaat dat het tot en met de 75e editie zal plaatsheb ben." De huidige jubileumaflevering gaat overigens de annalen in als één van de sterkste ooit. Liefst ze ven spelers uit de mondiale top tien nemen deel. Titelverdediger Viswanathan Anand behoort tot het deelnemersveld, evenals Vladi- Heerenveen houdt overgang 'op verzoek van speler' tegen. alkmaar - AZ heeft gisteren bij de KNVB een spoedarbitragezaak aangevraagd inzake de overgang van Afonso Alves van SC Heeren veen naar de Alkmaarse eredivi- siesclub. De zaak dient komende woensdagavond in Zeist. AZ beschikt inmiddels over een ge tekende transferovereenkomst tus sen AZ en de Friese eredivisieclub voor de overgang van de Brazili aanse spits. Ook over het aandeel in de transfersom waar Alves vol gens zijn contract bij Heerenveen recht op heeft, is door alle partijen overeenstemming bereikt. Met de aanvaller is de Alkmaarse club ook persoonlijk akkoord. Alves zou AZ zo'n 18 miljoen euro kosten. De problemen bij de transfer lig gen volgens AZ bij Heerenveen, dat weigert een overschrijvingsfor mulier voor de KNVB te onderte kenen. Heerenveen bevestigde gis teren dat het de overschrijvingspa pieren niet tekent. „Alves en zijn zaakwaarnemers hebben gisteren per fax aangegeven dat Alves niet wil worden overgeschreven naar AZ. Heerenveen en AZ bereikten op 30 december al een akkoord over de transfer, met als één van de voorwaarden dat er op 5 janua ri ook een schriftelijke overeen komst zou zijn tussen Alves en Heerenveen over de beëindiging van zijn contract. Die was er niet op 5 januari en nu nog niet. Daar door is voor ons de transfer ook niet rechtsgeldig", zegt directeur al-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68