Sport Jr/jlf 141 Hoek neemt afscheid van John Schot BenZeker Zes maanden celstraf Marion Jones De goedkoopste hypotheek van Nederland? 42 en 43 43 Schaatsster Ireen Wüst heeft de macht in haar benen terug Zaterdag 12 januari 2008 Hedwiges Maduro kondigt zijn vertrek aan bij Ajax Tip? sport@pzc.nl Hoofdklasser ziet geen perspectief meer door blessureleed en gedrag. door Barry van der Hooft terneuzen - De speler die als de nieuwe architect van het elftal werd binnengehaald, is na een half jaar al weer weg bij Hoek. John Schot (23) kreeg donderdagavond van de beleidsbepalers bij de hoofdklasser te horen dat het beter zou zijn om per direct te vertrek ken. Door zijn slepende liesblessu re is hij amper van waarde geweest voor de club en het kan nog maan den duren voor hij helemaal fit is, luidt de verklaring van Hoek. De aanvaller kon aan het begin van dit seizoen al nauwelijks door één deur met Wim Hofkens. De trainer eiste dat Schot uit de se lectie werd verwijderd, maar Hofkens werd kort daarop zelf ont slagen. De Tholenaar slikte toen al pijnstillers, om ondanks een blessu re aan de lies toch te kunnen spelen. „Eigenlijk ben ik nooit echt fit geweest", vertelt Schot. „Maar ik wilde wel alles geven. Op een ge geven moment kon het zo echt niet verder en heb ik rust geno men." Via Hoek kwam hij onder behan deling bij een fysiotherapeut en de Hoek-Lokeren Hoek speelt vanmiddag om 14.30 uur een oefenwedstrijd tegen Lokeren. De Belgische profclub heeft toegezegd met de eerste selectie af te reizen. Tijdens het duel test Hoek liefst vijf spelers. Vier van hen zijn afkomstig uit België. De vijfde speler die zijn kun sten mag vertonen is Jihad Az- zagari. Hij kwam eerder uit voor onder meer Kloetinge, Cercle Brugge en ASWH. De eerste helft van dit seizoen speelde hij bij Jong FC Utrecht. De club uit de Domstad heeft zijn contract ontbonden. nieuwe trainer Willem Leushuis zou een afspraak met een specialist maken. Schot: „Daar heb ik niets meer van gehoord." In het Belgische Hamme liet hij vervolgens vier injecties in zijn lies zetten. „Daarna moest ik weer rust nemen. Afgelopen maandag ben ik eerder gestopt met trainen, dins dag ben ik behandeld en heb ik binnen gefietst. Donderdag heb ik wel meegetraind, maar ben ik ook eerder gestopt. Na de nieuwjaarsre ceptie moest ik in de bestuurska mer komen en vertelden ze me dat het beter was om er een punt ach ter te zetten. Bij Hoek denken ze dat het nog lang gaat duren voor dat ik weer helemaal fit ben. Ik denk er anders over." Technisch adviseur Paul Telussa treedt namens Hoek als woordvoer der op. „We hebben zijn situatie met de technische commissie geë valueerd", zegt hij. „John is vanaf het begin geblesseerd geweest, heeft veel aangepast getraind en het werd er niet beter op. We dén Voetballer John Schot komt niet meer uit voor hoofdklasser Hoek. De reden is dat hij door zijn liesblessure nog amper van waarde is geweest voor de club. ken niet dat hij op korte termijn volledig fit en inzetbaar is. Dat duurt nog maanden en dan zit de competitie erop. John heeft heel veel potentie en iedereen wachtte op het moment dat het eruit kwam. Maar dat is niet gebeurd. Hij wilde het graag laten zien, maar door die liesblessure ging hij forceren. Het is ook in zijn eigen belang dat hij nu een periode rust kan nemen." Dat het gedrag van Schot, die de af gelopen maanden enkele keren de huisregels overtrad, ook een rol heeft gespeeld, wil Telussa bevesti gen noch ontkennen. „Het is een samenloop van omstandigheden. Door zijn blessures hebben we nooit de speler gezien waar we bij Hoek op hadden gehoopt. Dat on derkent hij zelf ook. Een fitte John Schot zou voor ons een bepalende speler zijn geweest." Naast John Schot is ook Patrick Okoro inmiddels vertrokken bij Hoek. De in Antwerpen woonach tige Afrikaan bleek niet over een verblijfsvergunning te beschikken. „Eigenlijk kwam hij dus iedere keer stiekem de grens over", zegt Telussa. „Dat was niet meer verant woord. Voor hemzelf niet en ook niet voor Hoek." John Schot zal niet meer uitkomen voor zaterdag-hoofdklasser Hoek. foto Camile Schelstraete white plains - De Amerikaanse ex-atlete Marion Jones (31) is ver oordeeld tot een celstraf van zes maanden met een proeftijd van twee jaar en een taakstraf van 800 uur omdat ze in 2003 tegen Ameri kaanse overheidsagenten meineed heeft gepleegd in haar ontkennen de verklaringen over dopingge- bruik in 2000 en 2001. De rechter rekende Jones ook aan dat ze de betrokkenheid van haar (tweede) man Tim Montgomery bij een grootschalige financiële fraude heeft verzwegen. Jones, win naar van drie gouden medailles op de Olympische Spelen van Sydney in 2000, leverde na een openbare bekentenis in oktober 2007 al haar plakken in bij het IOC. Jones verzocht de rechter om reke ning te houden met haar jonge kin deren van wie ze geen dag geschei den wilde worden. Rechter Karas bleek daarvoor ongevoelig. Jones gaat op 11 maart de gevange nis in. De rechter sprak de maxima le straf uit om een signaal af te ge ven aan atleten die 'dopingmidde- len hebben misbruikt en waarden als arbeid, toewijding sportiviteit hebben verwaarloosd'. „Atleten zijn rolmodellen", betoogde hij. Gulliver voor het eerst geen wereldkampioene frimley green - De Engelse vedet te Trina Gulliver heeft gisteravond verrassend de finale van het WK darts verloren. De zevenvoudig we reldkampioene kreeg in haar acht ste finale op rij in Frimley Green klop van de Russin Anastasia Do- bromysova: 2-0. Gulliver schakelde donderdag nog de Vlissingse Karin Krappen uit in de halve eindstrijd. FC Twente komt in blessuretijd naast NEC nijmegen - NEC en FC Twente hebben gisteravond met een gelijk spel de competitie in de eredivisie hervat. De bezoekers namen in Nij megen door een treffer van Orlan do Engelaar in blessuretijd alsnog een punt mee naar huis: 2-2. De late gelijkmaker was wel conform de krachtsverhoudingen. FC Twente staat nu gedeeld vier de, NEC bezet de veertiende stek. 0 BenZeki vergelijkt en helpt u op weg!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67