Binnenland opruiming terco Tweespalt plan jonge werklozen Kom binnen. Slachtoffer autobom aangehouden Filmpje YouTube verraadt leden van jeudbende Sportauto's bewonderen in Maastricht pzc Zaterdag 12 januari 2008 5 MAASTRICHT - Liefhebbers van (klassieke) sport auto's kunnen op InterClasssics TopMobiel in Maastricht hun hart ophalen. De roemruchte merken Ferrari en Porsche tonen tot zondag in MECC Maastricht alle hoogtepunten uit hun 60-jarige historie. Bezoekers vergapen zich aan de Ferrari Formule 1 wagen van ex-coureur Mi chael Schumacher. Ook de Ferrari 212 Inter uit 1954 van Prins Bernhard is er te bezichtigen. Op de foto is Martijn (12) onder de indruk van de grill van een Duesenberg. foto Marcel van Hoorn/ANP FNV en CNV lijnrecht tegenover elkaar wat betreft werkleerplicht. den haag - De werkleerplicht waarmee staatssecretaris Abouta- leb (Sociale Zaken) jonge werklo zen wil uitsluiten van de bijstand, verdeelt de jongerenvakbonden van de FNV en CNV. FNV Jong noemt het plan discrimi nerend en overweegt juridische stappen; CNV Jongeren is juist blij dat er geïnvesteerd wordt in scho ling en werk voor bijstandsgerech tigden tot 27 jaar. Voorzitter Judith Ploegman van FNV Jong zei gisteren te vrezen dat jongeren worden uitgesloten van sociale zekerheid. Klaas Pieter Derks van CNV Jonge ren erkent dat de leeftijdsgrens 'lukraak' lijkt, maar ergens moet een grens worden getrokken. „Het gaat erom dat duurzaam geïnves teerd wordt in werkloze jongeren om hun kansen te vergroten." Aboutaleb wil in 2009 gemeenten gaan verplichten om werklozen tot 27 jaar die aankloppen voor bij stand, een aanbod te doen voor werk, scholing of een combinatie van beide. Als jongeren het aan bod weigeren, hebben ze ook geen recht op een uitkering. met heel veel keus lange vorststraal - goes Kans op 'cartoonrellen' door film Wilders den haag - Nederland loopt door de Koranfilm van Geert Wilders een 'reëel risico' op rellen en een economische boycot, zoals Dene marken twee jaar geleden door de cartoonrellen. Daarvoor waar schuwt terrorismedeskundige van het Instituut Clingendael Edwin Bakker. Bakker houdt er rekening mee dat de reacties op Wilders' Ko ranfilm in het buitenland heftiger zullen zijn dan in Nederland. Be doeling is dat de film aan het eind van de maand wordt uitgezonden. Ladingdieven gepakt met hulp van loktrucks breda - De politie heeft eind vorig jaar met lokvrachtwagens tien la dingdieven in de val gelokt. De proef met de loktrucks vond plaats in de arrondissementen Breda, Den Bosch en Arnhem. In Brabant zijn de geprepareerde vrachtwagens onder meer ingezet langs de A58 bij Gilze en Oirschot. Bij Gilze is twee keer getracht een loktruck te kraken. Dat resulteerde volgens de KLPD in één geval direct tot een aanhou ding. Aanstekers voldoen nog niet aan de regels den haag - De helft van de win kels die aanstekers verkopen, heb ben nog aanstekers in het schap staan die per 11 maart aanstaande verboden zijn. Het gaat om weg werpaanstekers die niet kindveilig zijn en aanstekers met een fantasie afbeelding erop die aantrekkelijk zijn voor kinderen. Dat zegt direc teur Emile 't Hart van groothandel Alfons 't Hart. Vanaf 11 maart moeten alle weg werpaanstekers die verkocht wor den kindveilig zijn. delft - De Haagse crimineel die het slachtoffer was van een auto bom is donderdagavond in het zie kenhuis aangehouden. Dat liet zijn advocaat Michel van Stratum giste ren weten. De Hagenaar wordt vol gens de raadsman verdacht van verboden wapenbezit. De 43-jarige man raakte bij de aan slag een middelvinger kwijt. roermond - De politie heeft acht jongeren uit Roermond aangehou den die zich de afgelopen maan den schuldig hebben gemaakt aan een reeks scooterdiefstallen, straat roven en inbraken in woningen en auto's. De politie kwam de jeugdbende op het spoor omdat de betrokken jongeren filmpjes op de internetsi te YouTube zetten, liet de politie gisteren weten. Op deze filmpjes was te zien hoe bendeleden op in Duitsland gestolen scooters rondre den. Op een van de internetfilm pjes werd een jongen herkend, waarop hij kon worden aangehou den. De andere zeven konden spoedig daarna worden ingere kend. De gestolen scooters werden gebruikt bij straatroven en inbra ken. De jongeren moeten zich binnen kort verantwoorden voor de rech ter. Ben jij een professional en een talent in je vak? Zoek je volop ontwikkelingsmogelijkheden? En heb je iets meer? Iets wat zich moeilijk op papier laat uitdrukken. Iets wat te maken heeft met goed in je vel zitten. Kom dan eens binnen bij Yacht. Kom kennismaken Op 23 januari kom je alles te weten over jouw carrièremogelijkheden bij Yacht. Speciaal voor professionals in de vakgebieden Bouwkunde Civiele Techniek, Finance, Human Resource Management, ICT, Legal, Logistics, Marketing Communicatie, Procurement en Technology. Meid je aan Kom op 23 januari naar de Yacht-vestiging bij jou in de buurt. Ga naar www.yacht.nl/carriere- avond en meld je aan. Upload je cv, dan laten wij weten of jouw profiel aanleiding is voor een kennismakingsgesprek op 23 januari. Meer weten? Wil je meer weten over werken bij Yacht, maar ben je op 23 januari verhinderd? We maken graag een persoonlijke afspraak met je. Neem rechtstreeks contact op met de vestiging bij jou in de buurt. Kijk op www.yacht.nl voor adressen en telefoonnummers. YACHT. MENSEN VAN BETEKENIS.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5