Zeeland Belegger steekt geld in Walstraat UITVERKO 'Onderzoek naar financiën bibliotheek' Bewoners kiezen kunstwerk INCLUSIEF METEN MONTEREN! Belastingaangifte? Jonge poëten Boulevardspel veroveren bieb J__3 Vaca Interieur LET OP ACTIE LOOPTTOT 10 FEBRUARI 2008! B PZC Zaterdag 12 januari 2008 I 29 Brabantse investeerder knapt overkant van Walstraat-Zuid op. vlissingen - De opgeknapte pan den in de Walstraat-Zuid in Vlis singen hebben een positief effect op de verpauperde panden aan de overkant: een Brabantse belegger heeft er drie gekocht en gaat ze res taureren. Het gaat om Walstraat 25 en 27 en nummer 58 van het Groenewoud, om het hoekje. De Walstraatpan- den - met die azuurblauwe gevels - vormden vroeger samen een gro te pizzeria, maar staan er al lang vervallen bij. De bovenverdieping is al bijna leeg. Het pand aan het Groenewoud zit rechts van lijsten maker Weijens. Dat is een Rijks monument waar studenten wo nen. Die kunnen daar blijven, aan de indeling wordt weinig veran derd. De bestemming van de Walstraatpanden wijzigt wel. Er komt geen horeca meer in. De be gane grond wordt geschikt ge maakt voor winkels, met een grote winkelpui en een nieuwe kleur op de buitengevel. Boven komen per pand twee huurappartementen. Eind dit jaar moeten ze allemaal klaar zijn. Allemaal bedacht en be taald door Ton Kemkens, van vast goedbedrijf Patrimonium (letter lijk: cultureel erfgoed) uit Oss. Hij is ook nog bezig met het voormali ge skihutcafé vooraan in de Walst raat, op nummer 3. Niet louter om geld aan te verdienen, zegt Kem kens („anders zou ik ze wel met- De voormalige pizzeria in de Walstraat-Zuid is gekocht en staat een restauratie te wachten. foto Ruben Oreel een doorverkopen"), maar om iets moois achter te laten. Wat dat be treft kan hij zijn lol op in Vlissin gen. „Er staat inderdaad genoeg dat een opknapbeurt kan gebrui ken. Maar dat verdient Vlissingen ook. Het is een mooie stad die zich kan ontwikkelen tot een heel belangrijke badplaats. Ik zie groot potentieel in deze stad." Anderen kennelijk ook. Walstraat-Zuid, aan de zijde van het Scheldeterrein, lijkt maar het begin van de echte opknapreeks: ook de Jugendstil- panden krijgen nieuw leven inge blazen en straks Britannia nog. „Het is een gedurfde uitspraak op Walcheren, ik weet het, maar die mooie uitstraling van Middelburg moet naar Vlissingen komen. En dat gebeurt ook." N* Een belegger uit Brabant koopt drie panden in het beschermde stadsgezicht van Vlissingen. Eind dit jaar moeten ze opge knapt zijn. Van Daalen Advies Financieel Fiscaal advies TELEFOON lOl 13) 23 23 40 Studenten en cliënten Emergis buigen zich over 22 ontwerpen. middelburg - De nieuwe bewo ners van het voormalige pand van Rijkswaterstaat aan de Koestraat in Middelburg mogen zelf kiezen welk kunstwerk ze aan de wand in de centrale hal willen. Studenten van de Roosevelt Aca demy en mensen die via een bege leid-wonen-project van Emergis in het gebouw wonen, gaan via de zelfde entree het pand in en uit. Het is de bedoeling dat aan een wand in deze hal een kunstwerk komt. Eigenaar Woongoed heeft samen met het Centrum voor Beel dende Kunst (CBK) aan de Zeeuw se kunstenaars gevraagd een voor stel te doen. Op deze oproep heb ben 22 kunstenaars gereageerd. Hun ontwerpen zijn vanaf woens dag tot en met woensdag 23 janua ri te zien bij het CBK aan de Ba lans in Middelburg. De Koestraat-bewoners kunnen in die week hun stem uitbrengen op hun favoriete kunstwerk. Terneuzens raadslid pleit voor inschakeling van de rekenkamer. door Wout Bareman terneuzen - De rekenkamer van de gemeente Terneuzen moet de financiële positie van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen onderzoeken. Pas na afronding van dat onder zoek zouden de gemeenteraden een oordeel moeten vellen over de toekomstige aanpak van de biblio theken, die de exploitatie niet meer rond kunnen breien. Het idee om de rekenkamer in te schakelen, wordt gelanceerd door het Terneuzense raadslid Pim Broekhuysen (eigen lijst) en inmid dels onderschreven door verschil lende raadsleden in de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het bestuur van Bibliotheek Auto gestolen aan Gravenhof in Goes goes - In Goes is tussen donder dagavond 21.00 uur en vrijdagoch tend 6.45 uur een aan de Graven hof geparkeerde bedrijfsauto gesto len. In het voertuig, een witte Volkswa gen Caddy SDI, lagen schildersge reedschappen met onbekende waarde. De waarde van de auto is evenmin bekend, aldus de politie. Taakstraf na handel in cocaïne en xtc middelburg - Een 27-jarige man uit Ovezande is veroordeeld tot een taakstraf van vijftig uur. Hij werd ervan verdacht vorig jaar te hebben gehandeld in cocaïne en xtc. Bij zijn aanhouding werden 51 xtc-pillen en bijna twee gram cocaï ne gevonden. De man zei te heb ben gehandeld om met 'het snelle geld' uit de problemen te komen. HAAR VAN BOVEN I VAN BENEDEN w X Zeeuws-Vlaanderen, dat verant woordelijk is voor de exploitatie van zestien bieb's in de regio, riep vorig najaar de hulp in van de drie gemeenten. Die zouden hun subsi die moeten verhogen om de ergste nood te lenigen. Het bibliotheekbe- stuur kwam ook met enkele sane ringsvoorstellen. Broekhuysen: „Ik heb het angstige vermoeden dat het bestuur als be langrijkste oplossing de 'sluit maar een paar filialen'-variant naar vo ren schuift. Die is absoluut onbe spreekbaar." De voormalige gemeenten Sas van van Gent, Axel en Terneuzen heb ben volgens Broekkhuysen negen goed geoutilleerde bibliotheken in gericht. „Dat de exploitatie nu in eens problemen oplevert, verbaast me. Hoog tijd om de exploitatiecij- fers eens tegen het licht te hou den." Krijger Tabak Goes www.krijgertabak.nl zierikzee - De Openbare Biblio theek Zierikzee grijpt de landelijke gedichtendag op 31 januari aan om gedichten en jeugd dichter bij el kaar te brengen. In samenwerking met middelbare school Pontes Pieter Zeeman liet de bieb alle brugklassers een ge dicht schrijven. De beste winnen een prijs. De mooiste van de dichtsels wor den vanaf dinsdag op posters ten toongesteld in de Zierikzeese bibliotheek. Ze dingen mee naar de prijzen. De jury bestaat uit kun stenares Neeltje Meerman, docen te Nederlands Rolien Bakker en cultuurwethouder Wijnand Ren den. Zowel in de categorie vmbo als in de categorie havo/vwo vallen de drie beste gedichten in de prijzen. De winnaars worden op 31 januari om 11.40 uur bekend gemaakt in de bibliotheek. Daarna is de tentoonstelling nog te zien tot en met 7 februari. ^butters maken van uw huis een vi Superaanbieding! Shutters 60 mm in wit of ivoor. Standaarduitvoering nu voor illa! La Vaca Interieur Langeviele 77 Middelburg www.Lavaca.nl 0118 624325

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59