de weg' gaan in de slip WOON PLAZA MIDDELBURG 'Verkwansel brug niet aan Goes' Renovatie schouw in gevaar OPRUIMING! '■[oft Boxspring Bond zwijgt over Morres Auto rijdt loods Yerseke binnen BPZC Zaterdag 12 januari 2008 27 Trendhopper. oQ collection GoedSlapen' Elke ie zondag van de maand geopend! Gratis parkeren! www.woonplazamiddelburg.nl ARNEMUIDEN - 'Verkwansel ons mo nument niet aan Goes'. Met die op roep richtte Lieve Theune van de Wijkbeheergroep zich gistermid dag tot Middelburgse raadsleden, op bezoek in Arnemuiden. Hij pleitte voor het behoud van de monumentale voetgangersbrug en vond dat deze nabij de spoorbrug over het Arnekanaal moet worden geplaatst. Het dagelijks bestuur van Middelburg wil de brug uit het Stationsgebied echter overdra gen aan Goes waar deze het ter rein van de Stoomtrein Goes-Bor- sele kan verfraaien. De Wijkbe heergroep pleitte gisteren bij de raadsleden nadrukkelijk voor uit stel van dat besluit, zodat de groep zelf kan nagaan of plaatsing bij de Arne een betere oplossing is. HULST - De vakbond FNV Bondge noten heeft gisteren tijdens twee bijeenkomsten bij Morres Wonen in Hulst de leden geraadpleegd over de reorganisatie die bij het be drijf in gang is gezet. Vakbondsbestuurder Niels Suijker noemde de opkomst op de leden raadplegingen hoog. Die zijn in to taal door vijftig werknemers van Morres bezocht. Over de bevindin gen wil Suijker zich nog niet uitla ten. „De uitkomst gaan we begin volgende week eerst bespreken met de directie van Morres", is het enige dat Suijker kwijt wil. Morres maakte deze week bekend dat het de filialen in Deventer en Zaan stad afstoot. Daarnaast verdwijnen er bij de hoofdvestiging in Hulst 125 banen waarvan 105 via ge dwongen ontslag. Wie mag blijven en wie moet vertrekken, maakt Morres vandaag aan het personeel bekend. Volgens Suijker is de klap hard aangekomen en waren de werknemers geëmotioneerd. Reorganisatie van de Oosterscheldewerf gooit roet in het eten. door Joeri Wisse GOES - Misschien was het wel een beetje vragen om problemen. Na dat Betje, een Zeeuwse schouw, succesvol was gerenoveerd op de Goese Oosterscheldewerf was het de beurt aan De Nieuwe Zorg, de laatst overgebleven mosselschouw van Nederland. Nu, drie maanden na het begin van de omvangrijke klus, lijkt het houten schip uit 1924 zijn naam eer aan te gaan doen. „Het zit er niet meer in dat De Nieuwe Zorg, net als de Betje, helemaal in oude glorie wordt hersteld op de Ooster scheldewerf', zegt Wout Dijkstra van stichting De Nieuwe Zorg. Oorzaak van het naderende onheil voor de Philippine 67 is een reorga nisatie van het re-integratieproject van de gemeente Goes. De Ooster scheldewerf wordt bemand door twintig bijstandsgerechtigden. Het wegvallen van subsidie en een ge wijzigde samenstelling van de 'werknemers' van de werf nopen Goes te stoppen met het - ingewik kelde - werk van scheepsrestaura- tie. Dijkstra is nu druk bezig de toe komst van de mosselschouw veilig te stellen. „Ik heb een brief aan ge deputeerde Van Waveren geschre ven om te zorgen dat ook het twee de deel van de subsidie van 47.000 euro nog kan worden overge maakt." Met dat bedrag kunnen in elk ge val de spanten en de 'huid' van het schip worden hersteld. Om De Nieuwe Zorg ook van een nieuwe opbouw en tuigage te voor zien, is Dijkstra op zoek naar nieu we sponsors. „Misschien kan hij dan ergens anders worden afge bouwd, bij de werf van Stichting Behoud Hoogaars in Arnemuiden bijvoorbeeld." Om de PH67 vaarklaar te maken, is nog zeker 100.000 euro nodig, schat Wout Dijkstra in. Dat is wan neer de stichting geen manuren hoeft te betalen voor de restaura tie, zoals nu het geval is. „Als het op commerciële basis moet gebeu ren, moet je rekenen op 200.000 of 250.000 euro", zegt Dijkstra. YERSEKE - Een 57-jarige automobi liste uit Sprundel is gistermiddag rond half drie met haar auto dwars door de muur een loods bin nengereden in Yerseke. Het incident voltrok zich aan de Meerpaalweg. De politie maakte dit gisteravond bekend. Na het incident verklaarde de vrouw tegenover de politie dat zij getroffen was door een blackout. Zij wist zich niets meer te herinne ren van wat er gebeurd was. De vrouw klaagde na het ongeluk over pijn aan haar schouders, borst en nek. Ambulancepersoneel heeft het slachtoffer behandeld, waarna zij naar huis kon. Chauffeurs van de Woonboulevard Poortvliet achter de rijsimulatoren tijdens de verkeersveiligheidsdag op het bedrijf. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 57