Zeeland 'Cowboys van N-Beveland en Intree maken samen plan voor deel havengebied Pluimpot breidt uit en Veilis °pde nels naar Be|s'= krijgt nieuw zwembad Bewoners van Deurloostraat gerustgesteld 26 Zaterdag 12 januari 2008 pzc Fakkelen bij Dow Terneuzen TERNEUZEN - De komende dagen is er extra fakkelactiviteit bij Dow in Terneuzen. Dat is het gevolg van het opstarten van het productie proces van één van de naftakra- kers. Die werd deze week uit be drijf genomen wegens een storing. De afgelopen dagen zijn reparatie werkzaamheden uitgevoerd. Bij het opstarten van de kraker wordt gebruik gemaakt van de andere twee kraakinstallaties om eventue le overlast te beperken. Cursus in Goes over familieopstellingen GOES - De Zeeuwse Volksuniversi teit houdt dit jaar een introductie cursus familieopstellingen. De cursus wordt voorafgegaan door een kennismakingsbijeen komst, maandag 21 januari om 9.30 uur in het ROC aan de Zuster straat in Goes. De cursus begint op maandag 28 ja nuari. Initiatief Kamperlandse metaalhandel wordt verwerkt in Masterplan. door Luc Oggel kamperland - De gemeente Noord-Beveland en metaalgroot handel Intree BV in Kamperland willen een gezamenlijke ontwikke lingsvisie voor het bedrijfsterrein aan de Havenweg maken. Er is een intentie-overeenkomst opgesteld, die volgende week aan de raad wordt voorgelegd. Intree wil haar terrein omvormen tot een recreatief/educatief parkje met een planetarium (een schaal model van het zonnestelsel). Ook wil het de binnenhaven exploite ren. Hoewel dat initiatief (nog) niet past binnen het bestemmings plan, is het volgens burgemeester en wethouders wel passend te ma ken binnen de toekomstvisie die Ouwoeravond in Paerehat 's-HEERENHOEK - Carnavalsstichting De Koenkelpot uit 's-Heerenhoek (Paerehat) houdt in de aanloop van het carnaval op vrijdag r8 ja nuari de traditionele Ouwoera vond. Ouwoerders van Paerehat en omstreken kunnen hun hart luchten over actualiteiten uit het dorp en de gemeente. De 'gröste Ouwoer van Paerehat' sleept de Gouden Microfoon in de wacht. Aanvang 22.30 uur in café Heieen boven aan de Bierdulve. Kostuums te zien in de Zeeuwse Rozentuin kats - In de Rozentuin van Kats is van 19 januari tot en met 22 maart een tentoonstelling te zien van kos tuumontwerpster Gerda Knuivers. Ze werkt samen met gezelschap pen als het Ro Theater en Het Groot Niet Te Vermijden Dans En Show Orkest. Ook zijn er work shops. Open op dinsdag tot en met zaterdag van 10 tot 17 uur. de gemeente heeft voor de Kam perlandse haven: een verdere ont wikkeling van de westoever voor watergebonden bedrijven, gefaseer de omvorming van de oostoever tot woongebeid en ontwikkeling van de binnenhaven tot jachtha ven. De kop van de binnenhaven biedt tevens ruimte voor voor wo nen en commerciële voorzienin gen. Het is de bedoeling om de di verse deelplannen één voor één op te pakken, waarbij een nog op te stellen Masterplan Haven Kam perland als leidraad zal dienen. Het masterplan is ook nodig om te komen tot een bestemmingsplan en toekomstige samenwerkingsaf- spraken. Noord-Beveland wil wat IJl Noord-Beveland en metaalhandel Intree willen samen een visie ma ken voor de ontwikkeling van een deel van het havengebied in Kamperland. Door eigenaar betrapte autodief ontsnapt WEMELDINGE - Een inwoner van Wemeldinge heeft er persoonlijk voor gezorgd dat hij zijn gestolen auto nog dezelfde avond heeft te ruggevonden. De man ontdekte om 23.00 uur dat zijn wagen niet meer op het Dorpsplein stond. Na drie kwartier zoeken zag hij zijn ei gen auto rijden over de Chezee- weg. Hij ging erachter aan en trof de auto weer aan op het Dorpsplein. Daar bleek dat deze was opengebroken en leeggeroofd. Nieuwjaarsconcert door Euphonia GOES - De muziekvereniging Euphonia uit Goes geeft morgen om 14.00 uur een nieuwjaarscon cert in Sportpunt Zeeland. Zowel de slagwerkgroep als de fan fare van de vereniging doet mee. Er is een gastoptreden van saxo foonkwintet MeetsReed en een jumpstyle demonstratie van dans school janvier. betreft de omgeving-Intrec in elk geval samen met het bedrijf op trekken om een onderzoeksdocu ment op te stellen, dat - mits er geen kinken in de kabel komen - uiteindelijk tot een exploitatieover eenkomst voor de ontwikkling van het gebied moet leiden. Er is echter wel een waslijst met zaken die in het oog moeten worden ge houden. Zo moeten er nog nadere afspraken worden gemaakt met erf pachters binnen het gebied, die mogelijk nog gevolgen hebben voor de uitvoering van de plan nen. Het college wil het onderzoeksdo cument in april voorleggen aan de raad. Een maand eerder heeft die dan, als het goed is, het Master plan al besproken. Voordat de raad zijn zegje erover mag doen is er eind februari een inloopavond voor inwoners, maar wanneer pre cies is nog niet bekend. Cursus veilig rijden voor chauffeurs van meubelzaak Poortvliet. door Paulus Houthuijs sint-maartensdijk - Verkeersvei ligheid is bij veel bedrijven nog steeds een ondergeschoven kindje. „Het is niet echt bepaald een sexy onderwerp", zegt beleidsmedewer ker verkeersveiligheid Klaas Ten- wolde van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, ROVZ. Daarom kregen vrachtwa genbestuurders van de woonboule vard in Poortvliet gisteren een les je voertuigbeheersing van Veilig Verkeer Nederland en het ROVZ. Op het logistiek centrum van de meubelzaak in Sint-Maartensdijk kregen de chauffeurs een slipcur sus, een kantelsimulatie en een rit je in een vrachtwagensimulator. In het magazijn van het logistiek centrum staan twee rijsimulato- ren. Ruud van Weerd bestuurt een van de virtuele wagens, maar dat gaat niet zo makkelijk. Hij schiet uit een bocht en slipt zo de berm in. „Je wordt gepromoveerd tot bijbestuurder", grapt een colle ga. „Ik zie dit toch meer als een spelletje", reageert Ruud. „Buiten op de slipbaan begint het echte werk pas." Maar voor de chauffeurs naar bui ten mogen, moeten ze eerst één voor één in de kantelwagen. Dat is een auto die mechanisch onderste boven gedraaid wordt. Vervolgens krijgt de inzittende instructies om er weer veilig uit te komen. „Voor al een kwestie van uitkijken dat je niet op je hoofd valt zodra de riem los is", vertelt Ruud nadat hij rus tig uit de auto is geklommen. Dan is het tijd voor 'het echte werk'. De chauffeurs moeten met hun vrachtwagen een noodstop maken op een gladde baan. Eerst met de hele wagen op het glibberi ge wegdek en daarna alleen met een kant op het gladde gedeelte. Zo ervaren de bestuurders hoe een vrachtwagen reageert als hij ge deeltelijk in de berm raakt. Ruud heeft dit wel eens meege maakt. „Het had net gesneeuwd, maar de berm was niet bevroren dus die was boterzacht. Ik raakte met een wiel naast de weg en toen zakte de wagen langzaam steeds dieper weg." Hij had geluk dat er een collega in de buurt was die zijn voertuig eruit kon trekken met een andere vrachtwagen. Daaf heeft gelukkig nooit zoiets meegemaakt. „Daarom is het juist een goede oefening voor mij", ver telt de chauffeur terwijl hij in de rij staat om te gaan slippen. Dan volgt er een signaal en scheurt hij op de slipbaan af Hevig schud dend en piepend komt de wagen tot stilstand, maar Daaf heeft de macht over het stuur niet verlo ren. Risicovol rijgedrag van bestelver- keer is niet alleen gevaarlijk vol gens Klaas Tenwolde. „Het is ook 'Verkeersveiligheid is niet echt bepaald een sexy onderwerp voor bedrijven' slecht voor hun imago. Als ik bij voorbeeld een chauffeur van een aannemersbedrijf asociaal zie rij den, hoeft hij niet meer langs te komen om bij mij een muurtje te metselen. Ze worden niet voor niets wel eens de cowboys van de weg genoemd." De verkeersveiligheidsdag wordt dit jaar op nog twaalf andere Zeeuwse bedrijven gehouden. De verkeersveiligheidsdag De dag is onderdeel van het plan 'verbetering verkeersvei ligheid bestelverkeer in Zee land' van het ROVZ en de Ei gen vervoerders organisatie (EVO). Het ROVZ hoopt dat de bedrij ven verkeersveiligheid door de ze actie permanent opnemen in hun beleid. De actie wordt dit jaar nog op twaalf andere Zeeuwse bedrij ven gehouden. Het aantal bestelwagens in Ne derland is het afgelopen jaar gegroeid tot ongeveer een mil joen. scherpenisse - Een bos bloemen en welgemeende excuses. De ge meente en Castria Wonen maak ten het daarmee donderdagavond goed met de bewoners van de La- ban Deurloostraat in Scherpenis- se. In december viel bij hen een nieuwsbrief met informatie over het woonzorgcomplex op de mat. Daaruit viel op te maken dat ne gen woningen tegenover dat nieu we zorgcentrum op termijn wij ken voor appartementen. Mensen waren woedend dat ze er zo ach ter moesten komen. De gemeente en Castria boden tijdens een bij eenkomst donderdag hun excuses aan voor de slechte communicatie. De meeste bewoners zijn gerustge steld. Op de plek van de woningen wordt nog lang niet gebouwd. „De wethouder heeft verzekerd dat het zeker tien tot vijftien jaar duurt", zegt bewoonster Heieen Potappel. Nieuwe eigenaar van vakantiepark wil er 250 bungalows bijbouwen. door Maartje Huijben SCHERPENISSE - Vakantiepark De Pluimpot in Scherpenisse wordt twee maal zo groot. De nieuwe ei genaar, het Limburgse Zuyder- borgh recreatie, heeft plannen om er 250 bungalows en een overdekt zwembad te bouwen. „We breiden uit richting Sint- Maartensdijk", zegt directeur Je roen Knols. „Er komen huisjes van kwaliteit met veel luxe. Wij rich ten ons niet op de massa. Over het zwembad zijn we nog in onder handeling met de gemeente. Het moet een bad worden dat zowel door recreanten als door de inwo ners gebruikt kan worden." De huidige camping telt 466 plaat sen. Die variëren van stacaravans en bungalows tot een trekkershut. „Dat blijft voorlopig zo. Dat is on ze filosofie", zegt Knols. „Wij ko pen recreatieterreinen die we op nieuw ontwikkelen. Daarbij gaan we uit van wat er al is." Het nieuwe terrein dat nu nog landbouwgrond is, krijgt een na tuurlijke uitstraling. „Ik begrijp dat mensen bezwaar hebben tegen ver stening", zegt de directeur. „Maar anderzijds krijgen ze er wel wat voor terug. Om de woningen heen komt veel groen. Het vakantiepark moet een verlengstuk van het na tuurgebied worden. Natuur, rust en ruimte passen bij Tholen. Ook de inwoners kunnen er straks wan delen." De uitbreiding van de cam ping begint volgend jaar. Per 1 februari is Zuyderborgh ook eigenaar van paviljoen De Zeester. „We maken er een brasserie van. Boven komt een vakantieverblijf voor kleine groepen." BATH - Het vrijliggend fietspad langs de Scheldelaan bij Bath is klaar om be reden te worden. Mensen die met name in de zomermaanden naar bijvoor beeld Lillo fietsen, hoeven nu niet meer bang te zijn om van hun sokken te worden gereden door automobilisten die gebruik maken van de sluiproute naar Antwerpen. Het fietspad is onderdeel van het integratieproject grensoverschrijdend fietsroutenetwerk van het Havenbedrijf Antwerpen en de gemeente Rei- merswaal. Ook de EU heeft eraan meebetaald. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 56