BB*? Muziekschool mogelijk naar Mythe m PZCI25 www.gobest.nl Gratis waterpark en kinderclub Jr 1 Bi BEVELANDEN-THC )LEN 42 en 43 35 Reizen l Daar moetje naar toe. Rechter schort behandeling zaak Goese exhibitionist op Populieren bij Oudelande tegen de vlakte Muur fort staat op instorten Operatie AZ rond met Alves, Heerenveen houdt transfer tegen Uitbreiding dorpen: niet zomaar een wijkje eraan plakken mA SB m Zaterdag 12 januari 2008 m 0 m Tip? redgoes@pzc.nl Goes wil culturele voorzieningen rond en in theater samenballen. door Frank Balkenende GOES - De Muziekschool in Goes verhuist wellicht van 'de villa' aan de Van der Spiegelstraat naar het Cultuurhuis in theater De Mythe. De gemeente onderzoekt deze mo gelijkheid in een poging cultuur voorzieningen samen te ballen in en rond De Mythe. De aanvankelijke insteek was om podium 't Beest in het Cultuur huis onder te brengen, met het oog op de geplande organisatori sche fusie van 't Beest en De My the. Als je onder één dak zit, komt in de praktijk samenwerking beter uit de verf, is het idee. De gemeente laat dat nu los van wege praktische en emotionele be zwaren. ,,'t Beest past niet in het Cultuurhuis. Daarmee heb je al di rect een groot praktisch probleem. Uitbreiding zou weer flink wat extra geld vergen", zegt wethouder Sophie van 't Westeinde. Een ander bezwaar is dat 't Beest een eigen cultuurtje heeft. Het poppodium richt zich op een jon ger publiek en kan draaien dankzij de inzet van honderd vrijwilligers. De typische Beest-sfeer zou wel eens verloren kunnen gaan als het podium onder dak komt bij De Mythe. Daarbij komt dat de ingang van 't Beest weliswaar aan de Beesten markt ligt, maar dat het gebouw feitelijk naast De Mythe ligt. Er zit tien meter tussen. „Daarom gaan we later kijken of er binnendoor Goes wil een cultuurplein aan het Bleekveld scheppen. Idee: muziekschool in theater De My the, galerie en kunstuitleen in nieuwbouw vlakbij het theater. een verbinding kan komen tussen beide podia", zegt Van 't Westein de. De Muziekschool, op zich best voor een verhuizing te porren, past wel in het Cultuurhuis. De vil la aan de Van der Spiegelstraat kan de gemeente, als eigenaar, verko pen. Van 't Westeinde: „Ik denk dat het als statig kantoorpand be ter te verkopen is dan 't Beest." De wethouder heeft een alterna tief voor de huidige bewoners van het Cultuurhuis: Kunstuitleen De Bevelanden en Galerie Van den Berge. Zij kunnen verkassen naar een te bouwen pand aan het Bleek veld. Dat was in het Masterplan Binnenstad voorzien aan de noord kant van het Bleekveld. Zo'n gebouw sluit aan op De My the en zal voor meer aanloop zor gen, is de stellige verwachting van Van 't Westeinde. „Nu zitten de kunstuitleen en de galerie toch een beetje verstopt. Als je vlakbij de entree van De Mythe huist, ben je veel meer een blikvanger." Ze heeft nog geen idee wat deze operatie in totaal kost. Dat vergt nader onderzoek. „Maar als het al lemaal lukt, krijg je toch een prach tig cultuurplein aan het Bleek veld." OUDELANDE - De Vereniging Natuurmonumenten laat de populieren op de Vijfzoodijk bezuiden Oudelande kappen. Daarna zijn de bomen op de Zuiddijk benoorden het dorp aan de beurt. In to taal gaan zo'n 280 populieren tegen de vlakte. Het karwei wordt uitgevoerd in het kader van het kap- en beplantingsplan dat Natuurmonumenten voor de Zak van Zuid-Beveland - inmiddels aange wezen als Nationaal Landschap - al enige jaren volgt. Het is de bedoeling dat vóór half april nieu we populieren worden geplant. foto Willem Mieras Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Elke week in de zaterdagkrant middelburg - Een 43-jarige Goese- naar zal nog even moeten wach ten eer hij zich voor zijn handel en wandel voor de politierechter mag verantwoorden. De politierechter oordeelde giste ren dat de reclassering eerst maar eens goed naar de man moet kij ken voordat de zaak inhoudelijk wordt behandeld en een oordeel wordt geveld. Eind mei stond de Goesenaar naakt voor het raam in zijn wo ning. Midden juli stak hij zijn ge slachtsdeel door de brievenbus van de voordeur en maakte daarbij heen en weer gaande bewegingen. T\vee weken later deed hij zicht baar voor voorbijgangers hetzelfde en kwam toen tot een orgasme. Wanneer de zaak wordt behan deld is nog niet bekend. door Lilian Dominicus ELLEWOUTSDIJK - Een binnenmuur van Fort Ellewoutsdijk staat op in storten. Vereniging Natuurmonu menten heeft het fort daarom sinds het begin van de kerstvakan tie voor onbepaalde tijd gesloten. Dat maakte de beheerder van het monument pas gisteren bekend. Een betonrand precies boven de entree van de tentoonstellings ruimte is losgeraakt, waardoor een gerede kans bestaat dat delen van de muur naar beneden kieperen. „Wij vonden het te gevaarlijk wor den, ook omdat er ouders met spe lende kinderen komen. Er is niet altijd iemand van ons aanwezig om toezicht te houden", verklaart boswachter Femke Deelstra. Hoe lang het fort gesloten blijft, is nog niet bekend. René Wink van Natuurmonumenten verwacht dat de deuren eind van deze maand weer open gaan. „We zijn nog be zig met offertes. Ik schat dat de re paratie 12 a 13.000 euro zal kos ten." Door de sluiting zijn de exposities Tussen land en water en Op, in en rond de Schelde niet te bezichtigen. Ook de vogeluitkijkpost aan de an dere kant van het fort is niet te be reiken. Tip? redactie@pzc.nl Die man van middelbare leeftijd uit Terneuzen moest acuut onder het mes. De specialisten in het ziekenhuis spraken van een uit de hand gelopen bovenbuik- wandbreuk, die snel verholpen diende te worden. En zo geschied de. Toen de man, een tijdje na de ingreep, uit de narcose bij kwam, ontwaarde hij de dienstdoende chirurg aan het voeteneind van zijn bed. De chirurg, een onver valste Vlaming, vertelde dat de bovenbuikwandbreuk een zelden geziene afmeting had en hoe hij het euvel had verholpen. „Ik heb een deel van uw darmen eruit ge haald om ze te inspecteren. Daar na heb ik ze, hopelijk voor u, weer op nummer teruggelegd."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55