Flinke schade na brand in woning Goes wil cultuur Plannen voor terrein haven Kamperland ja X/aca Interieur INCLUSIEF MEIEN MONTEREN! Kostuums in Rozentuin Kats Exhibitionist later voor rechter Vakbond zwijgt over Morres LET OP ACTIE UOOPTTOT 10 FEBRUARI 2008! s PZC Zaterdag 12 januari 2008 29 Zolder van hoekhuis brandt uit, mens en dier bUnwÊlCll blijven ongedeerd. door Martijn de Koning ZIERIKZEE - Een straat vol rook, ver schillende brandweer- en politie wagens, geschrokken bewoners en nieuwsgierige omwonenden. Even lijkt het gistermiddag goed mis te zijn bij een woningbrand op De Huijbertstraat in Zierikzee. De uit eindelijke schade beperkt zich tot het huis zelf: de zolder brandt uit, maar zowel de bewoners als hun huisdieren blijven ongedeerd. Even na één uur krijgt de brand weer in Zierikzee melding van een binnenbrand. De spuitgasten ruk ken met twee wagens uit. Omdat al snel blijkt dat het om een zolder- brand gaat, wordt ook een ladder wagen uit Goes opgeroepen. De Huijbertstraat staat dan al vol rook. In een hoekwoning van een rijtje van vier blijkt brand ont staan tussen het plafond van de bovenverdieping en de zolder. Eén van de gealarmeerde bewoners is zijn huis dan al binnengegaan door de ruit van zijn voordeur in te slaan. In de paniek kon hij zijn sleutel niet vinden. „En ik moest opschieten, want mijn katten za ten binnen", vertelt hij omwonen den zijn verhaal, wijzend op een snee in zijn hand. Samen met fa milie en buren haalt de man on dertussen kostbare spullen uit zijn huis om die een paar woningen verderop in veiligheid te brengen. De brandweer blust inmiddels de In een hoekwoning in De Huijbertstra van de bovenverdieping en de zolder. zolder, die volledig blijkt uitge brand. De omvang van de rookwol ken uit het dak nemen al snel flink af. De aandacht van het pu bliek richt zich daarom op burge meester Asselbergs, die de getrof fen bewoners een hart onder de riem komt steken. Het vuur heeft wel een gat in zo- in Zierikzee brak gisteren brand uit. wel het plafond van de eerste ver dieping als het dak gebrand. Bij de buren blijft de averij beperkt tot rookschade. „We hebben het dak provisorisch gedicht", vertelt Rens Vermeer, of ficier van dienst van de brand weer, even later. Hij spreekt van 'flinke schade'. Over het ontstaan let vuur ontstond tussen het plafond foto Dirk-Jan Gjeltema van de brand kan hij niets zeggen. „De technische recherche gaat dat uitzoeken." rj| Een zolderbrand in De Huijbert- straat in Zierikzee zorgde giste ren voor flinke schade. De brand, die voor veel rookontwikkeling zorgde, trok veel kijkers. Muziekschool mogelijk in theater De Mythe, 't Beest sluit niet aan. GOES - De Muziekschool in Goes verhuist wellicht van 'de villa' aan de Van der Spiegelstraat naar het Cultuurhuis in theater De Mythe. De gemeente onderzoekt deze mo gelijkheid in een poging cultuur voorzieningen samen te ballen in en rond De Mythe. De aanvankelijke insteek was om podium 't Beest in het Cultuur huis onder te brengen, met het oog op de geplande organisatori sche fusie van 't Beest en De My the. Als je onder één dak zit, komt in de praktijk samenwerking beter uit de verf, is het idee. De gemeente laat dat nu los van wege praktische en emotionele be zwaren. ,,'t Beest past niet in het Cultuurhuis. Daarmee heb je al di rect een groot praktisch probleem. Uitbreiding zou weer flink wat extra geld vergen", zegt wethouder Sophie van 't Westeinde. Een ander bezwaar is dat 't Beest een eigen cultuurtje heeft. Het poppodium richt zich op een jon ger publiek en kan draaien dankzij de inzet van honderd vrijwilligers. De typische Beest-sfeer zou wel eens verloren kunnen gaan als het podium onder dak komt bij De Mythe. Initiatief Kamperlandse metaalhandel wordt verwerkt in Masterplan. door Luc Oggel KAMPERLAND - De gemeente Noord-Beveland en metaalgroot handel Intree BV in Kamperland willen een gezamenlijke ontwikke lingsvisie voor het bedrijfsterrein aan de Havenweg maken. Er is hierover een intentie-overeen komst opgesteld. Intree wil haar terrein omvormen tot een recreatief/educatief parkje met een planetarium (een schaalmodel van het zonnestelsel). Ook wil het bedrijf de binnenha ven exploiteren. Hoewel dat initia tief (nog) niet past binnen het be stemmingsplan, is het volgens bur gemeester en wethouders wel pas send te maken binnen de toe komstvisie die de gemeente heeft voor de Kamperlandse haven: een verdere ontwikkeling van de west oever voor watergebonden bedrij ven, gefaseerde omvorming van de oostoever tot woongebied en ont wikkeling van de binnenhaven tot jachthaven. De kop van de binnen haven biedt ook ruimte voor wo nen en commerciële voorzienin gen. Het is de bedoeling om de diverse deelplannen één voor één op te pakken Er is echter wel een was lijst met zaken die in het oog moe ten worden gehouden. Zo moeten er bijvoorbeeld nog nadere afspra ken worden gemaakt met erfpach ters binnen het gebied, die moge lijk nog gevolgen hebben voor de uitvoering van de plannen. Het college wil het onderzoeksdo cument in april voorleggen aan de raad. KATS - In de Zeeuwse Rozentuin van Kats is deze winter een ten toonstelling te zien van kostuum maakster en -ontwerpster Gerda Knuivers. Theatergezelschappen als het Ro Theater roepen de hulp in van Knuivers. Er zijn ook work shops. De tentoonstelling is van 19 januari tot en met 22 maart, dins dag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. MIDDELBURG - Een 43-jarige Goese- naar zal nog even moeten wach ten eer hij zich voor zijn handel en wandel voor de politierechter mag verantwoorden. De politierechter oordeelde giste ren dat de reclassering eerst maar eens goed naar de man moet kij ken voordat de zaak inhoudelijk wordt behandeld en een oordeel wordt geveld. Eind mei stond de Goesenaar naakt voor het raam in zijn wo ning. Midden juli stak hij zijn ge slachtsdeel door de brievenbus van de voordeur en maakte daarbij heen en weer gaande bewegingen. TWee weken later deed hij zicht baar voor voorbijgangers hetzelfde en kwam toen tot een orgasme. Wanneer de zaak wordt behan deld is nog niet bekend. HULST - De vakbond FNV Bondge noten heeft gisteren tijdens twee bijeenkomsten bij Morres Wonen in Hulst de leden geraadpleegd over de reorganisatie die bij het be drijf in gang is gezet. Vakbondsbestuurder Niels Suijker noemde de opkomst op de leden raadplegingen hoog. Die zijn in to taal door vijftig werknemers van Morres bezocht. „De uitkomst gaan we begin volgende week eerst bespreken met de directie van Morres", aldus Suijker. Over de bevindingen wil Suijker verder niets zeggen. Morres maakte deze week bekend dat het de filialen in Deventer en Zaanstad afstoot. Ook verdwijnen er bij de hoofdvestiging in Hulst 125 banen waarvan 105 via ge dwongen ontslag. De meeste ba nen gaan verloren in de logistiek en op de administratieve afdelin gen. Wie moet vertrekken, maakt Morres vandaag aan het personeel bekend. utters 1 maken var» uw kiuis een villa! Superaanbieding! Shutters 60 mm in wit of ivoor. Standaarduitvoering nu voor La Vaca Interieur Langeviele 77 Middelburg www.Lavaca.nl 0118 624325

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 51