Zeeland Schuren in Noordgouwe niet gesloopt PZC Dure advocaten jagen gemeente op kosten www.gobest.nl Gratis waterpark en kinderclub SCHOUWEN-DUIVELAND 42 en 43 25 35 Man mishandeld in Zierikzee Operatie AZ rond met Alves, Heerenveen houdt transfer tegen Zaterdag 12 januari 2008 Afgeslankt bouwplan De Lelie wacht nog op fiat van de gemeente. door Piet Kleemans NOORDGOUWE - De oude 'schuren van Dalebout' aan de Brouwerij straat in Noordgouwe mogen voor lopig niet worden gesloopt. De ge meente Schouwen-Duiveland heeft eigenaar bouwbedrijf Boo- gert uit Oosterland de sloopver gunning geweigerd. Een sloopvergunning komt er pas als er een goedgekeurd bouwplan ligt en daar is op dit moment geen sprake van volgens de gemeente. Bouwbedrijf Boogert BV kocht twee grote en een kleine schuur, een koetshuis en een varkenskot aan de Brouwerijstraat in 2003. Boogert smeedde vervolgens sa men met de Schouwse woning bouwcorporatie Zeeuwland het plan De Lelie, dat voorzag in de bouw van appartementen in en woningen bij de schuren. In eerste instantie leken de plannen in rede lijk tempo ontwikkeld te kunnen worden, maar in 2006 kwam er een kink in de kabel. De eigenaar van een nabijgelegen camping te kende bezwaar aan omdat de wo ningen volgens hem te dicht bij de camping zouden komen. Dat was reden voor Boogert om het roer om te gooien en een alternatief plan te ontwikkelen. Daarbij was het uitgangspunt behoud (sloop en herbouw) van één schuur en sloop van de twee andere schuren, De al jaren leegstaande schuren aan de Brouwerijstraat in Noord- gouwe mogen voorlopig niet wor den gesloopt. Er moet eerst een goedgekeurd bouwplan liggen. het koetshuis en het varkenskot. In de schuur grenzend aan de be bouwing van de dorpsring van Noordgouwe wilde hij vier wonin gen realiseren en verdeeld over het resterende terrein nog acht wonin gen. De appartementen werden in zijn geheel uit het plan geschrapt en de rol van woningbouwcorpora tie werd er een op de achtergrond. Over het afgeslankte plan heeft Boogert echter nog geen overeen stemming met de gemeente en krijgt hij derhalve geen toestem ming voor sloop. „Het ligt wat ons betreft vast dat door sloop zonder goedgekeurde nieuwbouw oneven redige schade aan het beschermd dorpsgezicht wordt toegebracht", aldus de gemeente. De gemeente wil wel graag dat Boogert het as best uit de inmiddels al jaren leeg staande en bouwvallige schuren verwijdert. Af te dwingen is dat echter niet volgens een woordvoer der van de afdeling Ruimte en Mi lieu van de gemeente niet. „Alleen als bouwwerken gevaar op gaan le veren voor de omgeving kunnen wij ingrijpen." Bouwer Boogert zegt nog druk te sleutelen aan de plannen. „Het is voor ons een stuk minder aantrekkelijk geworden, maar we willen toch doorgaan met de plannen. Alleen de weg naar realisering van de plannen wordt langzamerhand wel erg on herbergzaam", aldus directeur J. Boogert van Bouwbedrijf Boogert. Desalniettemin gaat hij er vanuit dat hij uiteindelijk met gemeente en omwonenden - die op voor hand al aangekondigd hebben te gen verstrekking van een sloopver gunning in het geweer te komen - tot overeenstemming kan komen. „Derde kwartaal van dit jaar wil ik toch wel een stuk verder zijn." Uitbreiding dorpen: niet zomaar een wijkje eraan plakken Tip? redzzee@pzc.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Elke week in de zaterdagkrant Reizen l Daar moetje naar toe. ZIERIKZEE - Een 44-jarige Schouwe- naar is donderdagavond mishan deld door een onbekend duo. De man wilde parkeren in de Greve- lingenstraat in Zierikzee en kreeg daarover ruzie met een andere au tomobilist. Het slachtoffer kreeg een stomp in het gezicht en viel. Het duo verdween vervolgens. De politie zoekt getuigen. door Melita Lanting ZIERIKZEE - De advocaatkosten voor de gemeente zijn in 2007 fors hoger uitgevallen dan begroot. In de begroting van vorig jaar was 62.000 euro uitgetrokken en daar moet nog 25.000 euro bij opgeteld worden. „Ja", zegt wethouder W. Renden (financiën). „Het zijn du re jongens." De kostenoverschrijding komt om dat in het afgelopen jaar aanzien lijk meer gebruik is gemaakt van de diensten van een advocatenkan toor. „Er is een tendens dat we meer gebruik maken van juridi sche bijstand. Er zijn ook een paar flinke dossiers, daar zit onder meer Mondragon bij." De gemeen te is bijvoorbeeld geconfronteerd met een forse claim van een bu reau dat in het verleden ooit eens aan het project Mondragon had ge werkt. Nu het project opnieuw is opgepakt trok het bureau aan de bel en dan schakelt de gemeente de advocaat in. Daarnaast wordt de gemeente re gelmatig geconfronteerd met bur gers die een advocaat in de arm ne men. „En dan moeten we zelf ook." Renden geeft aan dat de ge meente wel eerst intern bekijkt of er voldoende juridische kennis in eigen huis te vinden is. De gemeente moet nog onderzoe ken of het budget voor 2008 nu al vast verhoogd moet worden. UMMM EE2SSB Tip? redactie@pzc Die man van middelbare leeftijd uit Terneuzen moest acuut onder het mes. De specialisten in het ziekenhuis spraken van een uit de hand gelopen bovenbuik- wandbreuk, die snel verholpen diende te worden. En zo geschied de. Toen de man, een tijdje na de ingreep, uit de narcose bij kwam, ontwaarde hij de dienstdoende chirurg aan het voeteneind van zijn bed. De chirurg, een onver valste Vlaming, vertelde dat de bovenbuikwandbreuk een zelden geziene afmeting had en hoe hij het euvel had verholpen. „Ik heb een deel van uw darmen eruit ge haald om ze te inspecteren. Daar na heb ik ze, hopelijk voor u, weer op nummer teruggelegd." De leegstaande schuren aan de Brouwerijstraat in Noordgouwe verpauperen in rap tempo. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 47