Zeeland Wederopstanding van de Première Hastens Mega Store Antwerpen zpzc Zaterdag 12 januari 2008 29 Populair Hulster café nog een keer open met carnaval. door Frank van Cooten hulst - Veel inwoners van Hulst en omstreken koesteren nog war me herinneringen aan het beken de café Première aan de Hout markt van Eric en Marice d'Hoog he. Hun wens om de sfeer van toen te beleven komt uit. Eric en Marice halen met carnaval nog een keer de nostalgie terug van het ooit zo populaire café. Het nu leegstaande pand aan de Hout markt is zaterdag 2 en zondag 3 fe bruari voor één keer weer omge doopt in de Pineut, de carnavals- naam van de Première. Marice staat weer achter de draaitafel, oude bekenden staan achter de bar en de oude Pineut, ooit ge maakt door carnavalsvereniging De Statie siert de gevel. „We staan garant voor één groot feest." Na dertien jaar kwam in 2003 een einde aan de Première en de Pi neut. „Veel mensen vragen me op nieuw een café te beginnen. In ons leven is daar echter geen plaats meer voor. Maar de passie is nog steeds aanwezig", zegt de hore- ca-ondernemer van onder meer brasserie Hogerop. Het echtpaar wilde de Première ei genlijk vorig jaar al met carnaval nieuw leven inblazen, maar de tijd was te kort. Toen ging het balletje wel rollen. Projectontwikkelaar Ka- rel Rietbergen, de huidige eigenaar van het pand, gaf toestemming en het dagelijks gemeentebestuur van Hulst zette het licht deze week op groen. „Met dank aan heel veel mensen is het nu wel gelukt. Er komt stie kem wel heel veel bij kijken. Zo moet het pand uiteraard aan de veiligheidseisen voldoen en we moeten schoonmaken. Het gaat om de mensen die komen. Die ma ken de sfeer. Zoals het vroeger was. Een samenspel van het team en onze gasten. Dat plezier komt met carnaval nog een keer terug." Eric d'Hooghe koestert het beeldje 'De Pineut', in 2003 geschonken door de carnavalsgroep 'de Kabou tertjes' op de laatste carnavals avond van het café. Het beeldje re fereert aan de bijnaam van de fami lie d'Hooghe. In zijn geboortedorp Heikant de Piene genoemd. „Ik weet nog steeds niet wie de Kabou tertjes zijn. Ik hoop dat ze zaterdag en zondag langskomen. Of d'Hoog- Horecaondernemers Eric en Mari- ce d'Hooghe halen met de weder opstanding van de Première nog een keer de nostalgie terug in Hulst. he ooit nog eens de Première hero pent, kan hij nog niet zeggen. „Nu in elk geval niet. Ik heb het reuze naar mijn zin met Hogerop. Maar zeg nooit nooit." Nog een keer de Pineut dus. Zater dag 2 februari van 29.00 tot 03.00 uur en zondag 3 februari van 14.00 tot 03.00 uur. Eric d'Hooge wil de oude tijden in De Pineut voor één keer laten herleven. foto Peter Nicolai Vlaamse Kaai 20 Antwerpen Tel. 03 237 73 83 Foutje is meevaller voor dumper van afval middelburg - Dankzij een foutje van het Openbaar Ministerie kan een 47-jarige inwoner van Hengst dijk een flink bedrag in zijn zak houden. De man moest zich giste ren voor de politierechter in Mid delburg verantwoorden omdat hij begin mei in Terneuzen drie pla ten met asbest zou hebben ge dumpt. De milieustraat wilde de platen niet accepteren en dus had de man ze maar in de berm voor de milieustraat gegooid. De officier van justitie eiste een boete van achthonderd euro. Poli tierechter G. van Unnik vonniste slechts tweehonderd euro, omdat uit niets bleek dat de platen inder daad asbesthoudend waren. Leerlingen Reynaert schenken 4200 euro hulst - Leerlingen van het Hulster Reynaertcollege hebben met de jaarlijkse kerstactie het ronde be drag van 4200 euro bij elkaar ge bracht. Op het Nieuwjaarsbal van de scholengemeenschap werd dit bedrag overhandigd aan vertegen woordigers van het Project Malawi en van de stichting Kenneth Friends International. Bij de kerst actie waren er in en om de school tal van activiteiten, met onder meer loterijen en een kraampjes markt voor de verkoop van lekker nijen. Het eindbedrag van 4200 eu ro was in nauwelijks twee uur tijd al behaald. Celuksbrief kost Terneuzense een boete middelburg - De twintigjarige Ter neuzense had vorig jaar toch maar geluk. 'U bent geselecteerd voor een nieuwe televisie', stond er op de fleurige brief die bij haar in de bus rolde. Dezelfde brief zorgde er overigens voor dat zij opnieuw werd geselecteerd, maar dan voor het ontvangen van een bekeuring. Midden maart werd de Vondel- straat in Terneuzen ontsierd door een enorme troep, bestaande uit vuilniszakken met afval, bankstel len en stoelen. En in één van die zakken zat de weggegooide brief met adresgegevens. De boete be taalde de vrouw niet. Gisteren von niste politierechter G. van Unnik dan ook tweehonderd euro boete. Dronken man rijdt zijn auto in de sloot HOEK - De politie kreeg gistermor gen rond vijf uur een melding bin nen dat er ergens in de buurt van Biervliet een auto in de sloot was gereden en dat de bestuurder in een woning zat in Hoek. Agenten troffen daar de bestuurder aan, een 26-jarige Vlissinger. Hij had snijwonden aan zijn arm en hoofd. Hij verklaarde dat hij met zijn auto in de slip was geraakt. De man is naar het ziekenhuis ge bracht. Daar is een bloedproef afge nomen omdat een blaastest aangaf dat hij onder invloed verkeerde. Agenten vonden de auto later in de sloot van de Braakmanweg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43