Rien Willemse staat op zijn kop Sluis wil koor graag behouden Schutting Sluiskil niet in strijd met afspraak Vechtersbaas vecht straf aan Kiekeboe wint onderwijsschaal Witwasser z PZC Zaterdag 12 januari 2008 27 Saint David's Minstrels gaat ongewisse toekomst tegemoet. door René Hoonhorst IJZENDIJKE - Ze was de oprichtster, inspirator en pianiste van het koor en bracht ook een dirigent naar Saint David's Minstrels in IJzendij- ke. Daarnaast was ze ook de (her)oprichtster en repetitor-diri- gente van The Dow Singers in Ter- neuzen, Marie-Louise Ceulemans-de Cort (66) uit IJzendijke overleed vorige week na een verkeersongeval enke le weken daarvoor. Ze werd giste ren onder grote belangstelling be graven op de begraafplaats van IJ zendijke. Daarvoor werd ze, in de katholieke kerk van haar voormali ge woonplaats, herdacht met een bijzonder herdenkingsconcert. Na tuurlijk traden 'haar' twee Zeeuws-Vlaamse koren op. Maar ook het Koor van de Vlaamse Ope ra (waarvan zij 25 jaar deel uit maakte), enkele (klein)kinderen en een voormalig leerling vertolk ten hun gevoelens op muzikale wijze. Tijdens het afscheidsconcert blikte ook de Sluise cultuurwethouder Maria le Roy terug op de vele ver diensten van de koordirigente en muziekpedagoge. Ze was niet al leen actief bij Saint David's Minstrels en The Dow Singers. Ze leidde en/of speelde mee met vele Zeeuws-Vlaamse muziekgezel schappen, waaronder het rooms-katholieke kerkkoor van IJ zendijke. Zonder haar inbreng gaan enkele koren een nu nog ongewisse toe komst tegemoet. Le Roy beloofde dat het gemeentebestuur van Sluis mee zal helpen bij het voortbe staan van Saint David's Minstrels, waarvan Ceulemans' partner Da vid Eynon dirigent is. Het koor heeft zijn domicilie in IJzendijke en biedt koorzangers én publiek uit de streek veel plezier, weten ze op het gemeentehuis. DEN HAAG - Een negentienjarige Terneuzenaar is het niet eens met zijn veroordeling door de politie rechter tot een halfjaar cel wegens twee geweldplegingen. Hij teken de hoger beroep aan. Gisteren probeerde advocaat A. Sol het Haagse gerechtshof te over tuigen dat het onderzoek van de politie de toets der kritiek niet kon doorstaan. De politie zou getuigen van de vechtpartijen de naam van de verdachte in de mond hebben gelegd. De Terneuzenaar was in 2006 betrokken bij een vechtpartij in de hal van een flat en in jonge rencentrum Kalasnikov in Terneu- zen. Volgens aanklager D. Kuiper zijn de getuigen echter voldoende duidelijk over het aandeel van de Terneuzenaar. Hij eiste een half jaar cel, een leerstraf agressiebe- heersing en een maand voorwaar delijke gevangenisstraf Uitspraak volgt over twee weken. Burenruzie over lengte omheining bij de ingang van dorpspark. door Eugène Verstraeten SLUISKIL - De meer dan veertig me ter lange betonschutting langs de tuin van bewoner E. Poppe uit de Baljuwlaan in Sluiskil is niet in strijd met de afspraken over de toe gang tot het dorpspark. Burge meester en wethouders antwoor den dat op vragen dan Cees Freeke (LCF). Die had opheldering ge vraagd over het conflict tussen Poppe en zijn buurman P. Van Hecke. Van Hecke beweert dat is afgesproken dat er een schutting De maatregelen rond de toegang voor het dorpspark in Sluiskil via de Baljuwlaan zijn volgens de ge meente uitgevoerd volgens de af spraken. van niet langer dan 28 meter zou worden geplaatst. Dat was reden, voor hem om akkoord te gaan met een toegang naar het dorpspark via de Baljuwlaan. Volgens B en W is de overeen komst uitgevoerd zoals die in fe bruari vorig jaar is vastgelegd. De gemeente heeft een 28 meter lange schutting geplaatst. In de bouwver gunning was daarnaast de vijftien meter lange schutting opgenomen die Poppe voor eigen rekening heeft geplaatst, aansluitend aan de gemeentelijke schutting. Tegen de hiervoor verstrekte vergunning zijn geen bezwaren ingekomen. B en W wijzen er op dat over de voortgang van het project voortdu rend overleg is geweest met Van Hecke. „Uiteindelijk is meegedeeld dat de inbreng van de gemeente ten einde was en dat het nu aan de beide buren was om in gesprek te komen." zaamslac - De schaal van Open Basis is gisteren uitgereikt aan di recteur Lonny Verbrugge van de stichting Kindercentrum Kieke boe. De trofee van het openbaar onder wijs in de gemeenten Hulst en Ter- neuzen werd voor de vijfde keer tijdens de nieuwjaarsreceptie van Open Basis uitgereikt. De schaal is bedoeld voor personen of organisa ties die zich verdienstelijk maken voor het openbaar onderwijs. Kie keboe exploiteert in ruimten van Open Basis kinderopvangcentra in Kloosterzande en Sluiskil. Over twee maanden volgt een opvang bij de Reynaertschool in Hulst. Ook kroonprins Willem Alexan der en prinses Maxima waren ge nomineerd voor de schaal, omdat zij dochter Amalia bij een openba re school aanmeldden. Het konink lijk paar was 'ingenomen' met de nominatie, maar kon een eventue le prijs niet erkennen om 'geen precedenten te scheppen'. TERNEUZEN - In zijn woning in Ter- neuzen is dinsdag om 06.00 uur een 35-jarige man aangehouden op verdenking van witwassen van goederen. Dat maakte de politie gisteren bekend. Een personen auto en sieraden zijn in beslagge nomen. De man zit nog vast. KINDEROPVANG OP MAAI Dagopvang O tot 4 j w 5u.tenstf.oo»se opvang c Weefceotfopwang 0 le» 12 |Ur Axel Hulst Zuiddorpe Temeuzen Schoorvdijke Philippine KomfiTgerust vrijblijvend langs l juultje is geopend van maandag t/m zondag iyan 06.30 tot 19.00 uur «vww.juuHje.nl •4K jHBtocentrumJuultjomukl deel uit vtnStkhiIngPioUno Susan Labijt met haar dochtertje Xem voor paviljoen Carrousel in Groede. Zij vreest voor haar broodwinning. foto's Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 41