Zeeland OPRUIMING 70% gezien, maar dat komt later wel 'Ik vraag me af hoe lang het nu weer gaat duren' morres TOT KORTING! m Mastodonten PZC Zaterdag 12 januari 2008 3 'Dit soort nieuwe verbindingen vergroot het eilanddenken' Carla de Paepe (VVD) 'Het belang van de openbaarvervoerklanten moet centraal staan' Annebeth Evertz (PvdA) 'We moeten niet makkelijk willen scoren door te gaan schelden' Gert-Jan Bouterse (SP) door Cornelleke Blok Als het aan de passagiers van het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Bresekens ligt, hoeft er niet lang meer gepraat te worden: een derde boot moet er komen. Het liefst zo snel mogelijk. „Pfiff...het is écht een opluchting", zegt Matthijs Ruytenberg (19) uit Schoondijke, die in Breda stu deert. „Ik zag vanochtend al op te gen de reis, maar toen hoorde ik dat de boot weer vaart. Ik ben heel blij." Het scheelt zo een uur reis tijd, zegt Tom van de Broek (20) uit Breskens, die ook wekelijks de reis naar Breda maakt. „We doen er anders drieënhalf uur over!" De jongens hopen dat er snel iets gedaan wordt om te voorkomen dat het veer wéér uit de vaart raakt. Tom: „Zo'n derde boot zou ideaal zijn. Vroeger, toen de PSD er nog was, had je altijd wel een re serveboot. Daar kon je tenminste van op aan. De politiek kan lang over die reserveboot praten, maar er moet nu eens iets gedaan wor den. Ik vraag me af hoe lang het nu weer gaat duren. In de tussen tijd ligt de boot er straks mis schien weer uit. Maar ja, er zit niet veel anders op dan hopen dat de Maxima blijft varen." Niek Haartsen uit Schoondijke kijkt bedenkelijk als hij hoort dat er verbetering komt in de situatie rond de veerboot. „Het zijn alle maal praatjes. Ze zeggen al tijden dat het beter wordt, maar de afge lopen weken lagen de boten er al weer allebei uit. Dat is toch ab surd?" Zijn vriend Donny Ver- duijn uit Breskens knikt instem mend. De ROC-leerlingen zijn het meer dan zat. Donny: „Vlissingen is voor ons vrijwel onbereikbaar als de boot niet vaart. Ik ben meer dere keren te laat in de les geko men. Dat is heel vervelend. Ik vind dat ze nu eens een beslissing moeten nemen en duidelijk tegen de passagiers moeten zeggen wat er gaat gebeuren. Het is niet duide lijk of er nou één, twee of hele maal geen boten varen. Een nieu we extra boot kopen lijkt me nog al duur. Het huren van een derde reserveboot is, denk ik, een goede oplossing." Hans Huijgens, die in België woont, is minder sceptisch. „Ik heb er wel vertrouwen in dat ze het probleem gaan oplossen, want het zou groot gezichtsverlies zijn als er over een jaar nog niks ge beurd is. Een derde boot is een goed idee, maar dan moet 'ie wel een stuk betrouwbaarder zijn dan de boten die er nu varen." Je vindt de auto die ie zoekt 'We hebben Zeeuws- Vlaanderen een betrouwbaar veer beloofd' George van Heukelom (SGP) Pearyweg 6, Goes, 0113-561812 www.autovermeulen.nl COMMENTAAR De rechter dwingt de bezitters van landbouwtrekkers en zware grondverzetmachines eens diep na te denken over de veiligheid. Het Amsterdamse gerechtshof bepaalde gisteren dat deze voertuigen niet verzekerd zijn als ze sneller kunnen dan 25 kilometer per uur. Deze uitspraak krijgt nog wel een vervolg bij de Hoge Raad, maar het lijkt erop dat politie en justitie de ongecontroleerde opmars van dit grote en snelle materieel nu echt zullen remmen. Dat is hard nodig, want nu razen soms heel jonge bestuurders, slechts in het bezit van een trekkercertificaat, met deze mastodonten door het steeds drukker wordende verkeer. Dit kan niet goed blijven gaan. De discussie over het gevaar van de grote trekkers, shovels en dumpers is al een paar jaar oud. In Zeeland zetten vooral politiechef M. Siderius en gedeputeerde Toine Poppelaars deze kwestie op de agenda. Zij moesten veel geduld hebben. Pas nu heeft: de Tweede Kamer een wetsvoorstel in voorbereiding dat dit zware verkeer opnieuw regelt. Den Haag wil de snelheidslimiet verhogen van 25 naar 40 kilometer per uur. Verder zou de bestuurder een echt 'groot rijbewijs' moeten hebben. Die wet zou in 2009 van kracht moeten zijn. Of dat gehaald wordt is de vraag. Maar op basis van de uitspraak van gisteren kan de politie al te gevaarlijk transport over de Zeeuwse wegen nu al wel aanpakken. In een landbouwgewest als Zeeland is daarbij overigens wel wat souplessse gewenst. ken in de Zeeuwse samenleving, na de droevige interne strijd van de voorbije periode. Onderweg wil hij de stand van za ken in de maatschappij onderzoe ken door middel van gesprekken met mensen die hij tegen het lijf loopt. Met zijn ervaringen wil hij de PvdA op zo veel mogelijk manie ren voeden; via het gewestelijk be stuur, de Tweede Kamerfractie en de fractie in het Europees Parle ment. Schuurman Hess onderneemt tot het voorjaar van 2009, het mo ment van nieuwe Europese verkie zingen, elke week zo'n voettocht. De tocht van volgende week voert hem van Hulst via Sint lansteen en Heikant naar Koewacht. „Ik kom hier natuurlijk geen men sen tegen" vertelde de eenzame wandelaar gistermiddag op de dijk op weg naar Emmadorp. „De mas sa heb ik hier nog niet gezien. Maar dat komt later wel. En die mensen zal ik ook opzoeken. Voor mij is dit de mooiste start die je 'Gewone mensen zoals ik moeten zich inspannen voor de democratie' kunt denken, in dit landschap dat zo onder druk staat." Schuurman Hess is geenszins een geoefend wandelaar, laat staan dat wandelen een hobby van hem is. „Ik heb al twee dagen een keer een uur geoefend." Ook van de afstand van ruim tien kilometer die hij gisteren moest lo pen, had hij van tevoren weinig studie gemaakt. „Ik heb op Google Earth de route eens bekeken en dacht: 'Dat moet kunnen'." In de loop van de komende maan den wandelen leden van het Euro pees Parlement, de Tweede Kamer, een lid van de regering, partijbestuursleden en bevriende PvdA'ers in etappes met Schuur man Hess mee. „Gewone mensen zoals ik moeten zich inspannen voor de democra tie. Als ze dat doen, kunnen ze ook veel bereiken." ■Pj De ontmoetingen van Schuurman Hess en de inzichten die hij daarbij opdoet, zijn voor iedereen te vol gen via www.devoettocht.pvda.nl. UW WOONWINKEL OOK OP www.morres.com WON IM En andere acties op de gehele collectie! Voor meer info: www.morres.com of kom langs. Hulst (Zeeuws-Vlaanderen) Industrieterrein Tol-Morres Industrieweg 2, 4561 GH Hulst, Zeeuws-Vlaanderen ma-do 10.00-18.00 uur vrij 10.00-21.00 uur zat 10.00-18.00 uur zon 10.00-18.00 uur vanuit Nederland tel 0114 - 388 388 7 dagen per week open Passagiers konden gisteren na weken van lange reistijd en ergernis voor het eerst weer gebruik maken van het fiets-voetveer tussen Vlissingen en Breskens. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 3