'Onderzoek financiën bibliotheek' Zeeland PZC 25 ZONDAG GEOPEND FNV zwijgt nog over Morres Brugman www.gobest.nl Gratis waterpark en kinderclub ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 35 Dow gaat weer fakkelen Reizen l Daar moetje naar toe. Terneuzens raadslid pleit voor inschakeling van de rekenkamer. door Wout Bareman terneuzen - De rekenkamer van de gemeente Terneuzen moet de financiële positie van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen onderzoeken. Dat zou eventueel kunnen gebeu ren in goed overleg met Hulst en Sluis. Pas na afronding van dat onder zoek zouden de gemeenteraden een oordeel moeten vellen over de toekomstige aanpak van de biblio theken, die de exploitatie niet meer rond kunnen breien. Het idee om de rekenkamer in te scha kelen, wordt gelanceerd door het Terneuzense raadslid Pim Broek- huysen (eigen lijst) en inmiddels onderschreven door verschillende raadsleden in de drie gemeenten. Het bestuur van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen, dat verant woordelijk is voor de exploitatie van zestien bieb's in de regio riep vorig najaar de hulp in van de drie gemeenten. Die zouden hun subsi die moeten verhogen om de ergste nood te lenigen. Het bibliotheekbe- stuur overhandigde de gemeenten een visiedocument met daarin een aantal saneringsvoorstellen. De Raadslid Broekhuysen (eigen lijst) heeft 'angstig vermoeden' dat het bestuur van Bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen de kleine filialen wil afstoten. drie verantwoordelijke wethou ders moeten aan de hand van dat document een voorstel formule ren. Broekhuysen: „Wij hebben als raadsleden nog geen inzage gehad in de verschillende oplossingen, die het bestuur aandraagt. Maar ik heb het angstige vermoeden dat het bestuur als belangrijkste oplos sing de 'sluit maar een paar filia- len'-variant naar voren schuift. Die is absoluut onbespreekbaar. De voormalige gemeenten van Ter- neuzen hebben - vaak met hulp van het bedrijfsleven - negen goed goutilleerde bibliotheken inge richt. Dat de exploitatie nu in en kele jaren tijd ineens problemen oplevert, verbaast me. Hoog tijd om de exploitatiecijfers eens tegen het licht te houden." Broekhuysen wil van B en W de garantie dat de kleine bibliotheken straks niet wor den geofferd. Hij vraagt ook om het meest recente cijfermateriaal en wil dat de rekenkamer het fi nanciële beleid doorlicht. Veel werknemers bij bijeenkomsten over reorganisatie Morres. door Harold de Puysseleijr HULST - De vakbond FNV Bondge noten heeft gisteren tijdens twee bijeenkomsten bij Morres Wonen in Hulst de leden geraadpleegd over de reorganisatie die bij het be drijf in gang is gezet. Vakbondsbestuurder Niels Suijker noemde de opkomst op de leden raadplegingen hoog. Die zijn in to taal door vijftig werknemers van Morres bezocht. Over de bevindin gen wil Suijker zich nog niet uitla ten. "De uitkomst gaan we begin volgende week eerst bespreken met de directie van Morres", is het enige dat Suijker kwijt wil. Morres maakte vorige week be kend, dat het de filialen in Deven ter en Zaanstad in de loop van de komende maanden afstoot. Daar naast verdwijnen er de komende vier maanden bij de hoofdvesti ging in Hulst 125 banen, waarvan 105 via gedwongen ontslag. De meeste banen gaan verloren in de logistiek en op de administratieve afdelingen. Wie mag blijven en wie moet vertrekken, maakt Mor res vandaag aan het personeel be kend. Volgens Suijker is de klap van de reorganisatie hard aangeko men en was er sprake van de nodi ge emotie onder de werknemers. _L ,i -J - AZ rond met Alves, Heerenveen houdt transfer tegen Uitbreiding dorpen: niet zomaar een wijkje eraan plakken Zaterdag 12 januari 2008 Tip? redtern@pzc.nl kennen voor de Eedenaren geen geheimen. Door de bijscholingscursussen die Maenhout zelf volgt, blijven haar leerlingen bij met de nieuwste dansrages. Bovendien zorgt de dansdocente dat haar leerlin gen regelmatig mogen optreden tijdens regionale festiviteiten en in verzorgingshuizen tot in Bra bant en Limburg toe. Niet meer dan logisch dat het 'Hare Majesteit de Koningin behaagde' om Maenhout op te nemen in het korps der onder scheidenen. Als Lid in de Orde van Oranje Nas sau zwierde ze in de armen van burgemeester Jaap Sala (58, dus lid van de doelgroep) door het Hof van Eede. foto Peter Nicolai eede - Veel ouderen in Eede blijven fit dankzij de danslessen van Cerda Maenhout-Begheijn. Al meer dan dertig jaar geeft ze elk winterseizoen (van september tot mei) veel dames en wat min der heren een gezonde portie beweging door ze te laten swingen. Volksdansen, line-dansen, coun- trydansen en allerlei andere gezelschapsdansen van 12.00 tot 18.00 uur I 1 Hulst* Absdaalseweg 19 Telefoon 0114-320080 s KEUKENS BADKAMERS terneuzen - De komende dagen is er extra fakkelactiviteit bij Dow in Terneuzen. Dat is het gevolg van het opstarten van het productie proces van één van de naftakra- kers. Die werd deze week uit be drijf genomen wegens een storing. De a^elopen dagen zijn reparatie werkzaamheden uitgevoerd. Bij het opstarten van de kraker wordt gebruik gemaakt van de andere twee kraakinstallaties om het fak kelen en de eventuele overlast zo veel mogelijk te beperken. Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Elke week in de zaterdagkrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39