'Cowboys van de weg' volgen slipcursus Recreatief parkje bij haven van Kamperland kakkeien bi> OPEN DAG Muur van fort staat op instorten rieur r Dow Terneuzen Vakbond zwijgt nog over Morres Optisport Health Club Bij ons ONBEPERKT SPORTEN Vrijburgbad €35,- PER MAAND!!! Word lid op 13 januari a.s.! Wpzc Zaterdag 12 januari 2008 29 eilewoutsdijk - Een binnenmuur van Fort Ellewoutsdijk staat op in storten. Vereniging Natuurmonu menten heeft het fort daarom sinds het begin van de kerstvakan tie voor onbepaalde tijd gesloten. Dat maakte de beheerder van het monument pas gisteren bekend. Een betonrand precies boven de entree van de tentoonstellings ruimte is losgeraakt, waardoor de kans bestaat dat delen van de muur naar beneden kieperen. Hoe lang het fort gesloten blijft, is nog niet bekend. René Wink van Na tuurmonumenten verwacht dat de deuren eind van deze maand weer open gaan. Door de sluiting zijn de exposities Tussen land en water en Op, in en rond de Schelde niet te bezichtigen. Ook de vogel uitkijkpost is niet te bereiken. werk pas." Maar voor de chauf feurs naar buiten mogen, moeten ze eerst één voor één in de kantel- wagen. Dat is een auto die mecha nisch ondersteboven gedraaid wordt. Vervolgens krijgt de inzit tende instructies om er weer veilig uit te komen. „Vooral een kwestie van uitkijken dat je niet op je hoofd valt zodra de riem los is", vertelt Ruud nadat hij rustig uit de auto is geklommen. Dan is het tijd voor 'het echte werk'. De chauf feurs moeten met hun vrachtwa gen een noodstop maken op een gladde baan. Eerst met de hele wa gen op het glibberige wegdek en daarna alleen met een kant op het gladde gedeelte. Zo ervaren de be stuurders hoe een vrachtwagen reageert als hij gedeeltelijk in de berm raakt. Daaf scheurt hij op de slipbaan af Hevig schuddend en piepend komt de wagen tot stil stand, maar Daaf heeft de macht over het stuur niet verloren. Risicovol rijgedrag van bestelver- keer is niet alleen gevaarlijk vol gens Klaas Tenwolde. „Het is ook slecht voor hun imago. Als ik bij voorbeeld een chauffeur van een aannemersbedrijf asociaal zie rij den, hoeft hij niet meer langs te komen om bij mij een muurtje te metselen. Ze worden niet voor niets wel eens de cowboys van de weg genoemd." La Vaca Interieur Langeviele 77 Middelburg www.Lavaca.nl 0118 624325 Cursus veilig rijden voor chauffeurs van meubelzaak Poortvliet. sint-Maartensdijk - Verkeersvei ligheid is bij veel bedrijven nog steeds een ondergeschoven kindje. „Het is niet echt bepaald een sexy onderwerp", zegt beleidsmedewer ker verkeersveiligheid Klaas Ten wolde van het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland, ROVZ. Daarom kregen vrachtwa genbestuurders van de woonboule vard in Poortvliet gisteren een les je voertuigbeheersing van Veilig Verkeer Nederland en het ROVZ. Op het logistiek centrum van de meubelzaak in Sint-Maartensdijk kregen de chauffeurs een slipcur sus, een kantelsimulatie en een rit je in een vrachtwagensimulator. In het magazijn van het logistiek centrum staan twee rijsimulato- ren. Ruud van Weerd bestuurt een van de virtuele wagens, maar dat gaat niet zo makkelijk. Hij schiet uit een bocht en slipt zo de berm in. „Ie wordt gepromoveerd tot bijbestuurder", grapt een colle ga. „Ik zie dit toch meer als een spelletje", reageert Ruud. „Buiten op de slipbaan begint het echte Chauffeurs van de Woonboulevard Poortvliet achter de rijsimulatoren tij dens de verkeersveiligheidsdag op het bedrijf. foto Willem Mieras Initiatief Kamperlandse metaalhandel wordt verwerkt in Masterplan. door Luc Oggel kamperland - De gemeente Noord-Beveland en metaalgroot handel Intree BV in Kamperland willen een gezamenlijke ontwikke lingsvisie voor het bedrijfsterrein aan de Havenweg maken. Intree wil haar terrein omvormen tot een recreatief/educatief parkje met een planetarium (een schaal model van het zonnestelsel). Ook wil het de binnenhaven exploite ren. Hoewel dat initiatief (nog) niet past binnen het bestemmings plan, is het volgens burgemeester en wethouders wel passend te ma ken binnen de toekomstvisie die de gemeente heeft voor de Kam perlandse haven: een verdere ont wikkeling van de westoever voor watergebonden bedrijven, gefaseer de omvorming van de oostoever tot woongebied en ontwikkeling van de binnenhaven tot jachtha ven. De kop van de binnenhaven biedt tevens ruimte voor wonen en commerciële voorzieningen. Het is de bedoeling om de diverse deelplannen één voor één op te pakken, waarbij een nog op te stel len Masterplan Haven Kamper land als leidraad zal dienen. Het masterplan is ook nodig om te ko men tot een bestemmingsplan en toekomstige samenwerkingsafspra- ken. Noord-Beveland wil wat be treft de omgeving-Intrec in elk ge val samen met het bedrijf optrek ken om een onderzoeksdocument op te stellen, dat uiteindelijk tot een exploitatieovereenkomst voor de ontwikkeling van het gebied moet leiden. terneuzen - De komende dagen is er extra fakkelactiviteit bij Dow in Terneuzen. Dat is het gevolg van het opstarten van het productie proces van één van de naftakra- kers. Die werd deze week uit be drijf genomen wegens een storing. Bij het opstarten van de kraker wordt gebruik gemaakt van de an dere twee kraakinstallaties om de eventuele overlast te beperken. hulst - De vakbond FNV Bondge noten heeft gisteren tijdens twee bijeenkomsten bij Morres Wonen in Hulst de leden geraadpleegd over de reorganisatie die bij het be drijf in gang is gezet. Vakbondsbe stuurder Niels Suijker noemde de opkomst op de ledenraadplegin gen hoog. Die zijn in totaal door vijftig werknemers van Morres be zocht. „De uitkomst gaan we be gin volgende week eerst bespreken met de directie van Morres." Over de bevindingen wil Suijker verder niets zeggen. Morres maakte deze week bekend dat het de filialen in Deventer en Zaanstad afstoot. Ook verdwijnen er bij de hoofdvesti ging in Hulst 125 banen waarvan 105 via gedwongen ontslag. Wie moet vertrekken, maakt Morres vandaag aan het personeel bekend. HAAR VAN BOVEN zfü VAN BENEDEN lO op 13 januari 2008 van 10.00 tot 16.00 uur VOOR SLECHTS Je bent tijdens de openingstijden altijd welkom en mag zo vaak deelnemen aan groepslessen als o.a. RPM, BodyPump, BodyBalance als je wenst [7-^DIUIVDIIIID of gebruik maken van de fitnessruimten, Powerplate en Kinesis Ï^BDDYPUInP Onbeperkt gebruik van het zwembad, inclusief groepslessen zoals bijvoorbeeld Aquarobics, Aquajogging, AquaPower, Trimzwemmen enzovoort! Kom en doe gratis mee met: Body Vive 11.00-12.00 uur Body Pump 13..30-14.30 uur RPM 12.15-13.15 uur BodyBalance 14.45-15.45 uur (deze mensen zijn het hele jaar door verbonden aan onze club) Ook aanwezig Gewichtsconsulente Margo Labrujere op onze Acupuncturist en fysiotherapeut Sjef van den Broek Open Dag: Fysiotherapeut Saskia Goetheer Schoonheidsspecialiste Lilianne Velthuizen Profiteer van forse kortingen op het inschrijfgeld en ontvang het te gekke welkorr Voor het volledige programma kunt u terecht op onze website: www.optisport.nl/vriiburabad Sportweg 2, 4387 PM Vlissingen - T 0118-486835 E vriiburabad@ODtisDort.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 31