Open Wijkschool pas eind 2010 klaar Zeeland Het was altijd een zoete inval 'Verkwansel onze brug Bewoners kiezen kunstwerk voor hal voormalig waterstaatsgebouw 26 I Zaterdag 12 januari 2008 pzcW Cornelia en Arie van Wijngaarden-van Garderen zijn morgen 65 jaar ge trouwd. foto Ruben Oreel Middelburgs echtpaar Van Wijngaarden viert 65-jarig huwelijk. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Ze zijn het nu offici eel 65 jaar, maar eigenlijk zouden Arie en Cornelia van Wijngaar den-van Garderen (allebei negen tig) uit Middelburg al 68 jaar ge trouwd moeten zijn. In 1940 was namelijk alles al geregeld: ze had den een huis in Soesterberg ge huurd en de boel in orde gemaakt, de bruiloft was voorbereid. Toen brak in mei de oorlog uit. De twee vonden dat ze nu niet konden trouwen en stelden het hu welijk uit. Op 13 januari 1943 was het dan wel zo ver. Hoewel: het ging weer bijna mis. De taxi die het in het gemeentehuis van Soest getrouwde echtpaar naar de kerk in Zeist bracht, kwam onderweg vast te zitten in de sneeuw. „De kerkenraad dacht we waren opge pakt door de Duitsers." Een uur la ter dan gepland, kon de dienst toch beginnen. De heer en me- Studenten en cliënten Emergis buigen zich over 22 ontwerpen. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De nieuwe bewo ners van het voormalige pand van Rijkswaterstaat aan de Koestraat in Middelburg mogen zelf kiezen welk kunstwerk ze aan de wand in de centrale hal willen. Studenten van de Roosevelt Aca demy en mensen die via een bege leid-wonen-project van Emergis in het gebouw wonen, gaan via de zelfde entree het pand in en uit. Het is de bedoeling dat aan een wand in deze hal een kunstwerk komt. Eigenaar Woongoed heeft daarom in samenwerking met het Centrum voor Beeldende Kunst (CBK) aan de Zeeuwse kunste naars gevraagd een voorstel te doen. Op deze oproep hebben 22 kunstenaars gereageerd. Hun ont werpen zijn vanaf woensdag tot en met woensdag 23 januari te zien bij het CBK aan de Balans in Middelburg. De bewoners van het pand aan de Koestraat kunnen tij vrouw van Wijngaarden gingen in Soest wonen; later kwamen ze te recht in Lage Vuursche, in een huis vlakbij het bos. „Een prachti ge omgeving. Het was daar ook al tijd een zoete inval", zeggen de twee achternichten van het briljan ten bruidspaar. „We konden er al tijd logeren. Ome Arie en tante Cor zorgden altijd voor ons; ze wa ren een opa en oma voor alle neef jes en nichtjes." Mevrouw heeft al tijd gezorgd, meneer heeft veel ver schillende banen gehad, waaron der boerenknecht, particulier chauffeur en tuinman. De heer en mevrouw van Wijn gaarden verhuisden in 1986 van La ge Vuursche naar Zeeland. Dat was beter voor mevrouw, die last heeft van bronchitis. Eerst woon den ze in West-Souburg; sinds drie jaar in zorgcentrum Eben-Haëzer in Middelburg. Het paar viert zijn 65-jarig jubileum maandag in de zaal van het huis. Dan komen ook hun zoon, die al bijna veertig jaar in Engeland woontén - 'hopelijk' - hun klein dochter en kleinzoon. dens deze week hun stem uitbren gen op hun favoriete kunstwerk. Op maandag 28 januari wordt be kendgemaakt welk kunstwerk heeft gewonnen. Het is de bedoe ling dit werk voor 31 maart te ont hullen. De 22 kunstenaars die een ont werp hebben gemaakt zijn: Wido Blokland, Remco van den Bosch, Nathalie van den Burg, Els Domi- nicus, Carina Dumais, Wieteke Hendrikx, Teja van Hoften, Joy Jil- le, Betsy de Jonge, Ko de Jonge, Ludmila Kalmaeva, Jan Kettelerij, Peter Anthonie van de Kreeke, Denz de Kroon, Ronald Mullie, Ineke Otte, Glenn Priester, Yolan- da Roosen, Bianca Runge, Robert Schilder, Machteld van der Wijst en 48073. De wand waarop het kunstwerk komt, is zo'n vier meter breed en ruim 2,5 meter hoog. Sommige van de ingestuurde ontwerpen vul len deze ruimte volledig, andere zijn kleiner. De ontwerpen zijn voornamelijk tweedimensionaal. De gebruikte technieken variëren. Zo is er gebruik gemaakt van on der meer keramiek, foto's en hout. Schooldirecteuren dringen aan op snel slaan van eerste paal. door Wendy van den Hurk vlissingen - Het doemscenario van de drie schooldirecteuren in het Vlissingse Middengebied is be waarheid: hun Open Wijkschool laat weer een schooljaar langer op zich wachten. Want De Combinatie, zoals de bre de school gaat heten, opent haar deuren pas in het najaar van 2010. Tegen die tijd zit de Ravenstein al bijna vijfjaar in een tijdelijke huis vesting. Terwijl het oude pand er nog steeds staat. Gelukkig maakt de Local Board er nu gebruik van, vertelt directeur Yvonne van Dijk. „Maar het is wel heel wrang." De vertraging doet de Ravenstein geen goed. „Ons leerlingenaantal loopt terug. Op de teldatum, 1 ok tober, hadden we nog 101 kinde ren. Nu zijn het er 83. Daardoor Leerlingen Reynaert schenken 4200 euro hulst - Leerlingen van het Hulster Reynaertcollege hebben met de jaarlijkse kerstactie 4200 euro bij elkaar gebracht. Op het Nieuw jaarsbal van de scholengemeen schap werd dit bedrag overhan digd aan vertegenwoordigers van het Project Malawi en van de stich ting Kenneth Friends Internatio nal. Bij de kerstactie waren er tal van activiteiten, met onder meer loterijen en een kraampjesmarkt voor de verkoop van lekkernijen. Het eindbedrag was in nauwelijks twee uur tijd al behaald. Dorpsraad Meliskerke vergadert in Ons Huis meliskerke - De Dorpsraad van Meliskerke houdt dinsdag 15 janua ri zijn jaarlijkse openbare dorpsver gadering in Ons Huis. Tijdens de ze avond vertelt mevrouw West- strate-De Waardt over de christelij ke kleuterschool in het dorp in de periode 1964-1970. Zij was in die tijd hoofdleidster op deze school. Ze Iaat ook dia's zien. De vergadering van de Dorpsraad van Meliskerke begint om 19.45 uur. Wijkbeheergroep pleit voor plaatsen van oude brug bij het Arnekanaal. door Emile Calon ARNEMUIDEN - 'Verkwansel ons monument niet aan Goes'. Met die emotionele oproep richtte Lie ve Theune van de Wijkbeheer groep zich gistermiddag tot een aantal Middelburgse raadsleden, op bezoek in Arnemuiden. Hij pleitte voor het behoud van de monumentale voetgangersbrug en die te plaatsen nabij de spoorbrug moeten ook leerkrachten weg. Ge lukkig krijgen we nu speeltoestel len, die hadden we niet. Maar ou ders zeggen ook: dan zal de nieuw bouw wel niet doorgaan." Die achterdocht kan best omslaan, denkt Van Dijk, als die eerste paal maar de grond in gaat. Ze krijgt bij val van haar collega Tom Doeland van de Sint Josefschool, niet in de laatste plaats omdat zijn schooltje écht aan vervanging toe is. „Dat houden we zo goed mogelijk in stand, maar je moet steeds hopen dat de kachel niet eens uitvalt." Zijn leerlingenaantal blijft stabiel. Dat van Het Vlot aan de Bloemen- laan daalt eerder dan dat het stijgt, zegt directeur Sam Gideonse. „Er is veel kaalslag in de wijk. De hui zen die er komen, zijn veelal voor PW Eigenlijk zouden Het Vlot, de Ra- venstein en de Sint Josefschool al lang in de Open Wijkschool moeten zitten. De opening is nu weer een schooljaar uitgesteld. Auto rijdt loods Yerseke binnen YERSEKE - Een 57-jarige automobi liste uit Sprundel is gistermiddag rond half drie met haar auto dwars door de muur een loods bin nengereden aan de Meerpaalweg in Yerseke. Na het incident ver klaarde de vrouw tegenover de po litie dat zij getroffen was door een blackout. Zij wist zich niets meer te herinneren van wat er gebeurd was. De vrouw klaagde na het on geluk over pijn aan haar schou ders, borst en nek. Ambulanceper soneel heeft het slachtoffer behan deld, waarna zij naar huis kon. Kostuums te zien in de Zeeuwse Rozentuin kats - In de Zeeuwse Rozentuin van Kats is deze winter een ten toonstelling te zien van kostuum maakster en -ontwerpster Gerda Knuivers. Theatergezelschappen als het Ro Theater en Het Groot Niet Te Ver mijden Dans En Show Orkest roe pen de hulp in van Knuivers. Er zijn ook workshops. De tentoon stelling is van 19 januari tot en met 22 maart, dinsdag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur. over het Arnekanaal. Het dagelijks bestuur van Middelburg wil die brug uit het Stationsgebied echter overdragen aan Goes zodat die het terrein van de Stoomtrein Goes-Borsele kan verfraaien. De Wijkbeheergroep pleitte gister middag bij de raadsleden nadruk kelijk voor uitstel van dat besluit, zodat ze zelf kunnen nagaan of plaatsing bij de Arne niet een veel betere oplossing is. Volgens de groep wel, hoewel die hele operatie - ruw berekend - zo'n 560.000 euro kost. Adri van 't Westeinde (GroenLinks) vroeg de senioren bedoeld. Daarbij loopt de verkoop niet erg hard." Bovendien is het fenomeen brede school door de tijd ingehaald. „We waren eigenlijk een van de eer sten, maar inmiddels heeft bijna el ke wijk naschoolse activiteiten. Er is een stuk motivatie weg, en ook een stuk vertrouwen. Het moet niet heel lang meer duren." Desondanks, zeggen de directeu ren, kijken ze uit naar de opleve ring. Eind deze maand is het defi nitieve ontwerp van Marlies Ro mer klaar. Dat is een gebouw in de vorm van een acht. In de grote lus komen de scholen met dubbele gymzaal en erboven sociale huur woningen. In de kleine lus komen de kinderopvang, het consultatie bureau en de mediatheek. Er komt ook een grote parkeerkelder. De scholen blijven bestaan, maar gaan wel samenwerken. Van Dijk denkt dat het de Ravenstein zeker goed zal doen. „Die concurrentie kan ik zonder meer aan." Ouwoeravond in Paerehat 'S-heerenhoek - Camavalsstich- ting De Koenkelpot uit 's-Heeren- hoek (Paerehat) houdt in de aan loop van het carnaval op vrijdag 18 januari de traditionele Ouwoera vond. Ouwoerders van Paerehat en om streken kunnen hun hart luchten over actualiteiten uit het dorp en de gemeente. De 'gröste Ouwoer van Paerehat' sleept de Gouden Microfoon in de wacht. Het evenement begint om 21.30 uur in café Heieen boven aan de Bierdulve. Fitheidstest voor oudere Vlissingers vlissingen - Vlissingers tussen de 55 en 65 jaar kunnen op dinsdag 5 februari hun fitheid laten meten tijdens de Galmtest in Sporthal Baskensburg. De test is in eerste in stantie bedoeld voor bewoners van de wijk centrum/binnenstad, maar ook andere Vlissingers van die leeftijden mogen meedoen. Er is een arts aanwezig en er is infor matie te krijgen over voeding. Na de test volgt een sportprogramma van twaalf weken. Wijkbeheergroep of Arnemuiden niet andere noden heeft die vra gen om een investering van ruim een half miljoen euro. Cees d'Huy hield hem voor dat de Wijktafel met de grootst mogelijke meerder heid reeds gekozen heeft voor de brug bij de Arne. Bovendien is dat bedrag van 560 mille wel een erg grove schatting, verzekerde d'Huy. De Wijkbeheergroep wil dat de raadsleden het besluit over de monumentale voetgangersbrug uitstellen. De brug mag niet naar Goes, vindt de groep.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 28