Trekker op weg onverzekerd Balkenende: leeftijd AOW niet omhoog Spectrum Bagdad: sneeuw en bommenregen De Nederlandse vliegbelasting komt eraan. Tot 16 januari belast KLM u daar niet mee. HET WEER: Buien 8° Toch fraude bij verkiezing Georgië De wal keert het schip in de visserij Zaterdag 12 januari 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 10 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 A/.pzc.nl Gerechtshof bestraft boer die met tractor op openbare weg reed. AMSTERDAM - Bestuurders van trac toren die harder kunnen dan 25 ki lometer per uur zijn onverzekerd als ze met hun voertuig op de openbare weg komen. Dat heeft het gerechtshof in Am sterdam beslist in de zaak van een boer die tijdens een demonstratie met zijn trekker op de openbare weg reed. De boer moet een boete betalen van 380 euro en is zijn trac tor kwijt. De uitspraak treft in de praktijk alle bezitters van moder ne trekkers, omdat die met gemak de gewraakte snelheid halen. Volgens het Voertuigreglement is een tractor een motorrijtuig 'met een door de constructie bepaalde snelheid van niet meer dan 25 km'. Moderne trekkers halen snel heden tot zestig kilometer per uur. Daarbij zijn ze ook nog aanzienlijk zwaarder, en trekken ze omvangrij kere werktuigen dan tijdens de in voering van het Voertuigregle ment aan de orde was. Een wets voorstel voorziet in verhoging van de maximumsnelheid met ingang Bezitters van tractoren die har der dan 25 kilometer per uur kunnen, zijn niet verzekerd als ze met hun voertuig op de openba re weg komen. van 2009 tot veertig kilometer per uur. Voorwaarde is dat de trekker een kenteken heeft. Mogelijk wordt van de bestuurder een 'groot rijbewijs' vereist. Ook de verzekering moet in dat geval wor den aangepast. Voor de besturing van een trekker is momenteel geen rijbewijs nodig. Sinds een wijziging van de Wegen verkeerswet in 1995 mogen trek kers alleen op de openbare weg als ze voor landbouw worden ge bruikt. Sindsdien is het aantal trac tors op de weg alleen toegenomen. De boer gaat tegen zijn veroorde ling in cassatie bij de Hoge Raad. Volgens zijn advocaat 'bemoeit de rechter zich onterecht met de po lisvoorwaarden van de verzeke raar'. „Dat tractoren in de praktijk sneller rijden dan 25 kilometer per uur, weet de verzekeraar ook wel." Verzekeraar Achmea-Interpolis zegt zich te zullen beraden op de uitspraak. - i: '2: JH-Li-"SFLS» BAGDAD - Je zou denken dat de inwoners van Bag dad na vijf jaar oorlog wel alles gezien hebben. Maar de eerste sneeuw sinds mensenheugenis was gisteren een blijde verrassing. Veel inwoners van Bagdad kennen sneeuw alleen van de film. ste bombardement uit sinds het begin van de in- Ondanks de blijdschap om de sneeuw werd het vasie in Irak in 2003. Dat leidde tot felle reacties, land ook weer opgeschrikt door geweld. Ameri- pagina 7: Aanval VS valt slecht in Irak kaanse strijdkrachten in Irak voerden het groot- foto Yahya Ahmed/AP DEN HAAC - Premier ]an Peter Bal kenende denkt dat het kabinet zijn doelstelling om meer mensen betaald werk te laten verrichten kan halen zonder de AOW-leeftijd te verhogen. Hij zei dat in een reac tie op het traditionele nieuwjaars artikel van de hoogste ambtenaar van het ministerie van Economi sche Zaken. „Deze coalitie heeft niet gekozen voor een hogere AOW-leeftijd", aldus Balkenende. Het kabinet wil dat de de zogehe ten participatiegraad stijgt van 73 procent nu naar 80 procent in 2016. Balkenende denkt dat veel bereikt kan worden als deeltijdwer kers langer gaan werken. voor thuiszorg Vragen over thuiszorg en Wmo? www.curadomi.nl 0900 - 258 258 1 De Nederlandse overheid heeft besloten dat op alle vliegtic kets vanuit Nederland, met een vertrekdatum vanaf 1 juli 2008, vliegbelasting geheven wordt. Ook voor KLM geldt deze belastingverplichting. Daarom zullen wij helaas onze all-in tarieven moeten wijzigen. Met ingang van 16 januari a.s. past KLM de prijzen voor tickets aan met een vertrekdatum vanaf 1 juli 2008. Meer informatie over o.a. de hoogte van deze belasting vindt u op www.klm.nl Ook Staten vinden derde veerboot nodig MIDDELBURG - Alleen een derde boot kan een eind maken aan de problemen met het fietsvoetveer tussen Vlissingen en Breskens. Dat besef dringt door bij Provinciale Staten van Zeeland, zo bleek giste ren. Maar voor het zover is moet er nog veel onderzocht worden. Daarbij komen zaken zoals aanpas sing van de steigers, huur van een schip en de behoeften van de pas sagiers aan de orde. pagina 2 en 3: hoe lang zal het duren Miljoenen extra voor Zeeuwse brandweer GOES - De Zeeuwse gemeenten krijgen vanaf dit jaar samen miljoe nen euro's meer om de brandweer zorg verder op te tuigen. Met dat geld moeten ze een hecht samen werkend regionaal korps opzetten. pagina 36: betere brandweerzorg Grote trekkers horen niet op de openbare weg reageer op www.pzc.nl Veren weg, tunnel gratis 67% oneens 3 33% aantal reacties: 586 EN Sfr Zeeland: 2, 3, 25 t/m 37; Binnenland: 4 t/m 6; Buitenland: 7 t/m 9; Buitenge bied: 14 t/m 17; Beurs: 18; Economie: 19; Cultuur: 39; Agenda: 40; sport: 41 t/m 47; Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wo nen, Media, met Televisie: 60 t/m 63. Betrouwbaar KLM Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i 8 711688 555547

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1