Internet koppelt sollicitant aan baan Export aardappels stijgt fors Aantal reclamespots wasmiddelen neemt af deOndernemer.1,1 Kan goede reclame voor mijn bedrijf ook gratis zijn? E Brandstoftoeslag Transavia stijgt Merrill Lynch dieper in moeras China brengt groei handelsoverschot tot staan m t PZC Zaterdag 12 januari 2008 19 DEN HAAG - De export van con sumptieaardappelen is in het afge lopen seizoen (augustus-novem- ber 2007) fors toegenomen. Neder landse boeren leverden 322.445 ton piepers aan het buitenland, te gen 273.000 ton in dezelfde perio de in 2006. De cijfers ogen mooi, maar mogen volgens directeur René van Die pen van de Nederlandse Aardap pel Organisatie geen aanleiding zijn om tevreden achterover te leu nen. „De concurrentie vanuit bij voorbeeld Frankrijk neemt toe en het product kan altijd beter." De toename van de export is vooral te danken aan de aantrekkende vraag naar consumptieaardappelen van uit Afrika. „We hebben veel extra aardappelen geleverd aan Alge rije", aldus Van Diepen. AMSTERDAM - Ook reizigers van Transavia.com moeten met onmid dellijke ingang extra voor hun tick et betalen om de gestegen kosten van vliegtuigbrandstof te compen seren. Dat maakte het bedrijf giste ren bekend. De toeslag stijgt met 2,50 euro voor vluchten korter dan 400 mijl. Voor afstanden tussen de 400 en 800 mijl gaat de toeslag met 3,50 euro omhoog. Reizigers met be stemmingen tussen de 800 en 1200 mijl ver, betalen 4,50 euro extra en wie nog verder vliegt 5,50 euro. Moedermaatschappij Air France-KLM verhoogde donder dag al de brandstoftoeslagen. DEN HAAG - Merrill Lynch moet 15 miljard dollar afschrijven op slech te leningen. Dat is bijna twee keer zoveel als de Amerikaanse bank aanvankelijk dacht en ook fors meer dan analisten eerder voor spelden. Dat meldt de Amerikaanse krant New York Times op basis van ge sprekken met medewerkers van de bank die over de situatie zijn inge licht. Gisteren werd al bekend dat Merrill Lynch naarstig op zoek is naar investeerders om zijn wanke le financiële positie te versterken. Uitzendbureaus gooien bemiddeling over 'digitale' boeg. GRONINGEN - Internet is dé manier voor werkgevers om in contact te komen met werkzoekenden die ze nu vaak niet kunnen of willen vin den, zoals ouderen, langdurig werklozen en vrouwen die partti me willen werken. Uitzendbu reaus, Centra voor Werk en Inko men (CWI), en uitkeringsinstituut UWV moeten daarom de arbeids bemiddeling over een andere boeg gooien. Zo opende uitzendbureau Tempo Team in Groningen gisteren de eer ste vestiging die is omgebouwd in digitale stijl om vraag en aanbod op de arbeidsmarkt beter op el kaar af te stemmen. In plaats van een etalage die is volgeplakt met vacatures op papieren Aatjes, wor den sollicitanten gelokt met com puterschermen, waarop meer in formatie over het werkaanbod te vinden is. Volgens directeur Peter Hulsbos van Tempo Team oriënteert nu cir ca zestig procent van de werkzoe kenden die zijn vestigingen bin nenkomen, zich eerst op internet. Wat volgens hem vooral beter wordt in het nieuwe uitzendcon- cept is de informatie over de werk gever. Wat houdt het werk in, wie worden je collega's en wat is de be drijfscultuur? Uit het jaarlijkse Arbeidsmarkt Ge dragsonderzoek bleek onlangs dat Werkgevers komen via internet makkelijker in contact met moei lijk bemiddelbare werkzoeken den. Uitzendbureaus zijn smeero lie tussen beide partijen. mensen bij het vinden van een baan vacaturesites als belangrijkste bron noemen. Daarna kranten, netwerk, open sollicitatie en inter ne vacatures. Ongeveer een kwart noemt het CWI en uitzendbureau als belangrijkste oriëntatiebron. Werkgeversorganisatie VNO- NCW wijst op een toenemende 'mismatch' tussen vraag en aan bod. „Werkgevers stuiten meer en meer op de harde kern van moei lijk bemiddelbare werklozen", al dus VNO-NCW. Daardoor worden uitzendbureaus volgens werkgevers juist van groot belang. Niet alleen in bemidde ling, maar ook in het opleiden van werknemers. Koepelorganisatie in de uitzend- branche ABU maakt zich geen zor gen. Jaarlijks worden volgens de ABU 730.000 uitzendkrachten naar 1,3 miljoen banen bemiddeld. Zeeuwse campings zijn weer 'Superplatz' GOES - De campings Scheldeoord in Baarland en Roompot Beach Re sort in Kamperland mogen zich ook dit jaar weer 'Superplatz' noe men. De toonaangevende Duitse toeristenorganisatie ADAC heeft dit jaar tien Nederlandse cam pings onderscheiden met de presti gieuze titel, die vergelijkbaar is met de Michelin-sterren in de ho reca. Inspecteurs van de ADAC controle ren jaarlijks circa zesduizend cam pings. Rolls-Royce schrapt 2300 arbeidsplaatsen LONDEN - Vliegtuigmotorenfabri kant Rolls-Royce schrapt 2300 ba nen, zo is gisteren gemeld. Dat ge beurt wegens kostenstijgingen en de effecten van de zwakke dollar. Het gaat om leidinggevende en ad ministratieve banen in Groot-Brit- tannië, de Verenigde Staten, Duits land en Scandinavië. Het concern zegt gedwongen ontslag te willen vermijden. Bij Rolls-Royce werken 39.500 mensen. DEN HAAG - Wasmiddelenfabrikan ten adverteerden in 2007 minder op radio en tv. Die bestedingen lie pen terug van 54,5 miljoen euro (2005 en 2006) naar 46,9 miljoen. De daling komt geheel voor reke ning van Unilever (Omo, Robijn) en Reckitt Benckiser (Calgonit), meldt Nielsen Media Research. Unilever stak in 2007 veel minder geld in tv-redames (van 24,6 naar 18,5 miljoen). „Het geld wordt nu deels besteed aan sponsoring van evenementen en public relations. Door versnippering in de media is radio en tv niet meer genoeg om de consument te bereiken", aldus een woordvoerder. De wasmidde lenverkopen groeiden vorig jaar met één procent naar 213 miljoen euro. Nederland schakelt over, op vloeibare middelen ten koste van poeder. Vloeibaar heeft nu een marktaandeel van 61 procent. Home Mijn Regio Mijn Bedrijf Mijn Netwerk Services 1 1 r 1 HSEQ Gratis uw bedrijf presenteren en méér. deOndernemer.nl is hét business-to-business platform van Nederland Een plek waar u zich kunt profileren en presenteren, waar u kunt zoeken en gevonden kunt worden en waar u in contact komt met collega-ondernemers En via ons inkoopvoordeel- programma profiteert u van vele kortingen. Meld u dus nu gratis aan bij de grootste regionale kennisbron voor ondernemers Gericht op succes cember kwam het uit op 22,7 miljard dollar, te gen 26,3 miljard in november en 27,1 miljard in oktober. Het overschot over 2007 beiiep 262,2 miljard dollar, een record. foto EPA -PlUwmm Sgfe ..SsmSgSmsM ten zijn echter kritischer geworden nadat bleek dat producten mankementen vertoonden. Intus sen lijkt China er in te slagen de forse groei van zijn handelsoverschot tot staan te brengen. In de- SHENZHEN - Op de speelgoedbeurs van Shenzhen zijn noviteiten te zien van Chinese bodem. Het driedaagse evenement is gisteren geopend. China domineert de markt voor speelgoed. Consumen-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 19