5imedia Nederland ff IW" media@wegener.nl |lljj 024-3650570 PZC Zaterdag 12 januari 2008 I redactie.media@wegener.nl 024-3650570 Anubis, waarin de bewoners van het internaat een geheimzinnig kas teel binnengaan, onwetend dat hun medebewoonster Nienke daar wordt vastgehouden door een ge maskerde man? Het heeft Ewart van der Horst, eindredacteur van De Wereld Draait Door en Het TV-Moment Van Het Jaar, ook ver rast dat bijvoorbeeld Het Huis Anu bis is genomineerd, omdat de dra maserie op de kinderzender Nicke lodeon wordt uitgezonden. „Maar dit is wat het is, we hebben ons er aan te houden. Het is ontzettend leuk dat het een gevarieerde lijst is geworden." Op de lijst staan verder de ontkno ping van de eredivisie voetbal, waarbij Ajax uiteindelijk de schaal met één doelpunt verschil misliep en het Studio Voetbal-fragment waarin cabaretier Theo Maassen opnieuw een gestolen trofee uit zijn tas tovert. Presentator Jack van Gelder komt niet meer bij van het lachen. De slappe lach die Anita Witzier kreeg in het KRO-programma Ne derland Te Koop leverde haar een nominatie op. Hilarisch is Jochem Myjer die in de Mike en Thomas Show in twee minuten onder ande ren Jos Brink, Jules Deelder, Willi- brord Frequin en Martin Gaus imi teert. Bijzonder aangrijpend zijn de beelden uit Helvoirt, De Serie waarin we leukemie-patiënt René zien sterven. Behalve de stemmen van het pu bliek komt er vanavond in de li ve-uitzending ook een beoordeling van een vijfkoppige vakjury van 'echte makers die verstand hebben van tv in de breedste zin van het woord'. De punten van de jury en die van het publiek worden gemid deld. „Dat is noodzakelijk om het geheel eventueel in evenwicht te kunnen brengen", zegt Van der Horst. „GeenStijl heeft bijvoor beeld actie gevoerd voor de mei den van Halal en RTV Noord-Hol land voor de eurokok." Een fragment van kok Martin van het RTV Noord-Holland-program- ma Van Zuks Dus is namelijk ook genomineerd, als enige fragment van een regionale omroep. De ras-Amsterdammer heeft zijn no minatie waarschijnlijk te danken aan zijn veelvuldige verschijning in De tv draait door, de dagelijkse ru briek in De Wereld Draait Door. Het moment dat genomineerd is, is 'Gehaktbal kiekeboe'. Quote: 'Ik heb wel vuile nagels, maar die wor den vanzelf schoon in het gehakt'. Tv-moment van het jaar, Nederland 1, 20.30 uur zoekt om te zien hoe het met ze gaat." Ciel Beelen, radiopresenta tor. Ziet tv-kijken als verplicht huiswerk voor zijn radioprogram ma. „Als ik geen presentator meer zou zijn, bleef het kastje uit." Tv-moment: Cabaretier Hans Tee- uwen bij de meiden van Halal in Bimbo's en Boerka's (genomi neerd). Reden: „De meiden van Halal no digden Hans Teeuwen uit om hem eens flink aan te pakken voor een liedje dat hij zong op de begrafenis van Theo van Gogh. Daarin zong hij een regel dat hij zich liet pij pen door hen. Tij dens de uit zending keert Hans Teeuwen de rollen om en leesthen de les. Bril jante televisie. Het is niet alleen grappig, maar inhoudelijk ook goed onderbouwd. Niet door gro ve grappen te maken pakt hij die meiden aan, maar met argumen ten. Hij verwoordt daarin hoe ik en vele anderen staan in de discus sie over geloofsbelediging van moslims." Marianne Thieme, politica. Weet van te voren wat ze gaat kij ken: Nova en Zembla, de Keurings dienst van Waarde en een soap van eigen bodem Gooische Vrou wen. Tv-moment: Pauw en Witteman waarin Annie Schreijer-Pierik, voorzitter van de vaste commissie voor Landbouw, Natuurbeheer en Voedselkwaliteit, te gast is. Daar in reageert ze op de film Meat the truth die Marianne Thieme maak te over vlees eten en de (schadelij ke) uitwer king daar van op het milieu. Reden: „Het mooie was dat Schreijer- Pierik zei dat de Uni versiteit van Wageningen het niet eens is met mijn beweringen, terwijl die universiteit mijn standpunt juist bevestigt. Op een gegeven mo ment zeggen de presentatoren 'we hebben even met de universi teit gebeld en die zeggen dat het wel klopt'. Daar ging ze totaal aan voorbij. Dat was een mooi mo ment. Grappig, en het maakte me blij, omdat ik hierin het begin van een discussie over de vleesin dustrie zie die nog lang niet is ge sloten." Cuido den Aantrekker, Sto ry-journalist Is een heel selectieve kijker, blijft voor geen enkel programma thuis. Tv-moment: documentaire Op reis met Willem-Alexander en Maxima van royaltywatcher Peter van der Vorst waarin koningin Beatrix een boompje plant in India. Reden: „Ze stond daar op een ont zettend Hol landse ma nier, lekker boers met die schep in Het leuke W.f\. was dat ze letterlijk tegen haar gastheer zei 'ik doe niet anders'. Als republi kein vind ik dat ze daarin precies aangeeft wat haar functie eigen lijk zou moeten zijn: ceremonieel. Het grappige is dat het niet de be doeling was dat de pers het zou Vierhonderste aflevering van 'The Simpsons' bij Veronica Op 1 februari is bij Veronica de vier honderdste aflevering van The Simp sons te zien. Een week later begint de omroep met het uitzenden van het negentiende seizoen van de po pulaire tekenfilmserie. Ook dit sei zoen zijn er meedere gaststerren te zien in de serie. Bekende namen die de revue passeren zijn bijvoorbeeld Lionel Richie, Matt Dillon, Piacido Domingo, Weird Al, Steve Buscemi en Julia Louise Dreyfuss. The Simp sons wordt wekelijks uitgezonden op vrijdagavond om 19.30 uur Radio 538 op zoek naar de leukste school van Nederland Radio 538 gaat de School Award uit reiken aan de school met de lekker ste leerlingen, de leukste leraren en de beste sfeer. Via de website van Radio 538 kunnen leerlingen zich in schrijven en vertellen waarom hun school de leukste van Nederland is. De winnaar, die een schoolfeest wint met bekende artiesten en 538 deejays, wordt bekendgemaakt op 13 februari. Vorig jaar meldden zo'n 25.000 scholieren hun school aan voor de Radio 538 School Award. horen, er hing per ongeluk een microfoon bij. Het is ook een mooi moment, omdat het plaatje van de koningin met een schep in haar handen in totaal contrast staat met het chique doen, zoals wij dat van haar kennen." Yvonne van Gennip, ex-prof schaatser. Is een groot liefheb ber van tv: „Ik vind alles leuk." Tv-moment: WK-schaatsen 2007, waarbij Ireen Wüst en Sven Kra mer wereldkampioen worden. Reden: „Om de uitslag en de emo tie. Als een paar Nederlandse favo rieten hard hebben getraind en het op het juiste mo ment waar maken, doet je dat zelf ook wat. Ik heb het één keer zelf mogen erva ren, maar daar denk foto's GPD ik op zo'n moment niet aan. Als twee Neder landers wereldkampioen worden, is het gewoon groot feest." Reageren? redactie.media@wegener.nl www.538schoolaward.nl RTL4 viert driehonderdste aflevering 'Life Cooking' RTL4 staat morgen stil bij de drie honderdste aflevering van het trend-, (talk)show- en kookprogram- ma Life Sc Cooking. Het door levens middelenproducenten gesponsorde programma bestaat sinds 2000 en wordt gepresenteerd door Carlo Boszhard, Irene Moors en tv-kok Ro bert Verweij. In de jubileumuitzen ding wordt teruggeblikt op alle per siflages van Carlo Irene door de ja ren heen zoals Willem-Alexander en Maxima in 'Hou Van Holland' en de populaire persiflage 'De Wereld Slaat Door'. Juridische conflicten onder de loep in 'Da's je goed recht' Het nieuwe SBS 6-programma Da's je goed recht gaat op zoek naar de oplossing voor juridische conflicten. In het programma, dat gepresen teerd wordt door Alberto Stege- man, worden elke week diverse ca ses behandeld waarin aan de orde komt welke rechten mensen nou ei genlijk hebben. Stegeman maakte eerder Undercover in Nederland. Da's je goed recht wordt geproduceerd door Endemol LAB in samenwerking met juridische dienstverlener DAS. Het programma is vanaf zondag 3 fe bruari wekelijks om 21.30 uur te zien op SBS 6. De Grote Donorshow is kanshebber voor de titel 'tv-moment van het jaar'. In de show zou Lisa (links) een keuze maken uit drie nierpatiënten. Aan een van hen zou ze een nier doneren. Het programma bleek een stunt om aandacht te vragen voor het tekort aan orgaandonoren. foto Vincent Jannink/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 103